Jak to vidí Lasice: Pasti chlapů, do kterých se nenechat chytit – 2. část

Rovnou naváži na předchozí článek Pasti chlapů, do kterých se nenechat chytit – 1. část a podíváme se na dalších pět pastí, do kterých nás muži lákají. Některé z nich jsou upřímné a není tam v podstatě špatný záměr, jiné už jsou čirým kalkulem a najde se tam i jedna, na kterou chlapi ve finále nachytají sami sebe.

image0-1-1100x618.png Zdroj: archiv autorka Nikola

Past č. 6: Budu tě milovat navždy a další vyznání

Budu tě milovat navždy je opět výrok z rubriky „sliby chyby“. Takové vyjádření ti dá chlap pod sílou vzbouřených hormonů, který většinou ještě takové zahoření nezažil, případně ho nezažil už hodně dlouho. A proto neví nebo si nepamatuje, že tohle hormonální běsnění také opadne a že ne vždy láska vydrží věčně. Proto slepičí nářky typu: „Ale on říkal, že mě miluje! Tak proč se teď chce rozejít!?“ nebo „Je to lhář, tvrdil, že mě bude milovat navždy a teď přišel s rozvodovými papíry“. On ale nelhal a tenkrát to opravdu myslel upřímně, jenže láska někdy pomine a vymáhat tyto sliby je pošetilé a nemožné. Vyznání lásky berme jako příjemnou zprávu, nikoliv jako závaznou skutečnost.

Past č. 7: Změním se

Stále mě překvapuje, kolik žen skáče na špek slibu „změním se“ a jde do vztahu s lenochy, agresory, alkoholiky i nenapravitelnými sukničkáři. A přestože činy jasně dokazují, že je vše při starém, ženské se nechají obalamutit pouhým slibem, že se jejich drahý změní. Jakmile má chlap výrazně negativní vlastnosti nebo zvyky a ty si myslíš, že se to časem změní, tak nezmění a pravděpodobně to bude ještě horší. A opravdu to nezmění ani svatba ani zplození potomka. Speciálně v tomto případě je potřeba koukat na činy, nikoliv slova, protože z této pasti tak snadno neutečeš…

Past č. 8: Teď se necítím na vztah, potřebuju čas, mám toho moc

Muži nemají rádi rozhovory „o nás“, zvlášť když se na to „my“ zrovna s tebou necítí. A aby se chlap vyhnul konfliktu a nemusel utěšovat slzavé údolí, raději zvolí taktiku „teď není vhodná doba, až vyřeším problémy v práci, tak se ti ozvu“. Tohle je past, do které se chytá ohromné množství žen. Věří, že chlap mluví pravdu, omlouvají ho a jsou schopny čekat a čekat. Až se dočkají toho, jak jejich miláček, který se na vztah ještě nedávno necítil, oznámí, že se bude ženit s jinou. Když chlap ženskou chce, je schopen jet na otočku na druhý konec republiky. Tak se nechyť na výmluvy, které znamenají jediné – že o tebe nestojí.

Past č. 9: Mám luxusní byt, ale teď tě tam nemůžu vzít

Tuhle past nejčastěji nastražuje muž „pohádkář“. Tvrdí, že má například luxusní byt na Vinohradech, do kterého tě ale nemůže vzít, protože probíhá rekonstrukce / přijela maminka na návštěvu / kamarád se rozvádí a nemá kde bydlet… Nebo má nového sporťáka, který se ale zaseknul v servisu už na pár měsíců a teď tedy jezdí metrem, protože je to stejně rychlejší. Až na tebe někdo bude zkoušet podobné pohádky a situace potrvá delší dobu, případně ti vypráví o dalších královstvích, které svět ale nikdy neviděl (nebo jsou půjčená), tak si dej pozor. Tahle past totiž nepochází z upřímného přesvědčení, ale je vědomě nastražená. Na ženské vily a sporťáky totiž zabírají. A to tihle chlapi moc dobře vědí, takže když je nemají, hezky o nich vypráví a na tyhle báchorky pak naletí spousta žen. Ostatně, pak by sňatkoví podvodníci nemohli být úspěšní, kdyby se nenašly slepě věřící ženy.

Past č. 10: Žena má být nezávislá

Imponují mu ženy, které si vydělávají vlastní peníze, budují kariéru a nevisí na něm, protože si umí se vším poradit samy. To ti začne říkat, když ještě tolik nezávislá nejsi, protože jsi v domácnosti s dětmi nebo jsi pracovně méně vytížená. Dáš tedy na něj a pustíš se do budování kariéry, začneš vydělávat peníze a najednou jsi samostatná tak, jak si přál. Teď už máš na to žít klidně sama, podle svého a taky to dáváš najevo. Ne každá žena si s vlastní nově nabytou nezávislostí totiž umí poradit a celkem logicky se přestane muži přizpůsobovat tolik jako před tím. Muž se najednou cítí nevyužitý a nepotřebný a začne chodit s výčitkami na nepořádek v domě, sníženou sexuální frekvenci a s žárlivými výpady na tvé kolegy v práci. Tuhle past v podstatě nastraží muž sám na sebe, aniž by o tom na začátku vůbec tušil. Co tak pozoruji, tak většina chlapů totiž reálně ze změny domácí ženušky v nezávislou a soběstačnou partnerku do stropu nakonec neskáče.

Chlapi na nás chystají různé pasti a my zase na ně. Jsou to v podstatě strategie k dosáhnutí určitých cílů. Není tedy jakýkoliv důvod k sebelítosti nebo přílišné nedůvěře k pánskému pokolení. Je ale fajn nechytit se bezmyšlenkovitě na lep všemu, co ti chlapi napovídají. Mnohem účinnější je koukat na věci reálně a všímat si činů. Navíc teď už víš, na co si dát pozor.

Tak jak to je?

Trápí tě nejistota ve vztahu? Potřebuješ nadhled? Koukni na www.vztahova-inzenyrka.cz a rezervuj si termín konzultace. Aby ti neutekl žádný nový článek, sleduj Facebook: Jak to vidí Lasice nebo můj Instagram: Lasice88.

29.5.2020 2:00| autor: Nikola Smekalova

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist