Je možné postavit dřevěný altán levně?

K zahradě už jaksi automaticky patří i zahradní altán. Je skvělým doplňkem a oblíbenou zahradní stavbou. Poskytuje místo na odpočinek, relaxaci a posezení s blízkými. Kromě toho je také skvělým pomocníkem při péči o zahradu. Chtěli byste si i vy opatřit takové zahradní království a oázu odpočinku v jednom? Vyplatí se stavět si dřevěný altán svépomocí?

titulka-3.jpg Zdroj: Weblauncher

Dřevěný altán, zahradní domeček ale i chatka či přístřešek, to vše jsou oblíbené zahradní stavby mnoha Čechů. Sníte i vy o nerušených chvílích oddechu přímo ve vaší zahradě? Dřevěný altán si zvládnete postavit i svépomocně. Co byste před jeho výstavbou měli vědět a vyplatí se vůbec?

Před výstavbou

Ještě před samotnou stavební realizací je třeba zajistit několik věcí. První z nich je zodpovězení otázky, zda potřebujete stavební povolení. Na výstavbu zahradního altánku stavební povolení nepotřebuje, pokud nepřesahuje zastavěnou plochu 25m² a výška altánku bude menší než 5 metrů. Dřevěný altán, jakož i zahradní domeček či zahradní chatka, se řadí do kategorie drobných staveb, které stavební povolení nepotřebují. Obecně se však výstavbu doporučuje alespoň oznámit na stavebním úřadě v obci, na jejímž území se rozhodnete dřevěný altán postavit.

Praktické záležitosti

Kromě byrokratických záležitosti bude třeba vyřešit i ty praktické. Nejprve budete muset pro váš dřevěný altán vybrat vhodné místo na zahradě. Většinou se doporučuje zvolit rovné místo, s dobrým přístupem, v závětrné straně zahrady a nejlépe tam, kde se během dne střídá slunce se stínem. Kromě toho si budete muset zajistit i materiál a nářadí na výstavbu. V případě materiálu byste se rozhodně měli zaměřit na kvalitu, protože ta se odrazí v míře odolnosti a trvanlivosti vašeho altánku. Určitě mějte na paměti, že investice do kvality se rozhodně vyplatí. Dále si budete muset zajistit nářadí a také pomocnou sílu v případě, že některé činnosti při výstavbě sami nezvládnete nebo budete potřebovat pomoc.

Vyplatí se?

Stavba zahradního altánku vyžaduje i časovou investici. Proto, pokud jste vytíženi a hodně pracujete, vyplatí se vám více v tomto případě určitě využít služeb od prodejce. Většina prodejců zahradních staveb dnes již nabízí možnosti dodání i montáže. V mnoha případech jde nejen o časovou efektivitu, ale i ekonomickou výhodu. Navíc, čas, který ušetříte, můžete věnovat své rodině a blízkým. Další výhodou stavby altánku na klíč je i jistota, že všechny manuální práce budou zajištěny kvalitně a profesionálně, a tak se nebudete muset obávat, zda je v altánku všechno v pořádku.

Svůj dřevěný altán, když už bude právoplatnou součástí vaší zahrady, si můžete zařídit a zkrášlit přesně podle svých představ tak, abyste v něm cítili co nejlépe. Při stavbě altánku na klíč máte výhodu, že ušetřený čas můžete věnovat i plánování či nakupování vybavení, ať už je to zahradní nábytek nebo různé dekorace či doplňky. Hledáte trochu inspirace v zařizování a dekorování? Možná vám vnukne nápady právě několik tipů na to, jak si zkrášlit svůj dřevěný altán.

Využijte pěkné podzimní počasí a postavte si svůj dřevěný altán, který se promění na vaše zahradní království. Podzim nabízí ideální podmínky pro jeho výstavbu a vám tak zůstane čas na to, abyste si jeho výhody mohli vychutnávat ještě letos.

30.9.2020 1:31| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: zahradní nábytek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist