Kdy je potřeba doplnit vitamín D?

Tělo si ho může vytvořit samo v okamžiku, kdy na pokožku dopadnou UVB paprsky. Všem je určitě jasné, že přes oblečení ani přes okno to nebude fungovat.

titulka-1100x618.jpg Zdroj: PharmDr. Radim Bakeš, pixabay.com

Ale uvědomujete si, že když se natřete krémem s UVB blokem, podle stupně ochrany snižujete příjem vitamínu D? Lidé s tmavším odstínem pleti – větší přítomností melaninu pod kůží, jsou více chráněni před vlivy slunečního záření. Sice se nespálí, ale trvá jim déle získat ze slunce vitamín D, musí na slunci strávit více času. Také s věkem se schopnost produkce vitamínu D snižuje. Postrádají ho dlouhodobě upoutaní na lůžko, lidé pracující v noci, lidé pracující v kancelářích a také lidé trpící obezitou. Vitamín D je pohlcován tukovými buňkami, které ho odvádí mimo krevní oběh. A nejen ty. Změnou životního stylu života můžeme mít problém i my. Určitě nejsme v přírodě, na slunci tak často jako naši prarodiče.

V našich zeměpisných podmínkách je ideální doba pro získávání vitamínu D pomocí slunce od dubna do září, to proto, že sluneční paprsky dopadají pod větším úhlem než 45°. Potom už je potřeba tělu pomoci.

Z potravin nejlépe tučnými rybami, losos, halibut, tuňák. Vejce. Najdete i potraviny do kterých výrobci přidávají vitamín D.

My jsme začali vyrábět kapky vitamínu D3. Vitamín D3 lidský organismus nejlépe využije. Je rozpuštěný v panenském olivovém oleji. To proto, že je to vitamín rozpustný v tucích. A je dobré jej užívat s jídlem, které tuky obsahuje.

www.glo.cz

11.2.2021 1:21| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: oblečení

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist