Jaro se blíží!

Venku to občas vypadá na březen, jindy nás zase leden nenechá na pochybách. Ale pozor, už za 8 týdnů bude oficiálně jaro! A co na to Móda?

Moc  brzy?

Takže i když se vám zdá, že je příliš brzy těšit se už dnes na Jaro, je to právě naopak. Všichni máme své starosti, své každodenní povinnosti a své malé radosti. Ty nás tak dokonale zaměstnávají, že až to skutečně přijde, nebudeme moci uvěřit tomu, že: „ …to už je vážně Jaro…?“
Jakmile ale vzduch zavoní hlínou a na stromě před vaším oknem nesměle zazpívá první ptáček, poběžíme my ženy ke skříni, kde stejně jako loni spráskneme ruce v zoufalém gestu: „ Nemám co na sebe!“
Bude to výkřik naprosté, nezveličené pravdy, protože svetry jsou fajn, to ano, ale jaro si žádá něco speciálního, něco oslavného, veselého a hlavně NOVÉHO !!!

Těšení  se  je  velice  zdravé

Umíte si představit ten trapas, kdyby vás teď v lednu, u vás doma v obýváku, nenadále načapal slavný módní tvůrce Karel Lagerfeld, jak listujete katalogem zimní ódy a vybíráte si nového kulicha nebo lyžařskou kombinézu? Jsem si jistá, že by upadl do estetického kómatu. V lednu už je pro paní Módu zima dávno pasé, je úplně odepsaná, nezajímá se o ní ani vrátný od Gucciho. Ale co tam po něm…
Proto pokud ještě nemáte nového kulicha, kupte si ho ve slevě, zimní katalogy odneste do sběrny a pojďte se těšit na jaro.

Kromě toho, že je prokázané, že těšení se vyvolává pocity radosti, slasti a také odhodlání, které následně prodlužuje život, dodá těšení se na jarní módu vaší zimě nový rozměr. Protože pokud patříte mezi ty, které zima vyčerpává, nebudete se cítit vydána jí úplně na pospas. S katalogem jarní módy za pasem, budete mít jistotu, že zima tu není na věky. A s každým novým jarním modýlkem, který si pořídíte, bude paní zimě čím dál tím víc padat brada.

Zbroj  připravit !

Až nastane ten slavný okamžik odhazování kabátů v dál, budou ceny těch nejtrendovějších věciček vyšroubované tak vysoko, že ne všechny na ně dosáhneme. Ale teď v lednu máme rovné šance všechny – obchody sice zahájily zimní výprodeje, ale jarní modely se do výloh teprve postupně dostávají. Pokud tedy budete vědět CO  MÁTE  HLEDAT,můžete to snadno najít dříve, než to obchodníci „znovuocení“. Žádná nová móda totiž není tak prudká, aby se do ní nedalo přimíchat ledacos z loňských kolekcí. Někdy stačí opravdu malinkatá úprava. Stejně tak secondhandy, bleší trhy a starožitnictví někdy ukrývají poklady, které si nezadají s nejlepšími pirátskými úlovky. Přitom není třeba přehrabovat se hodiny v hadrech, protože (opět) když víte, CO  MÁTE  HLEDAT,  stačí jediný letmý pohled, kterým zaměříte vykukující kousilínek nádherné látky a máte to doma. Pokud máte svou švadlenu, nebo šijete dokonce sama, nakupte  látky a pusťte se do modelů, ze kterých budou muži „slintat“ a ženy běsnit.

Nezapomeňte ale na francouzské pravidlo šarmu – když se obléknete od hlavy po paty do nového a všechno to geniálním způsobem sladíte, bude toho pro běžné nošení trochu moc. Je dobré přibalit k tomu všemu jakoby náhodou starší svetřík, ošoupanější tašku, nebo levnou brož. Takovým trikem se proměníte ze super manekýny, jakých se muži většinou bojí (takže je raději ani neosloví) na nádhernou ženskou, která o sebe viditelně pečuje, ale není to to jediné, co ji zajímá……átka  ženu z masa a kostí. Tak budete pro chlapy jednička.

Co  máte  hledat ?

Každé  nové jaro se přihlásí nejprve barvami, protože barevné je vždycky hezčí než černobílé a zima je tak trochu černobílá vždycky.

Barvy  1

Tento trend by se mohl jmenovat „Návštěva pavilonu ptactva“, protože módní tvůrci viditelně opisovali od barevného peří. Na mušku si vzali hned dva konkrétní ptáčky:
Papoušek – nebojte se nejde o to vypadat jako papoušek, ale nebát se použít tak jasné, čisté a ostré barvy.
Páv – ani páv barvami nešetří, i když ty jeho jsou tlumenější, nejsou proto ale méně nápadné. Páv totiž používá tajný trik a ten se jmenuje lesk a paní móda vám tedy již několikátou sezonu radí, zkuste lesklé látky, nebo látky s kovovými odlesky.

Barvy  2

Pro ty z vás, které přílišnou barevnost nemilují a jakákoliv strakatost je přímo děsí, má paní Móda variantu č.2:
Tento trend razí heslo „ čistota, pěstěný vzhled a nádech luxusu“. Barvy jsou v tomto případě spíše náznakové, jasně ale převládá bílá, slonovinová, barva bílé kávy, všechny představitelné odstíny béžové a kávově hnědé a potom různé odstíny barvy pro kterou není v českém jazyce vhodný název. Řekněme tedy, že je to barva, která už, už chtěla být žlutá, ale v tiskárně zrovna docházela náplň a tak to zůstalo někde na půli cesty. Luxusního vzhledu dosáhnete osvědčenou kombinací mat – lesk, nebo kombinováním hladkých a výrazně strukturovaných materiálů.

Střihy

Od konce 80.let se ztratil pojem střihové jednoty a móda se v tomto směru stala spíše chaotickou. Každá sezóna sice přinese jistá doporučení ohledně střihů, ale zároveň dodá:
„Ať si každý nosí, co se mu líbí.“ Proto berte následující řádky jako doporučení, ale budete-li chtít, noste na just něco úplně jiného.

Topíky, trička a halenky
  – móda velí, čím delší, tím lepší. Modely jsou buď výrazně vypasované až vyrýsované, nebo není znát linie pasu, protože modely jsou přestřižené těsně pod linií prsou (již loni se nosili tunikové střihy), nebo naopak až pod pasem (evokující éru charlestonu).

Bundičky, sáčka a kabátky
– tady móda velí pravý opak – čím kratší, tím lepší. Elegantní modely jsou spíše vypasované, sportovní naopak jakoby nafouknuté jak základním střihem, tak množstvím kapes, zipů, knoflíků a dalších doplňků. Důležitá je opravdu především délka – nejdelší kabátek končí na úrovni boků.

Šortky a kalhoty –  roury, roury a zase roury. Jedinou možnou změnou jsou bermudy v délce nad kolena, které mohou střihově připomínat kalhotovou sukni. (Slovanské kolegyně, nekácejte se – roury v kombinaci s dlouhými halenami, nebo tričky charlestonového střihu ukryjí i těhotenství, o kterém nastávající tatínek ještě nic neví…)

Sukýnky – když úzké, tak superúzké, když široké, tak superširoké. Délka není dogmaticky stanovena, ale nejčastěji se vyskytuje délka ke kolenům, nebo těsně nad kolínko.

Šatičky – velice často vychází ze stejných střihů jako halenky (tedy tunika, nebo charleston), ale možná je i varianta spíše vypasovaného střihu doplněného navíc výrazným opaskem, nebo čímkoliv, co ještě více zvýrazní štíhlý pas.

Zbývá obklopit se katalogy, módními listy a začít plánovat nový šatník. Užívejte si tedy zimu, ale těšte se na jaro, protože jaro je i teď v lednu matematická jistota!

P.S. Možná, že tohle těšení se, podpoří i vaše novoroční předsevzetí – zbavit se neodkladně „vánočních“ tuků.

25.1.2008 12:00| autor: Mirka Kolářová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist