Jsou to jenom vlasy…

Tak co, jak jste si užili letního odpočinku, dovolených, mejdanů a sexů na pláži? 🙂

Já, vždycky když se vrátím z dovolené, tak mám do týdne pocit, že jsem žádnou dovolenou neměl. Máte to stejně?
Co ale vím naprosto neomylně, kdy a jak dlouho byli na dovolené mí klienti. Protože se většina z nich vrací s hodně poničenými vlasy. Takže tímto blogem budu trochu apelovat na váš smysl pro zodpovědnost a pro krásu! 🙂

Inu, proč máte po dovolené vlasy ve špatném stavu? Je to prosté. Na dovolené přepínáme na odpočinkový mód, což většinou znamená, že se nechceme o nic starat. Ani o vlasy. A ty pak trpí. Říkáme si to asi takto: „To je v pohodě, dneska jsem ten sprej na vlasy zapomněla na pokoji, ale zítra si ho 100procentně vezmu a už si je budu poctivě stříkat“, a tak se to opakuje několikrát, a pak se divíte, že to špatně dopadá.

No, já se nedivím, a i když vlasů už moc na hlavě nemám, tak úplně stejně jako stříkám 50tku ochranný faktor na tělo i mou krásně lesklou pleš 🙂 na vlasy ještě použiju vlasový sluneční sprej, abych neměl spálenou kůži ani ty malinké vlasy, co mi tam ještě zůstali. Protože na to nekašlu!!!

V opačném případě se pak děje to, že přijdete zpět domů a vydáte se vzhůru do kadeřnictví, kde si stěžujete jak máte ty vlasy tak nějak oslabené až zničené. No jooo, to se vám to říká: „Prosím vás, udělejte mi s tím něco, aby to bylo zase krásné!“ Ale jak jsem již onehdy v blogu psal, to přece nejdeeeeeee.

Určitě nedělám všechno tak, jak by se mělo, to je jasné, ale když mi odborník poradí, co bych měl ve svém nejlepším zájmu dělat, tak se to fakt dělat snažím. Nechci tady moralizovat protože to není mým úkolem, jen bych chtěl, abyste i vy zlepšili svůj přístup k vlasům. Protože s tím, co dlouhodobě zanedbáváte, pak může kadeřník pracovat jen velmi omezeně.
Už je tak nějak samozřejmé, že i na té dovolené, se večer všichni hezky oblečou, holky namalují, ale ty vlasy, ty jsou většinou zanedbané. Mám profesionální deformaci, tak si to hodně všímám. Já vím, že jsou to jen vlasy, ale je to stejné jako kdybyste si na pláž vyšly bez oholených nohou nebo třísel. Kdo z vás to udělá, hmmmm?
To je přece jasné. Přece nepůjdu na pláž s trčícími chloupky zpod plavek, nebo s bobrem v podpaží. A natřu se krémem, abych se nespálila. No jo, ale proč není samozřejmostí patřičně opečovat i své vlasy, když vím, že mi na ně bude pálit slunce a budu se koupat ve slané vodě?

Ty co to děláte, ty MOOOOOOOOC chválím, ale je vás jen málo, a proto bych chtěl apelovat touto cestou na vás, které na to kašlete, abyste se příště vybavily nějakým ochranným prostředkem, a tím nemyslím kondomem, ale něčím, co vám vlasy ochrání před zbytečným narušením. I pro nás kadeřníky je to přínosem, jelikož víme, že jsme pořád s vámi 🙂 A vy budete mít krásné hřívy po celou dobu dovolené i po ní.

S opálenou a krásnou nespálenou pleškou 🙂
zdravím Tibík

Tibor Němec je zakladatelem a spolumajitelem projektu NewYou
www.newyou.cz

20.9.2010 12:00

Další testy kosmetiky

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist