Jsme jiné, než muži? Méně, než si myslíme

Muži chtějí sex, ženy prahnou po manželství. Dámy si vybírají dobře postavené pracháče, pánové k sobě potřebují atraktivní kost. Tato a podobná tvrzení jsou už přežitkem – byla-li vůbec někdy pravdivá. Výzkumy totiž bývají zavádějící a nezobrazují skutečnost přesně.

Muži myslejí na sex častěji
Psychologové v loňském průzkumu sice došli k závěru, že muži si vzpomenou na sex v průměru 18krát za den, zatímco ženy jen desektrát, ale zároveň také upozornili na fakt, že muži myslejí častěji i na jídlo a spánek. Z toho vyplývá, že to není jen sex, co se mužům často dere na mysl, ale biologické potřeby obecně. Nakonec, příslušníci silnějšího pohlaví jen mohli udávat vyšší čísla – podobně jako při jiných známých choulostivých otázkách, že…

Muži jdou po kvantitě, ženy po kvalitě
Jestliže se zeptáte skupiny mužů, kolik by chtěli vystřídat sexuálních partnerek v určitém období, průměrné číslo bude vyšší než počet udaných ženami. Není ale průměr jako průměr. Když devět z deseti mužů uvede, že by jim stačila jedna partnerka, a poslední vtipálek odpoví „dvacet“, dojdete k průměru 2.9. Typickou odpovědí většiny mužů však bude 1.

Ženy se koukají na konto
Ačkoli v průzkumech ženy uvádějí, že přihlížejí k sociálnímu statutu potenciálního partnera, aby si byly jisty, že dotyčný zabezpečí rodinu, v reálném životě se chovají jinak. Když stojí muži tváří v tvář, hodnotí ho beztak podle vzhledu a kouzla osobnosti. O tom, zda se jím nechají pozvat na rande, určitě nerozhoduje jeho peněženka.

Ženy prožívají méně orgasmů
Domníváte se, že příroda ženám odpírá velkou dávku sexuálního potěšení? Není to tak docela pravda. Při lásce na jednu noc sice prožije vyvrcholení pouze třetina žen, v dlouhodobém svazku však prý ženy mívají jen o 21 procent orgasmů méně než muži. To zase není tak velký rozdíl, když uvážíte, že pro muže je orgasmus biologickou nutností, chce-li zachovat rod, kdežto žena jej k otěhotnění nepotřebuje.
[[related]]
Muži berou, co je k mání

Podle zaběhaného názoru jsou ženy v lásce vybíravější. Nemusí to být však způsobeno jejich náturou, spíš zde hraje roli společenská zvyklost. Pořád tak nějak platí, že první krok musí učinit muž, a proto se chudáci muži mnohem častěji setkají s odmítnutím. Na druhé straně, pokud by muži skutečně brali všechno, co se naskytne, pak by to zkoušeli na všechny samičky v okolí, dokud jim nějaká konečně nepřikývne. Kolik takových jste viděla? Je jich hrstka, a většinou se jim vtiskne nálepka Zoufalec. Muži si také vybírají… a osloví jen svou vyvolenou, na kterou se upnuli.

4.7.2012 12:00| autor: Jana Rysková
Více o tématu: sexvýzkum

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist