Jak vyvolat porod !

Některé maminky s přibližujícím se termínem porodu pociťují touhu „tomu nějak pomoci“.

Důvodů mohou mít tisíce a úspěšnost těchto metod je sporná. O okamžiku zrození si totiž dítě rozhoduje samo tím, že spustí v těle matky hormonální reakci, která způsobí stahy. A bohužel nerozlišuje, jestli si počítáme svůj 36. týden nebo 42. týden.

Začnu třemi způsoby, které sice nevyvolávají porod přímo, přesto pokud si chcete ulehčit porod, stojí za zvážení.

1) čaj z maliníkového listí – pije se od 34-36. týdne, 2-3x denně spaříme 1 polévkovou lžíci bylinky na ¼ l vody a necháme 15 minut vylouhovat. K této metodě jsem objevila také informaci, že může vyvolat dost silné kontrakce, takže se nedoporučuje pití dřív než před termínem porodu.

2) lněné semínko – jeho konzumace zhruba od 34. týdne změkčuje stolici, čímž uvolňuje porodní cesty a zvláčňuje hladké svalstvo, čím také napomáhá lepšímu otevírání děložního hrdla při porodu. Ideální v kombinaci s maliníkovým čajem.

3) masáž hráze, prováděná též od 34-36. týdne ulehčí průchod hlavičky dítěte a značně sníží riziko natržení nebo nástřihu.

Tyto tři metody ve vzájemné kombinaci lze považovat za poměrně spolehlivé a spousta maminek na ně nedá dopustit.

Další, které můžeme vyzkoušet, ale spíše v pozdější fázi těhotenství:

4) sedací parní lázeň z květů bylinky senny. Používá se od 38. týdne, změkčuje tkáně, uvolňuje pánevní dno. Senné květy se přelijí horkou vodou v hrnci, který postavíme do wc či na jiné vhodné místo, tak, aby se dalo nad párou sedět a sedíme, dokud se v hrnce kouří. Lze použít na počátku porodu, mělo by porod urychlit.

Pozn.: Balancovat s velkým břichem nad lavórem horké vody, no nevím, jak bych u lékaře vysvětlovala rudé pozadí !!!!

5) stimulace bradavek – masírování bradavek od 39. týdne může dle porodních asistentek účinně nastartovat silné kontrakce. Tato stimulace totiž vede k vyplavování oxytocinu a může vyvolat porod. V některých porodnicích dokonce doporučují tuto stimulaci provádět v případě slabých kontrakcí, aby se podpořily kontrakce silnější a porod se urychlil.

Tyto další techniky domácího vyvolání porodu jsou spíše tradiční povídačky a úspěch není zaručen – ale ani vyloučen:

6) pohlavní styk – sperma obsahuje podobné látky, které se zavádějí ženě do pochvy ve formě vaginální tablety v porodnici při umělém vyvolání porodu. Změkčí a uvolní děložní hrdlo a tím ulehčí otvírání.

7) dlouhá chůze, chůze do schodů, mytí podlah… prostě fyzická námaha. Doporučují i gynekolové ale nejsem sijsem si jistá, jestli bych se chtěla zbytečně vyčerpávat před takovou zátěží, jakou porod jistě je.

8) sklenička červeného vína – ale vážně jen jedna sklenička !!! Jít lehce ovíněná na radnici se dá přežít, ale do porodnice, to už asi ne…  Mimochodem jsem praktikovala svařák a mimču se pravidelné dávky alkoholu patrně zamlouvaly, protože to nezabralo napoprvé, ale až když jsem tu láhev dopíjela.

9) jedna dávka ricínového oleje. Způsobuje prý silné střevní křeče a průjem a fakt nevím, jestli je to to pravé ořechové, co zažívat těsně před porodem. Jet pod vlivem projímadla do porodnice…

Foto: thenaturallounge.com, keepcalmanddoityourself.blogspot.com, health.thefuntimesguide.com, massage-wisdom.co.za, yogakulaleeds.co.uk, bellamama.co.nz, theforgeclinic.com, ehowtoinducelaboryourself.com, gourmetrecipe.com, compassteas.com, whatafy.com, vitalearthtraditions.com, wellingtonregional.com, parenthoodandkids.com, mariethemidwife.blogspot.com, optimalchiro.ie

31.5.2008 12:00| autor: Renata

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist