KDO TANČÍ, NEPLÁČE …Step je radost, navíc zpevňuje, hýždě a nožky, tak si dupněte! .-)

Kořeny stepu jsou pravděpodobně v dávné Africe u súdánských černochů, kteří tančili na svých shromážděních a slavnostech své podupové tance –
a také se tak za hlubokých tónu bubnů a kvašených nápojů odreagovali od svých denních, poměrně značných problémů (nasytit, přežít). Vydupávali své rytmy bosými patami do udusané hlíny.

Pět P Pro Parádní steP

Peníze. Step je oproti jiným sportům či tancům poměrně nenáročný na finance. Lze totiž stepovat i v teniskách. Ten, co se naučí stepovat v teniskách a step ho opravdu vezme za srdce, může pak bez větších problémů „přeskočit do stepek“.

Psychický odpočinek – Step a Street step jako ostatní tance nabízí psychický odpočinek a relaxaci. Jako bonus oproti jiným tancům nabízí step neuvěřitelnou variabilitu jak v tempu, krokových variacích a stylech a tak je určen těm, kteří si rádi hrají a sami tvoří a učí se nové věci. Step nemá základní krok jako některé jiné tance, ale cca 20 základních tak zvaných jednoúderových prvků, ze kterých se po jejich technickém zvládnutí tvoří vazby nebo kombinace, víceúderové prvky, variace a celé fráze. Tempo a rytmus tance určí hudba.

Pohyb v rytmu – Každý si může na step vybrat hudbu, jaká se mu líbí, nemusí to být nutně swing nebo jiná hudba třicátých let minulého století. Dnešní mladí stepují hojně na rokenrol, break , moderní hudbu obecně. Dá se ale stepovat na latinskoamerické tance, polku, valčík i na takzvanou vážnou hudbu. Je samozřejmě možné stepovat i bez hudebního doprovodu, kdy tanečník vytváří i rytmus i melodii. Také není nutno stepovat jen ve fraku s kloboukem a hůlkou, ale vybrané hudbě se přizpůsobí i taneční kostým.
Dobře vedená hodina stepu je také velice dobrý sportovní výkon, při kterém vydáte mnoho energie. Stepujete-li jednu hodinu denně, nepotřebujete držet žádné zvláštní diety a nebudete přibírat na váze. Zpevníte si hlavně stehna a lýtka a zadečky. Stepování zvyšuje fyzickou kondici.

Partnera netřeba. Step se tančí v kategoriích sólo, duo, malé skupiny a formace, takže se dá říci, že je to tanec jak individuální, tak i párový nebo skupinový, podle toho, jak to dotyčnému vyhovuje.

Postava, pohlaví, věk. Step je vhodný pro všechny věkové kategorie od děti přes dospělé a také zde není žádné omezení co se týká postav (výška i šířka postavy), jako třeba u baletu, kde je potřeba, aby baletka byla štíhlá a měla také velký pohybový rozsah. Není třeba začínat v dětství, možno začít stepovat v každém věku.

ZIP
Redakce
Odkaz na www.tance.cz

13.7.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist