Jazz, rock nebo blues. Posluchači jakého hudebního stylu jsou nejlepší milenci?

Proč dát od příznivce popu nebo metalu raději ruce pryč? Prý to s ním v posteli není žádná sláva, šokuje jistý výzkum. Úplně jiné a vášnivé kafe je to ale prý s fanouškem country nebo příznivcem jazzu!

hudba2-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

O zajímavých „vedlejších účincích“ hudby mají odborníci jasno už nějakou dobu. Podle nich její poslech tlumí různé bolesti, zvyšuje fyzickou výkonnost a dodává energii. Tóny linoucí se z reproduktoru údajně také značně pomáhají jedincům s dyslexií, autismem, poruchou učení i pozornosti, zatímco bojují proti depresím a úzkostem. Jenže pozor, ukázalo se, že „muzika“ má nemalý vliv i na sexuální život! Co má rádio společného s děním v ložnici?

Co nota, to jiná erotika? Zřejmě

Nedávný americký výzkum uskutečněný webovým portálem TickPick, jehož specializací je on-line prodej vstupenek na koncerty a další podobně zaměřené akce, nabízí unikátní pohled do hlubších souvislostí. Jeho autoři totiž tvrdí, že oblíbený žánr o lidech napoví, jak to dotyční mají „hozené“ v milostné sféře.

Do svého vskutku originálního výzkumu zahrnuli přes tisíc respondentů, přičemž se prostřednictvím dotazníku poptávali po jejich soukromí i domácí sbírce hudebních nosičů. Jaká fakta po analýze nashromážděných dat vyplula na povrch?

Text o seně a koních svede divy

Na základě výpovědí autoři studie došli k jednoznačnému a možná i šokujícímu závěru. Podle nich si na kvalitu fyzických projevů lásky rozhodně nestěžují posluchači country, neboť v nich písně o lásce a koňském hřbetu probouzí romantiku a intimitu. Pravděpodobně i proto jich celých 66 % uvedlo, že co se týká milování, absolutně nic by neměnili. Podobně to viděli i ti, jejichž sluchu lahodil blues.

O příznivcích tohoto stylu, který vznikl v afro-americké otrocké komunitě v 19. století, se čirou náhodou také zjistilo, že jsou nejvýkonnějšími milenci, protože průměrná délka pohlavního aktu se u nich pohybuje kolem 16 minut. Trojici stylů spojených s čilým libidem i smyslem pro vášnivá sexuální dobrodružství pak uzavírá elegantní jazz. A teď z trochu jiného, respektive úplně opačného, soudku…

Oblíbený song jako indicie

Výše zmíněný průzkum odhalil rovněž to, že téměř každý druhý fanoušek popu si na situaci pod vlastní peřinou stěžuje. Hodně častým cílem kritiky pak byla nízká frekvence vášnivých chvilek zapříčiněná výmluvami partnera na únavu i bolesti hlavy, stejně jako stereotyp a nedostatek motivace. Velký prostor pro zlepšení chtě nechtě přiznali i vyznavači klasické hudby, kterým šlapali na pomyslné paty obdivovatelé rocku.

Úplně nejhůře na tom podle všeho byli nadšenci metalu a muzikálových melodií, kterým se člověk nezavděčí ani nápaditým spodním prádlem, erotickými pomůckami či neskrývanou náklonností k různým polohám, technikám i praktikám. No vida, a je to venku. Další bádání, nad kterým se jeden zamyslí.

A jaký hudební žánr preferuješ ty? Věříš, že tvá volba má něco společného se sexem? Poděl se s námi o svůj názor v diskuzi. Těšíme se na příspěvky!

foto-zdroj: shutterstock.com

4.9.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist