Jsou tohle nejhodnější české hvězdy?

Dokážete si představit, že byste svůj díl koláče přenechali lidem, kteří to opravdu potřebují? A ruku na srdce, kolikrát v životě jste to udělali? Tři celebrity, které jsme pro vás dnes vybrali, vkládají do charitativních projektů nejen svůj volný čas, ale také srdce…

Tereza Maxová (39) a Teribear
Rozhodla jsem se pomoci dětem, protože ony sami nemají šanci něco změnit,“ říká bývalá supermodelka Tereza Maxová na stránkách svého charitativního projektu Teribear. Všechno začalo v roce 1996 před branami kojeneckého ústavu v Praze. Po návštěvě se Tereza rozhodla, že pomáhat je jejím posláním. Nyní má Nadace Terezy Maxové dětem pod patronátem neuvěřitelných 24.000 tisíc dětí vyrůstajících v ústavní péči v České republice a bezpočet dětí v sociálně slabých rodinách a umístěných v náhradních rodinách. A i když se už rozhodla pověsit kariéru modelky na hřebík, jednou za čas se v rámci svého projektu po mole společně s dalšími modelkami přece jen projde – v roce 2009 získala za přehlídku 4 miliony korun, o rok později ještě o dva miliony více. Všechny peníze samozřejmě putovaly do její nadace.

Vendula Svobodová (39) a Kapka naděje
To, že si Vendula Svobodová prošla peklem, jistě každý dobře ví. Její dcera Klára onemocněla v roce 1998 těžkou formou leukemie. Vendula tak trávila veškerý možný čas vedle jejího lůžka v prostředí hematologického oddělení. Zde si uvědomila, jak nevybavené tyto prostory jsou, a proto v listopadu v roce 1999 uspořádala benefiční koncert ve Státní opeře Praha s názvem Kapka naděje – z utržených peněz byl zakoupen specializovaný přístroj na diagnostiku leukemie v hodnotě 90 tisíc dolarů. Po smrti dcery se Vendula Svobodová rozhodla nadále podporovat hematologické pracoviště v Motolské nemocnici a oficiálně založila nadační fond Kapka naděje. Dodnes tak organizace v čele s Vendulou Svobodovou podporuje různá nemocniční oddělení u nás, ale i na Slovensku.

Jitka Čvančarová (32) a DebRA ČR
Další významnou osobností, která pomáhá dětem, je známá herečka a moderátorka Jitka Čvančarová.Před lety jsem se poprvé dozvěděla o vzácném, nevyléčitelném onemocnění kůže epidermolysis bullosa, známé spíš jako „nemoc motýlích křídel„, a seznámila se s pacienty, kterými jsou převážně děti, trpícími touto nemocí. Vyvolalo to ve mě spoustu emocí. Lítost, soucit, potřebu něco změnit, obdiv nad tím, s jakou nezlomnou bojovností přistupují tito lidé k životu, úctu k těm, kteří jim neúnavně a nezištně pomáhají,“ říká patronka nadace DebRA na stránkách projektu. Lidé trpící touto nemocí mají kůži tak křehkou, jako jsou křídla motýlů, a žijí vlastně v neustálé bolesti. Ke konci minulého roku rozjela projekt 12 plus 12, na kterém spolupracovalo 12 módních návrhářů a 12 významných českých osobností. Návrháři vytvořili šaty s tématem motýlích křídel, a osobnosti v unikátních modelech fotografoval světoznámý fotograf Robert Vano. Vznikly jedinečné portréty, které jsou součástí exkluzivního kalendáře na rok 2011.

24.2.2011 12:00| autor: Radek Dvořák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist