Knižní tipy: Tajemno, zázraky a láska

Jak jinak strávit první jarní dny než pohodou, vyhříváním se na sluníčku a četbou dobré knihy. A protože to máme v redakci také rádi, dali jsme hlavy dohromady a našli pro vás to nejnovější na knižních pultech, co by vás mohlo pobavit, rozesmát, ale i donutit k zamyšlení.

A protože máme rádi tajemno, začínáme sérií knížek s touto tématikou. Jako první můžete vyzkoušet knihu Poznejte svou budoucnost. Váš osud je ve vašich rukou, autorky jsou Anne Jirschová a Monica Cafferkyová a vydává jí na náš trh nakladatelství Knižní klub. Autorka je významným britském médiem a jasnovidkou; přednáší o duchovních záležitostech, pracuje jako astroložka v rozhlase a novinách. Každému, kdo je odhodlán změnit svůj život, prospěje její převratná metoda nazvaná vhled do budoucnosti. Kniha umožní nejen pročistit vlastní minulost a napojit se na šťastnější budoucnost, ale také vybrat si nejvhodnější povolání, odhalit své skutečné poslání či najít spřízněnou duši.

Naučit se čerpat pozitivní energii můžete s knihou Dobrá energie pro váš život od Tess Whitehurstové. Autorka populární knihy Magická domácnost přichází s dalším převratným dílem pro všechny, kteří chtějí v životě učinit významný krok vpřed a mít stále dostatek energie. Její metody jsou praktické a zábavné. Především je zapotřebí dbát na energetickou očistu a ochranu sebe i své domácnosti. Brzy začneme více důvěřovat své intuici a snáz dosáhneme toho, po čem toužíme, neboť dokážeme jednat sebejistěji, zvládat situace zdravěji a ve stavu vyrovnanosti sami harmonizovat svět. Vydává Knižní klub.

Žít v souladu s přírodou můžete pomocí knihy Žít v harmonii s Měsícem – Zdraví, krása a pohoda od Anny Mühlbauerové. Autorka nabízí praktické rady a tipy jak zlepšit svou vitalitu a tělesnou kondici, získat duševní pohodu, zdravě se stravovat a vůbec celkově pečovat o krásu svého těla i ducha. Vychází přitom ze starých, osvědčených receptů našich předků, kteří se řídili znamením Zvěrokruhu, věděli o příznivém vlivu Měsíce na náš organismus a blahodárných účincích léčivých rostlin při nejrůznějších zdravotních potížích. Vydává Ikar.

Svůj osud si můžete vypočítat. Nevěříte? Zkuste to s knihou Numerologie – Magie a mystika čísel, autorem je Jules Silver. Tato neobyčejně zajímavá kniha názorně předvádí podivuhodné kombinace i význam čísel a na příkladech známých osobností ukazuje, jak zjistit charakter, dispozice a životní šance každého jedince. Zároveň se dozvíte vše potřebné i sami o sobě, své povaze, vztahu k partnerovi, okolí a budoucnosti. Naučíte se, jak si vypočítat osobnostní číslo a určit šťastné dny, měsíce, vhodného partnera, povolání či budoucnost, co znamenají jednotlivé číselné kombinace, vztah mezi čísly a písmeny, nemocemi, znameními zvěrokruhu či sny. Vydává Ikar.

Máte pocit, že se vám nic nedaří? Čekáte na zázrak? Přivolejte si ho sami. Pomůže vám s tím kniha Gabrielle Bernsteinové – Škola zázraků. Gabrielle Bernsteinová je vycházející hvězdou mezi autory motivačních publikací, vydala dva úspěšné tituly, má vlastní internetové stránky, pořad v rozhlase, přednáší, vystupuje v televizi a bývá označována za jednu z padesáti nejvlivnějších žen světa obchodu. Tato kniha představuje čtyřicetidenní program, který vychází z klasické publikace Kurzu zázraků. Podstatou učení je oprostit se od strachu a věřit v lásku. Autorka na každý den představuje jedno základní téma a k němu doplňuje ranní a večerní cvičení. Kniha zapadá do řady titulů z poslední doby, jejichž vlnu nastartoval bestseller Tajemství Rhondy Byrne. Vydává Ikar.

Více informací na www.euromedia.cz.

Negativní energie na nás číhají všude kolem. Naučte se jim bránit pomocí kamenů a knihy Ochranné kameny, autor Wolfgang Hahl. Kameny zajímají lidstvo už od pradávna. Dlouhá tisíciletí lidé používají krystaly nejen pro ozdobu, ale i k léčení a ochraně. Kdyby to nefungovalo, zřejmě by se tím už dávno přestali zabývat. Nic takového se však nestalo. Naopak. Zájem o práci s drahými kameny poslední dobou spíš roste. A praxe ukazuje, že v nich opravdu máme mocné pomocníky netušené síly. Prospět nám mohou snad ve všech oblastech života, záleží jen na tom, co právě potřebujete. Zda ochranu před agresí, napadením a násilím, prevenci před hrozící mrtvicí či infarktem, ochranu před škodlivým zářením z mobilů a monitorů nebo před magickým útokem. Na všechno existuje kouzelný kámen. Pojďte si vybrat.

Více na www.metafora.cz.

Mít energii a být zdraví? Tak to můžete, pokud budete zdravě jíst. A to se naučíte s knihou Živá kuchyně, cesta ke zdraví – Vše, co potřebujete vědět o živé stravě a o tom, jak ozdravit svůj jídelníček a životní styl! autorem je Wignall Judita. Živá strava je zdravý způsob, jak se detoxikovat, vyčistit si pleť, shodit pár kilo a zářit zdravím a vitalitou. Ale kdo z nás má čas shánět neobvyklé přísady a vyrábět pracná jídla? Kuchařka Živá kuchyně, cesta ke zdraví je skvělým průvodcem, který vám poskytne vše, co potřebujete vědět, abyste mohli plnými doušky užívat nový životní styl. Najdete zde informace o přípravě neuvěřitelně chutných a rozmanitých syrových pokrmů užitečné pro každého vášnivého kuchaře, názorné techniky přípravy syrových surovin, od klíčení obilí až po otvírání kokosů a vice než 100 receptů na lahodné a čerstvé pokrmy.

Více informací na www.synergiepublishing.com.

Chcete být úspěšní? Pak zkuste knihu Rady pro život od Allana a Barbary Peasových. Kniha světoznámé dvojice vás seznámí s dovednostmi, které potřebujete, abyste dosáhli úspěchu. Autoři uvádějí tři základní prvky lidské přirozenosti: lidé se potřebují cítit důležití, v první řadě se zajímají jen o sebe a mají přirozenou touhu oplácet. Na základě těchto poznatků se dozvíte, jak upřímně chválit, pozorně naslouchat, klást skvělé otázky, udržovat rozhovor, vyvolat dobrý dojem, vytvořit příznivou atmosféru, vyrovnat se s kritikou, přednést přesvědčivý projev a mnoho dalšího. Vydává Ikar.

A když už jsme u toho tajemna, pojďme si přečíst i nějaký ten tajemný román. Bavit by vás mohl třeba román Kristiny Hlaváčkové, Dračí oči – Čarodějka. Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy… Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa! Vydává Fragment.

Tajemno najdete také v knize Mezi nebem a zemí – Čekání na zázrak od Stacey Kade. Alona Dareová přebývá už přes měsíc v těle Lily „Ally“ Turnerové. Lilyino tělo není tak aktraktivní, jako to její, a navíc se jí nedaří hrát sestru a dceru lidí, které skoro nezná. Trápí ji i to, že Will – na kterém jí záleží víc, než by chtěla – si přeje, aby se vrátila skutečná Lily. Stane se zázrak, Alona bude opět volná a Lily zůstane naživu? S pomocí duchařského média Malachiáše Velkolepého možná mají šanci na úspěch, ale odhalování pravdy se nelíbí tajemnému duchovi, který se před ničím nezastaví. I kdyby měl Alonu zničit… Vydává Fragment.

Romantiku najdete zase v knize Počkám na tebe (Série Wait For You 1) od J. Lynn. Devatenáctiletá Avery Morganstenová nastupuje na malou univerzitu v Západní Virginii, tisíce kilometrů od domova. Domnívá se, že vzdálenost jí pomůže uniknout před tím, co se jí stalo na halloweenském večírku před pěti lety, kdy se její život navždy změnil. Nyní jen musí chodit včas na vyučování, nosit na levém zápěstí náramek, nepřitahovat k sobě zbytečnou pozornost a možná si najít pár přátel, protože to by byla příjemná změna. Rozhodně ale nepotřebovala a neměla v úmyslu přitáhnout pozornost jediného kluka, jenž by mohl otřást nejistou budoucností, kterou si pro sebe naplánovala. Cameron Hamilton je metr devadesát vysoký sexy bůh s oslnivě modrýma očima, jemuž ženy padají k nohám. Má pozoruhodnou schopnost vyvolávat v Avery touhy, o nichž se domnívala, že jsou jí už navždy zapovězeny. Uvědomuje si, že se od něj musí držet dál, ale okouzlující a vtipný Cam s tím zatraceným dolíčkem na tváři se objevuje všude, kam se pohne. Zaplést se s ním je nebezpečné, ale když jiskřivé napětí, které je zachvátí pokaždé, jakmile se ocitnou spolu, už nelze dál přehlížet, probudí Cam v Avery něco, o čem neměla tušení, že v ní dřímá.

Více informací najdete na www.baronet.cz.

Kdo by si nepřál být alespoň chvilku v ráji. Zkuste to s knihou Julie Quinnové Jako v ráji. Marcus je dokonalým britským gentlemanem počátku 19. století. Honoria je sestrou jeho nejlepší kamaráda Daniela. Říct však, že oni dva jsou přátelé, by bylo příliš odvážné tvrzení. Když Daniel Marcuse poprosí, aby po nějakou dobu na jeho sestru dohlédl (neboli odháněl nápadníky), nemůže Marcus odmítnout. Netuší, jak složitý úkol právě přijal – mladá dáma totiž na nápadníky doslova líčí pasti. Ve chvíli, kdy se ale do jedné z nich omylem chytí Marcus a zraní si nohu, je jasné, že tihle dva spolu budou muset strávit více času, než by si přáli… Vydává Ikar.

A romantiku najdete také v knize Deset důvodů, proč tě miluji od Julie Quinnové. Na lady Annabel má políčeno lord Newbury. Byl by to prý oboustranně výhodný sňatek, ona by mu dala vytouženého dědice, on by se postaral o její početnou rodinu, kterou náhle zesnuvší otec zanechal zcela bez prostředků. Jenomže lordu Newburymu je nejméně sedmdesát pět a je to hulvát a surovec. Beztak složitou situaci ještě zkomplikuje setkání s pohledným Sebastianem, mimochodem lordovým nenáviděným synovcem… Vydává Ikar.

Více inromací o knihách najdete na www.euromedia.cz.

Kde vzít čas na čtení, když se kolem vás stále batolí děti? Jednoduše – zabavte je! Třeba s knihou První čtení se samolepkami – V přírodě. Co všechno se dá dělat v přírodě? Vydej se tam s novými kamarády a uvidíš! V příběhu pod obrázkem jsou některá slova zvýrazněna. Najdi k nim správnou samolepku a nalep ji na vhodné místo do obrázku. Nálepky můžeš odlepovat a přilepovat opakovaně. Hraní se samolepkami, během kterého si děti procvičují čtení a postřeh. Vydává Framgent.

Malé výtvarnice se zase zabaví s knihou Kreslení pro holky krok za krokem. Najdou v nich více než 120 motivů pro holky, které rády kreslí! Jak nakreslit stonožku, draka, kouzelníka nebo třeba perníkovou chaloupku? Podle jednoduchých návodů to zvládne každý. Správný postup je popsán krok za krokem a poradíme ti i s výběrem barev.

 

 

Nebo je zasvěťe do výroby jednoduchých hraček, které pamatujete z dětství určitě i vy. Na pomoc si vezměte knihu Klasické české dovednosti pro kluky a holky. Najdete v ní návody a postupy krok za krokem. A děti se naučí plést pomlázku z vrbových proutků nebo věneček z kvítí, vyřezat lodičku z kůry nebo vyrobit draka, který bude skutečně létat. Vyrábějte, zkoušejte a naučte se to, co mají umět každý český kluk a holka.

 

 

Máte foma prvňáčka? Pak by mu nemělo rozhodně chybět Album prvňáčka – Můj první rok ve školní lavici od Josefa Pospíchala. Poskládejte se svým prvňáčkem jedinečnou mozaiku vzpomínek na první rok ve školní lavici! Jaký byl první školní den, jak se jmenovali spolužáci a učitelé, jak dopadlo první vysvědčení, jaké to bylo na školním výletě a mnoho dalších zážitků. Nalepujte fotografie, kreslete, zapisujte a vytvořte originální vzpomínkové album, které si s radostí prohlédne celá rodina. Vydává Fragment.

 

 

Dospívající dívky bude bavit kniha Můj milý deníčku – Nej kámoška může být jen jedna!? od Jima Bentona. Jmenuju se Jamie a mám fakt velký problém. Angelina se stala mojí příbuznou, takže bychom tím pádem měly být nejlepší kamarádky. Ale ona je prostě děsná, to snad musí vidět každý! Moje opravdická nejlepší kámoška Isabella si myslí, že není tak špatná a že se můžeme kamarádit všechny společně. Ona prostě nechápe, že nejlepší kámoška přece může být jen jedna! Nebo snad ne???

Více informací o knihách na www.fragment.cz.

Foto: profimedia.cz

30.3.2014 12:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist