Jsem hodně citlivá… spíš až přecitlivělá…

Dobrý den. Nevím jestli se to sem úplně hodí, ale už jsem celkem bezradná. Bude se snažit svůj problém popsat co nejsnadněji, protože jinak je to na knihu o třech dílech. Muj problém začal před 3 lety. Tehdy jsem chodila s jedním moc hodným klukem a byli jsme spolu rok a půl. Po roce za mnou začaly chodit kamarádky ( teď už bývalé ), že s ním spaly. Já přes své “ růžové brýle “ nevěřila ani jedné. Jenže pak prišla moje nejlepší kamarádka a řekla mi, že s ním spala. Spočítala jsem kolik holek za mnou přišlo a dostala se k šílenému číslu 35. Okamžitě jsem se s nim rozesla. Chvilku jsem byla sama a pak jsem se seznámila s dalším klukem. Moc jsem ho milovala. Byli jsme spolu pul roku…bohužel zemřel na nádor na mozku. Nemohla jsem to pochopit. Nic jsem totiž nevěděla a dozvěděla se vše až po jeho smrti. Tvrdil mi, že jede za rodinou do Rakovníka…už se nevrátil. Jel do nemocnice, kde zemřel. Rok po této velké ztrátě jsem si našla svého současného přítele. Miluji ho ještě víc, než ty dva předtím dohromady. Jsme spolu přes půl roku. Stará se o mě, zrovna teď, když mám angínu. Jenže já mám problém. Šíleně se o něj bojím a strašně žárlím. Už mi to leze na nervy, ale nemůžu si pomoci. Snažila jsem se těm dvoum předešlím partnerům vnitřně odpustit. S tím prvním už dokonce vycházíme, jako přátelé. Na hrobě toho druhého jsem nikdy nebyla a v planu to nemam…nezvládla bych to. Jsem hodně citlivá…spíš až přecitlivělá. Nechci o něj přijít. Začíná si toho všímat, jak se o něj přehnaně starám a jak chci vědět s kým a kam chodí. Sice říká, že to kvůli mym bývalým partnerům chápe, ale bojím se, aby náhodou se se mnou za chvíli nerozešel. Co mám dělat ? Už jsem zoufalá.

Odpověď

Ahoj,
brzdi, brzdi, brzdi! To, co tě potkalo s tvým prvním partnerem, to je průšvih. Alespoň vidíš, jaké jsou kamarádky. To, co tě potkalo s druhým, to mne mrzí. Ale určitě v sobě najdi sílu. Kup kytičku, zajdi na jeho hrobeček a v duchu na něj zavzpomínej. On ti nikdy neublížil a určitě se na tebe z nebíčka kouká a přeje ti jen to nej, nej. A teď k tomu současnému partnerovi. Přestaň žárlit, protože to je cesta do pekel a nevyšiluj. Někdy i přehnaná starost může více ublížit než pomoci.

9.12.2016 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist