Je libo zajíčka?

Podle vědců je žena na vrcholu sexuálního života ve 30 letech, zatímco muž se tam dostává už ve svých dvaceti. Jeho aktivita poté slábne… Neznamená to náhodou, že ideální milenec by měl být o deset let mladší?

 

Když si stárnoucí muž vedle sebe vede mladou žabičku, společnost to přijímá poměrně s klidem. Je-li bohatý, mávneme rukou a řekneme, že milou slečnu zajímají jeho peníze. Když bohatý nijak extra není, usoudíme, že dívce imponují jeho zkušenosti a hledá v něm otcovskou oporu. Ale starší žena s mladým milencem? To většině lidem zůstane rozum stát. Přitom je to poslední dobou stále častější jev.

 

Ženy jsou nezávislejší

Zatímco dřív byla úloha živitele rodiny přisouzena téměř výhradně mužům, ženy ji dnes často přejímají. Jsou emancipované, dosáhnou na vyšší postavení i dobré platy. Proč by tedy musely hledat partnera jen mezi usedlejšími vrstevníky nebo staršími pány, když se bez jejich zázemí snadno obejdou?

A láska kvete v každém věku. I napříč generacemi. Vedle mladšího milence žena obvykle omládne a zcela jistě si zvedne sebevědomí. Cítí se přitažlivá, žádoucí, netrápí jí stoupající věk a prožívá romantickou zamilovanost jako mladá dívka. A pokud narazí na duševně vyzrálého mladíka, se kterým cítí souznění, vztah může vydržet léta.
Celý článek si přečtete v novém Shine zde.

 

2.7.2009 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist