Jsem poměrně hodně žárlivá…

Dobrý den, René, budu vděčná za jakoukoliv radu. Před měsícem se se mnou přítel po dvou letech a třech měsících rozešel. Důvodů prý bylo více – měl toho plnou hlavu, všeho už bylo hodně, potřebuje vypnout a podle mě ten nejdůležitější – nastoupil na vysokou školu. Také jsem zjistila, že si psával s jistou slečnou z nové třídy..podle jeho slov šlo ale jen o zpestření. Každopádně já jsem poměrně hodně žárlivá a udělala jsem scénu. Přítel to neunesl, rozešel se a nic už nechce vracet zpátky. Já osobně si myslím, že za to můžu i sama, a to proto, že jsem přítelovi neustále podlézala, ujišťovala ho o své lásce a hodně ho i hlídala, psala mu atp. Vše jsem si uvědomila..Je to pro mě neskutečný šok, rok jsme spolu bydleli, s polovinou jeho rodiny si tykám, byli jsme spolu ve Francii, u moře. Sám přítel mi ještě před měsícem tvrdil, jak v nás věří, jak mě miluje, plánovali jsme se přestěhovat do většího města…Vím, že jakýmkoliv dolézáním a prosbami se strašně shazuji a ponižuji, ale on je natolik tvrdohlavý, že i kdyby litoval sebevíc, sám od sebe nenapíše za žádnou cenu. A já cítím, že se raději ponížím, jen ať vím, že jsem do toho dala vše, co jsem mohla. Mohl být unešen novým prostředím, novými lidmi – zlákalo ho to. Já se ale nehodlám vzdát. Nedokážu to vše, co jsme vybudovali zahodit.-natož přenechat to nějaké jiné. To nikdy.. Prosím pomož mi.

Odpověď

Ahoj,
strašně rád bych ti pomohl, ale určitě to nebude v mých silách. Myslím si, že nebyl ani tak unesen novým prostředím a novými lidmi, ale s největší pravděpodobností byl unesen pouze jedním novým človíčkem v jeho životě a to bude jeho nová přítelkyně, která není jen na zpestření, ale i na to ostatní. Se svojí žárlivostí nikdy nikam daleko nedojdeš, to je jedna z věcí, která chlapovi vadí asi nejvíc (hned po nevěře). Budeš se muset smířit s tím, že už nemáš chlapa a asi nebude ani nějaké řešení, jak ho dostat zpět. Člověk může plánovat, jak chce a stavět si vzdušné zámky, ale pokud se objeví na obzoru někdo, s kým mu je asi líp, tak to jdou všechny plány stranou. Možná už plánuje vztah s novou přítelkyní a ty se s tím budeš muset smířit, protože jiná varianta neexistuje. Na tvém místě bych se koukl po někom, s kým prožiješ vánoce. Každý konec je začátek něčeho nového a možná budeš ještě šťastnější, ale hlavně se trochu změň a přestaň žárlit, aby nový vztah neskončil, jako ten předchozí.

7.5.2018 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist