Jitka Nováčková: Jsem přirozená a na nic si nehraju

Čerstvá držitelka korunky krásy Jitka Nováčková (18) se od svého vítězství v České Miss téměř nezastaví. Focení pro reklamy, přípravy na maturitu i na Miss Universe tvoří nabitý program na půl roku dopředu. Jitka zatím všechno zvládá s úsměvem.

Jitka není v modelingu žádným zelenáčem. Objevila se v reklamní kampani firmy Nord Blanc a sem tam vyrazila na menší domácí přehlídková mola. O kariéře modelky snila odmalička. “Už jako malá jsem si hrála na modelky. Neměla jsem žádný určitý vzor, jen jsem vždycky obdivovala úspěšné české modelky, protože jsem hrdá vlastenka,” prozradila Jitka pro Feminu s tím, že ji inspirovaly úspěchy Evy Herzigové, Karolíny Kurkové či Terezy Maxové. Sama se ale přitom na světovou špičku drát nehodlá. “Práce v zahraničí by mi určitě nevadila, ale nedokážu si představit, že bych někam odjela sama a bez přátel. Nejsem introvertní typ, vím, že bych neměla problém se začleněním, ale mám tady v Čechách takové lidi, po kterých by se mi opravdu hodně stýskalo,” přiznala půvabná blondýnka.

Rozhodnutí držet se rodné hroudy určitě ocení její přítel Marek, se kterým chodí už tři roky. Vztah beztak projde zatěžkávací zkouškou – stačí, že Jitka převzala klíče od pražského bytu, jehož roční nájem vyhrála v soutěži, zatímco Marek zůstane v Českých Budějovicích a bude se věnovat rodinnému zahradnictví. Jitka ale pevně věří, že odloučení oba ustojí. “Povinnosti, které mě čekají, Marek chápe,” prohlásila. Přítel ji prý během celé soutěže plně podporoval a podporovat ji chce i nadále.

Vítězství v České Miss Jitka nečekala. Původně se do soutěže ani nechtěla přihlásit. Napadlo ji to ve chvíli, kdy ji modelingová agentura oslovila s nabídkou nafotit pro Českou Miss reklamní spoty. Na pobídku přátel pak podala přihlášku i ona sama. Chtěla to jen tak zkusit – “nanečisto” , a hned se vyšvihla mezi favoritky. K prvnímu místu jí prý dopomohlo nejspíš přirozené vystupování. Soutěží se nestresovala, naopak si ji užívala. Stejným způsobem přistupuje i k prestižní Miss Universe, která ji čeká v září. Nijak zvlášť se na ni připravovat nebude. “Trému nemám, myslím, že se nedá úplně připravit na finále, podle mě to buď v té slečně je, a nebo ne. Mám v plánu si to užívat stejně tak jako Českou Miss, nebudu si na nic hrát a budu přirozená,” plánuje Jitka.

A jak letošní Miss vidí svoji budoucnost? V první řadě chce úspěšně odmaturovat a zkusit přijímací zkoušky na vysokou školu. Doufá, že se jí podaří skloubit studium s prací a zbude trocha času i na přítele Marka. Kromě toho by se ale jako správná misska ráda věnovala také dobročinnosti. Zatím si není jistá, kterou charitativní organizaci podpoří.  “Už jsem spolupracovala s více z nich a všechny by si zasloužily podporu. Také si ale myslím, že by bylo dobré zviditelnit problémy poruch příjmů potravy – často opomíjené nemoci,” nastínila pole svého zájmu Jitka, která si prý postavu udržuje pravidelnou stravou a po jídle si neodpustí “sladkou tečku”. Až se jednoho dne ze světa modelingu stáhne, chtěla by mít rodinu a pracovat v reklamním průmyslu. “Ale kdo ví, kam mě vítr zanese,” směje se královna krásy, která zatím žádné konkrétní plány nespřádá a žije život tak, jak přichází.

15.4.2011 6:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist