JAKÉ MUŽE NAJDEME NA INTERNETU A nakonec antilovec…

Na internetu je skoro každý muž obdivuhodně „nezávislý“. Ona virtualita, která vylučuje stoprocentní poznání dotyčného, vytváří jakési typové modely mužů, jenž se na chatech pohybují. Rozdělila jsem muže na tři skupinky – lovec, vizionář a antilovec, které se vyskytují v četných podskupinách…Antilovec – umělec mluví jen sám o svých zálibách, přičemž na konkrétní dotazy odpovídá s určitou záměrnou rouškou tajemství. Kdo se s ním baví, nezjistí ani po třech hodinách, kde vlastně žije, ačkoliv bude vědět, že do té doby namaloval třicet obrazů a napsal pět knih. I když mu nějaká intelektuálka možná podlehne, brzo vystřízliví, až svého tajemného umělce potká oděného v teplákách ráno v samoobsluze…

Jaké muže najdeme na internetu

Na internetu je každý muž postaven do role lovce, tedy toho, kdo se rozhodne seznámit se, nebo alespoň pobavit se a odpočnout si od manželky a dětí. Na internetu je také skoro každý muž obdivuhodně „nezávislý“ na své partnerce a rodině, až má z jeho řečí člověk dojem, že buď máme republiku plnou tolerantních žen, nebo sobeckých a nemilujících potvor, které si svého miláčka nevšímají a ten je pak nucen hledat štěstí a pochopení u něžných dívčích srdéček na pokecu, nebo-li chatu.

Ona virtualita, která vylučuje stoprocentní poznání dotyčného, vytváří jakési typové modely mužů, jenž se na chatech pohybují. Tyto modely, nebo spíše modelové chování, nemají mnohdy nic společného s tím, jak muž vystupuje v reálném životě. Na chatu vytváří pseudo obraz sebe sama. Tímto obrazem si často kompenzuje určité nedostatečnosti a problémy z běžného života. Žena nemusí být kněžna Libuše, aby si vyvěštila, co od takových jedinců může očekávat. Nicméně pro lepší přehlednost a hlavně jasnost jsem sestavila určitý klíč k rozpoznání mužských „chatových“ osobností, na které můžete při putování internetem narazit.

Rozdělila jsem muže na tři skupinky – lovec, vizionář a antilovec, které se vyskytují v četných podskupinách. Samozřejmě se nedají popsat veškeré internetové charaktery mužů, ale doufám, že se mi podařilo vystihnout ty nejpodstatnější.

Díl třetí ANTILOVEC!

Antilovec – Filosof

Filosof by se rád třeba i seznámil, ale je prostě tak vybaven, že to v jeho případě na internetu nelze. Dokáže se plamenně rozhovořit o problematice terorismu, zato, když se ho dívka zeptá na to, kde vlastně pracuje, odpoví ji vzletně: „Každý někde pracujeme“. Filosof se sám zamotává a utápí ve svých myšlenkách a sex s dívkou mu je stejně odporný jako špatná kniha. Rád by navazoval něžná přátelství, v nichž po něm dívka nebude chtít víc, než plamenné vyznání. Všechno fyzické je mu vzdálené a protiví se mu a často s láskou mluví o tom, že ho nikdo vůbec nechápe, že je to s ním složité, že on to ví a proto musí zůstat navždy sám. Občas se najde hodná dívka, která se mu snaží dokázat opak, ale skončí to fiaskem a jejím nervovým kolapsem. To ale milého filosofa utvrdí v tom, že měl pravdu. Jsou to lidé, kteří nepochopili, že i do přátelství se musí něco investovat a očekávají, že stejně jako se dá ožvanit /s odpuštěním/ nový film, stejně tak se dají „okecávat“ lidské vztahy. Filosof je v podstatě velmi neškodný, jen si nesmí žena dát za úkol, že mu pomůže, je lepší si ho nevšímat a nebo ho nechat, ať si najde podobně postižené jedince, mezi kterými se dozajista sobecky vyjádří. Filosofové nejsou totiž nic jiného, než ve skutečnosti povrchní sobci, kteří mnohdy bojují s různými komplexy a nedostatečnostmi, jenž se rozhodli napravovat životní křivdy a k tomu si hledají na chatech vhodné oběti. Filosof má občas i světlejší chvilky, kdy se vymaní ze svých úvah a dokáže se i celkem normálně bavit s ostatními.

Antilovec – Vtipálek

Tomuhle chuděrkovi kdysi někdo pošeptal, že je vtipný a od té doby vsází veškerý svůj projev na chatech na všelijaké opisované a občas vymyšlené fórky. Nikdy nic nemyslí vážně, ale jakmile se ho dotknete, vycení zuby jako rotvajler. Nemá rád, když si z něj dělá někdo legraci a zvláště je háklivý na své sexuálno. Zatímco ženě vtipně sdělí, že si courá ňadra v polívce, kdyby mu ta samá odpověděla, že těch jeho deset cenťáků, není taky žádný zázrak, urazí se a nasadí všechny prostředky, aby dotyčnou vystrnadil z místnosti. Některé ženy přistoupí na jeho styl konverzace a to budou pak jeho „nej“ kamarádky, ty ostatní v lepším případě „krávy“ bez smyslu pro humor. Ovšem i tyto kamarádky ho budou brát nevážně a přímo asexuálně. Navíc vtipálek si neuvědomuje, že fekálními historkami může zaujmout přiopilé štamgasty v hospodě, nikoliv ženské duše. Zřejmě bude ale právě vtipálek iniciátorem tzv. „ srazů místností“, kdy se bude divit, že zatímco on je tak zábavný, většina dívek upírá pozornost na jinak vcelku nenápadného a nesmělého mladíka. To ho opět donutí urazit se. A celou noc po srazu bude napínat mozek, aby vymyslel, co největší počet nactiutrhačných fórků na dotyčného mladíka. Dozví-li se, že onen chlapík dokonce navázal známost s některou z děvčat, které se vtipálkovi líbí, bude jeho osud zpečetěn a může si hledat jinou chatovací komoru. Vtipálek totiž umí ze všeho nejvíc závidět, mstít a urážet. Pokud ale narazí na super „vtipnou“ dívku, tedy stejného ražení, mohou spolu vytvořit celkem zajímavý pár, kde bude asi vládnout lehce italská domácnost.

Antilovec – Umělec

Umělec je člověk plně pohroužený do své tvůrčí práce a proto nestíhá sledovat, co se děje kolem něj. Nejradši vypráví o svých abstraktních obrazech a pokud mu ostatní nerozumí, stahuje se do svého světa. Není to typ, co záměrně ubližuje, dokonce není sám o sobě ani sobecký, ale sobeckým z něj dělá jeho záliba. Také nad vším přemýšlí, ale zatímco filosof nad svým životem, umělec donekonečna rozebírá a vysvětluje své umělecké záměry. Ano pro dívky je to téma atraktivní, stejně jako tito muži atraktivní ve skutečnosti bývají, ale pak když se dozví, že ho minulá partnerka opustila kvůli tomu, že si jí vůbec nevšímal a ještě se občas spustil s „modelkami“, které se cítily osamělé a on jim prokázal službu, přičemž svou partnerku ale stále hluboce miloval, pravděpodobně zabrousí do jiných vod. Umělec nehledá žádného člověka, ale své vyjádření a styl. Ženy jsou pro něj krásné a inspirativní, ale staví je na jakýsi nedosažitelný piedestal, i když do určité míry dokáže být stejně milý a družný jako lovec- Casanova, ale nesmí mít v té době něco umělecky „rozpracované“. Rád se staví do role člověka, který naslouchá a hlavně neloví, nechává se od žen „lovit“ a dokonce mu ani nevadí, když ho používají jako hadr na nádobí, který posléze vyhodí. Dokáže jim být za to vděčný a vzpomínat na ně s láskou. Jeho ústředním problémem je konverzace. Mluví jen sám o svých zálibách, přičemž na konkrétní dotazy odpovídá s určitou záměrnou rouškou tajemství. Kdo se s ním baví, nezjistí ani po třech hodinách, kde vlastně žije, ačkoliv bude vědět, že do té doby namaloval třicet obrazů a napsal pět knih. I když mu nějaká intelektuálka možná podlehne, brzo vystřízliví, až svého tajemného umělce potká oděného v teplákách ráno v samoobsluze.

26.4.2004 12:00| autor: Martina Bittnerová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist