Jsem v neřešitelné situaci…

Ahoj René. Potřebuji znát tvůj názor poradit. Jsem v neřešitelné situaci. Jsem už 19 let vdaná a s manželem jsem si nikdy nerozuměla, vzala jsem si ho tenkrát protože jsem zbyla na ocet a rodina na mě tlačila. Jeho žádná zase nechtěla. Byl na mě celé manželství trochu, někdy i víc zlý a ještě mě často nadával a nadává i teď. Držel mě doma, ale už se nedám a chodím taky mezi lidi. Díky němu jsem měla i velké zdravotní problémy, spíše psychosomatické až na jeden, které ještě trošku přetrvávají. Já se snažila a snažím si najít jiného partnera a přestože vypadám o 10 let mladší než jsem a mám postavu jako modelka a muži se po mě otáčejí, nedaří se mi nikoho najít. Většina by se se mnou chtěla jen nezávazně vyspat a ti, kteří by byli vhodní na vážný vztah jsou již bohužel zadaní a oni mě to i většinou řeknou, že by měli zájem se mnou třeba i žít, kdyby nebyli zadaní. Rozvedla bych se, ale nemám kam jít, celá rodina i manželova je po smrti, tak se nemám na koho obrátit, já pracuji za pár korun a ještě mám částečný invalidní důchod, takže 2-3 zaměstnání pro mě není možno dělat abych se uživila. Navíc mě opravdu ještě žádný muž nemiloval, ani vlastní manžel, ten pořád že se rozvede. Teď si dodělávám maturitu, abych měla větší možnost lépe placené práce. Ale taky potřebuji lásku, kterou by mě dal nějaký muž, ne jen abych dávala lásku já a pak mě jen každý využil a odkopl. Pracuji na sobě a na sebevědomí a na osobním vyzařování, ale v této době je to těžké si někoho najít, když skoro všichni muži nechtějí vážný vztah, ale chtějí si jen nezávazně užívat. Rozvedení nechtějí s žádnou ani žít a ti co se ještě neoženili, tak si berou příklad z těch rozvedených. Když hledá nějaký muž a já se svěřím, že jsem ještě vdaná, tak přestane mít zájem, ale když se rozvedu, tak zase nechci být bezdomovec, to bych si už opravdu nikoho nenašla. Moje představa je si najít někoho a pak se rozvést a že by mě ten muž podržel alespoň psychicky. Ale nějak se mi nedaří ho najít. Nevím v čem je problém, vždyť je milióny žen, které jsou vdané a najdou jiného životního partnera, ale taky milióny žen, které jsou svobodné a nedaří se jim najít nikoho. Tak si myslím, že manželství zase až tak překážka není. Poradíš mi prosím. Nebo co mám dělat? Manžel není zlý ani lakomý, má zodpovědnost, jen je cholerik a nechce se moc podílet na budování našeho manželství. Kdyby se podílel, bylo by naše manželství dobré. Děkuji.

Odpověď

Ahoj,
tak to je docela mazec! Vůbec nechápu, jak si to mohla vydržet devatenáct let žít v takovém manželství, jaké jsi popsala. To mi opravdu hlava nebere! Ale asi je to tím, že jsi opravdu ještě v životě nepoznala, co je to láska a co je opravdový partnerský vztah. Ono se ani není co divit, že tvého manžela žádná nechtěla, když se chová jako hulvát. Já vím, že je to těžké najít toho pravého, ale musíš mít trpělivost a i trochu toho štěstíčka. Možná bych na tvém místě vyzkoušel nějakou renomovanou seznamku, ale je to běh na dlouhou trať a hlavně nesmíš naletět hned prvnímu sexuálnímu atletovi. Už jsem to tu jednou psal, jedna dívka má na toto systém a ten nazvala devadesátka. Pokud si najde partnera a ten s ní vydrží devadesát dní bez sexu, tak tam už je docela předpoklad trvalejšího vztahu. Zatím to tak vypadá, že máš prostě smůlu na chlapy. Ale nevzdávej to a jdi tomu naproti a hledej a hledej, protože s takovým chlapem, co žiješ devatenáct let, to není život, ale utrpení. Možná by stálo i navštívit nějakou manželskou poradnu a tam si nechat poradit od odborníků, ale tam musíte jít oba dva a opravdu se pokusit něco udělat s vaším dost zpackaným manželstvím. Hlavně něco dělej a nečekej dalších devatenáct let jak to dopadne. To už pak bude na nějakou změnu pozdě!

25.4.2018 6:00
Více o tématu: manželství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist