Jak žijí české rodiny mimo systém. Startuje minisérie Jitřní záře

Připravte se, že vás nový seriál nenechá klidnými. Kam až mohou rodiče při výchově zajít? Pusťte si Jitřní záři na Voyo.

jitrni-zare-titulni-1100x618.jpg Zdroj: Voyo.cz

Mají rodiče právo vychovávat své dítě podle vlastního přesvědčení, nebo je povinnost fungovat podle systému. Kontroverzní otázka, která vyvolá v následujících týdnech rozruch. Od 10. června totiž začíná další minisérie na Voyo. Jitřní záře přináší pohled do rodin, které se rozhodli žít mimo systém.

Samotní herci, kteří se v minisérii objeví v hlavních rolích (Petra Bučková, Jan Plouhar, Veronika Žilková, Pavel Zedníček nebo Pavel Nový) byli šokováni, jak vypadá život jinak. Příběh rodiny Junkových, která touží po životě bez státu vyvolává silné emoce.

„Hrálo se mi to těžce, ale je to dobře napsané, takže dobře. Je to takový rozpor,“ vypráví Petra Bučková, která se ujala role matky. Se svým partnerem pojmenovala své dítě Jitřní záře, což i díky několika dalším krokům neuniklo pozornosti sociálních pracovnic. Jedna z nich si pro dítě, které právně neexistuje, přijde.

Režie nové minisérie se chopil Dan Wlodarczyk, který se dlouhodobě věnuje problematice sociálních služeb. Režisér vzpomíná, že jej téma fascinovalo už od 90. let, kdy nosil dredy a měl tak blízko ke komunitám, které mají rády alternativní způsob života. Příběhy sbíral 25 let. ”Byl to jeden z námětů o odebírání dětí, který jsme přinesli producentce,“ vzpomíná Wlodarczyk na okamžik, kdy dostal možnost vyprávět příběh rodiny Junkových.

„Ten příběh začíná před 20 lety, kdy třeba to, jak se chovaly sociální úřady, jak to tady fungovalo, jak bylo možné pojmenovat dítě, bylo úplně jinak,“ dodává Vratislav Šlajer, producent minisérie Jitřní záře z dílny Voyo Originál.

Nahlédněte do života netradiční rodiny, která se rozhodla odejít ze systému. Emočně vypjatý šestidílný seriál Jitřní záře startuje už 10. června na Voyo.

13.6.2022 10:37| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist