Kadeřník roku – představujeme a zpovídáme Patrika Hagaru a Moniku Schultzovou

Určitě jste už zaslechli, že se každý rok koná soutěž Kadeřník roku. Mezi nominovanými kadeřníky jsou jak ostřílení profíci, tak i nové talenty. Rozhodli jsme se je pro vás vyzpovídat a postupně představit jejich práci.

Kadeřník roku je velká sláva, něco jako sportovec roku, jen s nůžkami…i když fotbalisté a nůžky…No nevadí. V letošním roce se do soutěže přihlásilo rekordních 99 salónů. Nominovaní kadeřníci z Čech a Slovenska jsou pečlivě vybírání komisí odborníků z celé Evropy Letos se soutěží v kategoriích Dámský a pánský komerční účes, Avantgardní účes, Objev roku, Kolorista roku, Pánský komerční účes a Tým roku. Soutěž vyvrcholí 3. května, takže si nezapomeňte opatřit lístky. A protože jsme většinu nominovaných potkali na jednom místě právě při vyhlašování nominací a jak nám jistě dáte za pravdu, víc hlav víc ví (a kadeřnických hlav obzvlášť), rozhodli jsme se jim položit stejné otázky a zjistit, jaké mají názory na vlasové trendy a vlasovou péči. Také si budete moci prohlédnout soutěžní účesy a načerpat inspiraci na jaro.

Představujeme Patrika Hagaru:

1. Co vás inspirovalo pro vytvoření soutěžní kolekce?
Inspirací
pro mě byl ročník 2011 HAIRDRESSING AWARDS, viděl jsem spoustu nových a zajímavých účesů, střihů a barev. Chtěl jsem ukázat světu, co dokážu s fantazií vytvořit.

2. Jaké budou dle vás největší trendy pro jaro/léto 2013?
Na jaro/léto trendy 2014 v účesech či ve střizích a barvách si myslím, že určitě budou na 1.místě tupé střihy, hustota vlasů, bohatost vlasů. Navíc barvy budou směřovat spíše k přírodnějším a přirozenějším odstínům.

3. Jaký trend vlasů naprosto nesnášíte? (trvalá, hombré, mikádo…)
Jednoznačně trvalou.

4. Jak podle vás naopak vypadají ideální vlasy?
Husté dlouhé vlasy se kterými si můžete více pohrát.

5. Máte nějaký svůj speciální tip v péči o vlasy? (olivový olej, bylinky…)
Určitě mám, jsou to bylinné šampóny z lékarny.

Představujeme Moniku Schultzovou: 

1.  Co vás inspirovalo pro vytvoření soutěžní kolekce?

Většinou nemám dopředu promyslené, co budu dělat.  Spíš  se radím s vlastní intuicí až při focení, než dopředu si plánovat každý detail. Tak vznikla i tato kolekce, v ateliéru jsme si všimli lana a balerínek, které se mi na modelkách líbily, a kolekce byla na světě.

2.  Jaké budou dle vás nějvětší trendy pro jaro/léto 2014?
Do módy se opět dostávají trendy z osmdesátých let, bohaté ženské vlny a u pánů se vrací klasické střihy přizpůsobené do dnešní doby.

3. Jaký trend vlasů naprosto nesnášíte? (trvalá, hombré, mikádo…)
Pro mě je zcela nepřípustné mít na hlavě trvalou, mám ráda zdravé a přirozené vlasy. Dále stále u některých dam převládají podbarvené vlasy tmavou barvou a na vrchu hlavy bílý melír. To je trend starý 15 let a osobně nechápu, kteří kadeřníci poslouchnou své klientky a vytvoří jim něco takového na hlavě.

4. Jak podle vás naopak vypadají ideální vlasy?
Jak už jsem podoktla, mám ráda vlasy, které jsou zdravé, lesklé a nejsou směrovnány do podob, které pro ně nejsou přirozené. Jednoduše nedělat si na hlavě za každou cenu účesy dle trendů a šablon, když na to vlasy nejsou stvořené. Mnohem lepší je udělat každou ženu krásnou a originální právě tím, že vyzdvihneme její přirozenost.

5. Máte nějaký svůj speciální tip v péči o vlasy? (olivový olej, bylinky…)
Když jsem byla malá, moje maminka mi vlasy ošetřovala pomocí oplachů z kopřiv. Mělo to mít účinek na růst a hustotu vlasů. Vlasy mám celkem husté, tak to asi fungovalo. Sama dnes používam zábaly z kokosového oleje, které mají výborný účinek na délku vlasů a zároveň zabraňují třepení konečků.

12.4.2014 8:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist