nenavist.jpg

Je to tak! Nenávidím svého manžela

Jak přežít rozvod

Před necelými pěti lety mě opustil manžel. Ve svých téměř čtyřiceti letech zřejmě chytil druhou mízu a utekl za svou kolegyní. Nesla jsem to velmi těžce a stále jsem doufala, že se vrátí. Několikrát jsem na něj ušila i...

Diskuze

10 komentářů

  Effi

  Chápu ty pocity. Nespravedlnost, potřeby, jistoty..Člověk se pro svou rodinu rozloží jako semeno a najednou příjde podseknutí nohou..ale nesnažte dobrý úmysl vtlačit do závislostního vzorce. Pravá láska je bezpodmínečná a nenárokuje si žádný feedback, i když to bolí a strádá se. Ale nenávist sžírá jen svého majitele. Nejste dokonalá. Nikdo není. Tak Odpusťte a kráčejte s nadějí. Nemusíte být tak dobrá, jak si zasloužíte. Můžete přece jen být a žít. Taky by vás mohlo picnout a máte po celým životě a všech krásných možnostech.

  jitka

  Chápu jak se paní cítí. Určitě do manželství hodně investovala, do dětí a je těžké přijmout konec. Nevidím v jejich reakcích nic nepochopitelného. Střídá se u ní zloba s láskou a křivdou..je vidět, že se s rozchodem ještě nevyrovnala…Čím dříve se přestane soustředit na exmanžela a podaří se jí začít něco nového, tím dřív bude sama spokojenější, ona i její děti. Nemá cenu soupeřit s novou ženou manžela, ale naopak být spokojená a dobrá máma sama za sebe. To že je dětem teď příjemněji jinde nemusí být trvalý stav a pokud ano, proč nemít radost, že jsou šťastné a mají lásky od více lidí, zejména otce? Věřím, že by paní neměla radost, pokud by se manžel otočil k jejich společným dětem zády a musela se dívat, jak se děti trápí. Přeji paní hodně sil do nového začátku!

  Petra

  Moc dobře vím, jak se paní cítí, procházím něčím takovým, evidentně si tu pisatelky podobným peklem neprošly. Evidentně nejsou samy na děti, výchovu, úkoly, starosti …. Fungovat na 200 procent. Není lehké se odpoutat od někoho, s kým jste strávili třeba 15-20 let života a zůstaly na děti samy. A pozor!!! Na rozchod jsou vždy 2 – nikdy není chyba jen na jedné straně – nikdy!!!

  Lucie

  Připadáš mi pěkně zpovykaná a rozmazlená ženská, která ztratila svou hračku. Není to láska, co cítíš k bývalém manželovi, ale touha po vlastnictví. Dokud se nezačneš chovat jako dospělá, asi znovu nezačneš žít a stejně tak ani nezískáš zptátky své děti. Našel si jinou, určitě to nebylo proto, že byste se hluboce milovali a souzněli. Měli jste nějaké problémy, na kterých jste se podíleli oba. Povznes se nad to, ber to tak, že něco končí a něco hezkého může začít. Postav se k tomu čelem a začni žít.

  p
  pepina

  Tak milujete,nebo nenávidíte?Asi tam mají děti více volnosti,tak se jim tam více líbí.Musíte si k nim najít cestu.

  stonozka01

  Jestli vas bavi byt do konce zivota zfrustrovana nebo se povznesete a zacnete znovu. Asi se to na vas opravdu podepisuje, kdyz deti rikaji to, co rikaji. Zrejme v nove partnerove rodine citi vetsi pohodu. Jo a manzela nemilujete, spis ho chcete vlastnit a jste urazena.

  l
  lucik21

  pro každou ženu je to jistě těžké, když jí odejde muž, kterého miluje, ale měla by se vzchopit a třeba si najít nového

  b
  Bobina1

  Tak s odchodem muže se nedá už nic dělat.Je potřeba to brát jako hotovou věc. Chápu, že chování dětí ji mrzí. Ale na druhou stranu může být ráda, že na děti platí a dá se říc i nad rámec než má úředně určené. Horší to mají matky, které se s bývalým manželem soudí o alimenty. Časem i děti pochopí, jak je to pro ni těžké. A ve čtyřiceti ještě není na novou lásku tak pozdě.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist