Knižní tipy: S úsměvem a písní na rtech za pohádkami i tajemnem

Prázdniny jsou právě ve své polovině a možná na vás padá nostalgie z blížícího se podzimu…

Nechce se vám vracet zpět do reality všedních dní, kdy bude nepříjemný déšť zalézat pod bundy a kabáty a sluníčko, aby člověk pohledal? Pak si užijte letních dní na plný plyn…

Využijte pěkného počasí i atrakcí a zajímavých akcí a vydejte se za poznáním na hrady a zámky. Pokud už vás omrzely, pak se vydejte po stopách natáčecích štábů a poznejte Nejznámější pohádková místa křížem krážem po Česku, které sestavil Radek Laudin a na knižní trh je vydává nakladatelství Fragment.  Vydejte se po stopách českých pohádek a filmů pro děti! Zavedou vás tam, kde chtěla princezna Krasomila po králi Miroslavovi zavázat střevíček nebo tam, kde se Bimbác ze Tří veteránů zamiloval do krásné princezny. Nechte se inspirovat 30 tipy na výlety po nejznámějších pohádkových místech, která znáte z televizní obrazovky a staňte se na chvíli filmovou hvězdou.

A když cestovat, tak rozhodně s písní na rtech. Inspirací vám může být Zpěvník Zdeňka Svěrák a Jaroslava Uhlíře. Zahrajte si největší hity Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře!Zpěvník největších hitovek, jako jsou Dělání, Severní vítr, Ani k stáru a řada dalších hitů, je určen úplně všem bez rozdílu věku a pohlaví. Zpěvník obsahuje noty a akordy, tak ať se vám hezky zpívá i hraje. A cesta vám pak uteče jedna radost.

Nudí se děti na cestách? Pak je nenechejte. Zabavit je můžete třeba Malováním s vodou. Oceníte nejen to, že nepotřebujete nikde shánět vodovky nebo pastelky a rovný prostor, ale také to, že se děti neušpiní a ještě při svém malování poznají nejznámější mláďátka.

Parádivé dívky ocení Oblékačky s nálepkami. Holky POZOR! Udělejte si módní přehlídku u vás doma! Užijte si spoustu legrace! Vytvořte si nekonečné množství variant oblečení, kombinujte barvy i tvary a staňte se nejlepší návrhářkou! Co si obléknou tvoje modelky dnes?

Kluky zase zabaví aktivity se samolepkami Traktory a náklaďáky. Najdou v nich zábavné úkoly se samolepkami pro všechny předškoláky. Sešit s obrázky traktorů a nákladáků je doplněn listy se samolepkami, které děti mohou nalepovat na příslušné obrázky se shodnými obrysy. Krátké texty jim prozradí o strojích mnoho zajímavého.

Rozčilujete se každý den nepolitickou situací u nás? Pohlédněte na ní s nadhledem, třeba s Helenou Štáchovou a její knihou Spejblovo politické obludárium. V knize najdete politický a společenský život současnosti aneb jak to vidí Spejbl, Hurvínek a jejich dámské protějšky.
Kniha obsahuje téměř 70 sloupků na nejrůznější témata, např.: Elita národa, Sexy mozek, Hurvínek jde na lup, Šťabajzna se psem, Tahle země není pro starý, Papežovy kondomy, Jak mazánek s kolibříkem spapali bonboniérku…Bavit se budete určitě.

Více najdete na www.fragment.cz

[[related]]

 

Postrádáte romantiku? Pak vás docela jistě výborně naladí nová kniha Danielle Steel Dům na Charles Street, kterou právě teď na náš trh vydává nakladatelství Euromedia Group, k.s.. Francesca s Toddem spolu nejprve chodili, pak založili galerii a zamilovali se do starého domu na Manhattanu. Opravovali ho vlastníma rukama a ona si myslela, že oba sní o tomtéž. Čas ale ukázal opak. Jenomže Francesca se svých snů vzdát nechce. Se splátkami za dům na krku tak musí udělat jedinou věc, kterou si nikdy nedovedla představit – podat inzerát nabízející podnájem. Román Danielle Steel o síle vůle a o tom, jak se z cizinců stávají spolubydlící, ze spolubydlících přátelé a z přátel rodina.

Výborně se pobavíte u knihy Pes ve městě, jejíž autorkou je Veronika Hájková. „Pozor na návody k použití!” varuje humorná próza Pes ve městě. Život jedné pozdní matky obrátí naruby fenka anglického buldoka – nezvratný důkaz o tom, že rozvážné, poklidné a nesportovní plemeno produkuje výjimky. Zaznamenaný rok se vzpurným štěnětem, svérázným dítětem, zpovykaným manželem, rozšafnými rodiči a kazisvětskou tetou vyvolá bouři souznění u většiny českých žen. U pejskařů pak sentimentální vzpomínky na jejich kynologické začátky. Název Pes ve městě mírně připomíná kultovní seriál Sex ve městě. Ano, i v této knížce se scházejí kamarádky s padesátkou na krku, aby probíraly život, hádaly se, vysmívaly se svým trablům a byly si oporou, aby se ze života nezbláznily.

Zábavu, šok i poučení najdete v knize MartinayFreiové Neuvěřitelné medicínské případy. Tato kniha je průvodcem pro všechny, kteří žijí zdravě a ještě zdravěji chtějí zemřít. Vypráví o neobvyklých symptomech nemocí a ještě neobvyklejších metodách léčby, o nehorázných chybných diagnózách, šílených vedlejších účincích a zázračných spontánních uzdraveních. A nezáleží na tom, že právě vy nemáte ani promodralou kůži, nůž v zádech, dvě krevní skupiny nebo prostě něco podobně bizarního, po těchto lekcích budete vědět, že uzdravit se dá vždycky. Mnohdy dokonce i bez doktora.

Dáváte přednost napětí? Pak si nenechte ujít tradiční detektivu Agathy Christie Prasklé zrcadlo.Slečna Jane Marplová prožívá snad až příliš poklidné dny v St. Mary Mead a touží po rozptýlení. Náhoda ji svede dohromady s Heather Badcockovou, znalou nejžhavějších místních klepů – především o filmové hvězdě Marině Greggové a jejím manželovi, režiséru Jasonu Ruddovi, nových obyvatelích Gossington Hall. Nedlouho poté se v jejich sídle koná dobročinný večírek – a jedna z návštěvnic na něm za podivných okolností umírá. Místní policie je bezmocná a Scotland Yard také s rozumem v koncích. Naštěstí mohou těžit z pozoruhodných postřehů slečny Marplové – a ta se nikdy nemýlí.

Pokud máte rádi zpěvačku Helenu Vondráčkovou, pak vás jistě potěší a na dovolené skvěle zabaví kniha Helena Vondráčková – Každá trampota má svou mez, kterou zpracoval Petr Macek. Helena Vondráčková, držitelka mnoha domácích i mezinárodních ocenění a stálice naší populární scény, slaví v letošním roce významné životní jubileum. Není vhodnější příležitosti ohlédnout se za celou životní a profesní drahou zpěvačky, která má na svém kontě více než 80 sólových alb, ale také téměř dvacet filmových, televizních a muzikálových rolí. Její vzpomínky na dětství, rodinu, první krůčky v showbyznysu, pracovní i osobní partnerství a celou hvězdnou kariéru přinášejí i nové, překvapivé momenty. Zasvěceně je doplňuje Helenina sestra Zdena. Knížka je doprovozena velkým množstvím dokumentárních fotografií.

Máte o prázdninách zcela jiné starosti? Stala jste se matkou a nevíte kam dřív skočit? Pak sáhněte s klidným svědomím po knize Zdravé a šťastné dítě autorky Jenn Bermanové. Provede vás prvními třemi roky života, které jsou kritickým obdobím, během něhož si děti vytvářejí důležité vazby. Správná stimulace může být zvláště účinná. Rodič se dozví vše, co potřebuje znát, aby vychoval z batolete osobnost: jak s ním mluvit, jak se vyhnout záchvatům vzteku, jak využít hru k rozvoji klíčových dovedností, kdy a jak začít dítěti číst, kdy učit cizí jazyk, co je doba strávená před televizí, jak dítě naučit zásady správného spánku. Kniha obsahuje užitečné tipy a rady z praxe i podpořené vědeckým výzkumem o úspěšném rodičovství.

Nebo se raději vrháte na domácí práce a dovolenou trávíte úklidem, malováním a zavařováním? Pak vás docela jistě zaujme kniha Konzervování, jejímž autorem je Oded Schwartz a která je skvělým průvodcem všemi způsoby konzervace potravin a světových specialit. Ovoce, zelenina, masa, ryby, sýry – více než 150 vynikajících receptů na sladké marmelády, ohnivé hořčice, peprné nakládané směsi, uzené ryby, ochucené oleje a octy, ovocné džemy a sirupy. Popis sušení masa, přípravy šunky, klobás a salámů. Konzervování v alkoholu, kandování a krystalizování. Potřebné pomůcky a konzervační přísady. To vše doprovázené exkluzivními fotografiemi.

Více informací najdete na www.euromedia.cz.

Máte po dovolené a vypadá to na rozvod? Neunáhlete se, pravda, dovolená je velmi náročná pro celou rodinu, ale to neznamená, že musíte zahodit dlouhé roky společného života. Naučte se hádat, třeba spolu s knihou Umíme to s konfliktem! PaedDr. Medlíkové Olgy, kterou na náš trh vydává nakladatelství Grada. Ať chceme nebo ne, konflikt je součástí našeho osobního i pracovního života. Cílem této praktické příručky je vytvořit určitou „mapu“, podle které se lze „pohybovat“ v konfliktních situacích. Naučte se předcházet zbytečným konfliktům, a pokud už k nezbytným střetovým situacím dojde, ovládněte techniky jejich řešení. Zvláštní pozornost je věnována konkrétním příkladům náročných rozhovorů, ať už jde o kritiku, omluvu, odmítnutí či jiná komunikačně náročná témata.

Více informací na www.grada.cz

30.7.2012 2:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist