Jéňa Onufer: Feminismu fandím

Pro náš první rozhovor jsme oslovily mladého a talentovaného herce, Jéňu Onufera, kterého jsme se ptaly na otázky ohledně výběru jeho ideální partnerky, jeho pohledu na současné ženy a také, co si myslí o feminismu.

Podle čeho si vybíráš partnerku a co je pro tebe na ní důležité

Samozřejmě, ona dívka se mi musí něčím líbit, první dojem je důležitý, ale pro mě osobně je nejdůležitější, aby mi vybraná dívka voněla, a když se pak blíže poznáme, tak i tzv. chutnat. Zjistil jsem, že tyto dvě věci jsou pro mě prioritou, když si s tou dívkou něco začnu.

Dalším důležitým faktorem pro mě je i to, aby dotyčná dívka uměla líbat. Její přístup k líbání o té dívce hodně vypoví. Líbání je podle mého názoru další druh komunikace.

Uvedu příklad: jednou jsem byl s kamarádama na jedný akci. Během večera jsem si tam všiml jedné hezké slečny – můj typ ideál, tmavé vlasy, sportovnější typ, krásná holka. Hrozně jsem se s ní chtěl seznámit, ale neměl jsem odvahu. Nakonec mě kamarádi přemluvili, a tak jsem jí oslovil. Byla moc milá a hlavně zábavná, takže jsme zbytek večera strávili společně. Když pak akce skončila, nabídl jsem ji, že jí doprovodím. Poté, co jsme se ocitli venku, jsme se začali líbat. A zde právě nastal zlom. Do té doby, jako bych slyšel nějakou strašně pěknou hudbu, která se bohužel v ten moment, kdy jsme se začali líbat, změnila v ohromnej skreč. Přesně jak z nějakýho filmu. Ta slečna měla zřejmě předtím, než jsme se poznali, delší známost, ze které byla zvyklá určitým způsobem líbat. Bohužel, její zajetý styl ale nevyhovoval tomu mému, takže jsem si nakonec uvědomil, že to není slečna pro mě.

Je to možná zvláštní, ale pro mě je tohle strašně důležitý. Myslím si, že k tomu, aby si pár tzv. sednul, musí být naladěn na stejný druh komunikace. Pokud ta dívka používá jen naučený styl líbání z předchozích vztahů, tak si myslím, že je to špatně. Když se dva lidé neznají, tak se nejprve tzv. oťukávájí, poznávají, a to samé by podle mého názoru mělo být i při líbání.

Co se týče vzhledu dívek, existují slečny, který jsou sice hezky upravené a vypadají jak z módních časopisů, ale pokud ony dívky nic nevyzařují, tak mě nezajímají. Ženy nebo dívky, na kterých je vidět, že o sebe přehnaně dbají, mě odrazují. Kromě vzhledu si všímám i řeči těla, tedy jak se dívka umí pohybovat ve společnosti, jak se baví, její gesta apod.

Právě se nacházíme uprostřed podzimního období. Dokázal by si říct, jak vnímáš ženu na podzim

Rozhodně jí vnímám mnohem méně než na jaře. Podzim je doba, kdy se ženy začínají více zahalovat a kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak jakoby se ukládají k zimnímu spánku. Na jaře pak znovu rozkvetou, a proto si myslím, že jaro je pro ženy tím nejkrásnějším obdobím.

Měl bys nějaký recept, jak vyznat ženě lásku

Vyznat lásku někomu je strašně osobní a dost záleží na situaci. Já osobně bych jí řekl, že jí miluji. Přinesl bych jí kytku a v pravý moment bych jí řekl, že jí miluji.

Nedávno jsme na našich stránkách měly anketu o feminismu. Jaký je tvůj názor na něj

Já jsem v podstatě do teď nepochopil, co ten feminismus vlastně znamená. Pokud se feminismus snaží o to, aby byly ženy stejně ohodnocovány jako muži, aby nebyly v zaměstnání diskriminovány, jen proto, že rodí děti apod., tak mu fandím. V poslední době si i všímám, že je na ženy kladen velký mediální tlak ohledně jejich vzhledu. Pokud se tedy feminismus zabývá i touto mediální diskriminací žen, pak jsem rozhodně pro něj.

Poslední otázka se týká i tvé profese, při tvém zaměstnání, kdy nemáš stálou pracovní dobu – jak vnímáš muže na mateřské dovolené

Velmi pozitivně. Myslím si, že pro dítě, zvláště do jeho tří let, je velmi důležité, aby v jeho výchově byla zastoupena i ta mužská stránka. Já osobně bych se tomu nebránil a mužům, kteří tak už učinili, velmi fandím.

Jéňa Onufer: v současné době připravuje film Rajónové blues a hraje v divadelním představení Star Trek, v divadle v Celetné.

7.11.2005 12:05| autor: Magdalena

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist