Jak to vidí Lasice: Muž jako dárkový balíček

Z muže si chceme vždycky „vyzobat“ to nejlepší. Jenže z člověka si nemůžeme vyzobat jen to dobré a ostatní zahodit. Ženy se často trápí těmi nevyhovujícími vlastnostmi, kterými muž oplývá a snaží se je za každou cenu měnit. Jenže mnohdy jsou to rysy, které patří k povaze jejich partnera. Máš tedy na výběr, buď z toho budeš běsnit nebo se s tím smíříš a začneš brát partnera takového, jaký je. Jako komplexní balíček.

lasice-1-1100x618.png Zdroj: archiv autorka Nikola

Pochopme, že všichni jsou v podstatě takové balíčky, které obsahují krásné věci, které milujeme, s některými jsme v pohodě a některé nesnášíme. Je to stejné, jako když od tetičky dostaneš pod stromeček dárkový koš. Je tam láhev šampaňského a kvalitní čokoláda, kterou zbožňuješ, ale našla jsi tam i ančovičky, které nemusíš a oříšky, na které máš alergii. Teď se můžeš rozhodnout, jestli si dárkový koš necháš, nebo ti ani nestojí za to ho rozbalovat a raději ho pošleš dál, někomu, kdo si pochutná na ančovičkách i oříšcích… Stejně tak s chlapem, nelze vypreparovat jen určité vlastnosti, které se ti líbí, a chtít po něm, ať se zbaví těch, které ti nevyhovují. Často je to dokonce absolutně nereálné a protichůdné pomyšlení. Dejme si pár příkladů…

Příklad 1

Dala ses dohromady s partyboyem, který je ozdobou každého večírku, je akční, spontánní a máš pocit, že s ním život prožíváš naplno. Jenže, když po něm chceš ostříhat túje nebo přivrtat poličky, nikdy nemá čas nebo se vyspává z kocoviny, protože přišel až k ránu.

V balíčku tedy máš akčnost, hravost, bezstarostnost, ale také nezodpovědnost, rozevlátost a nezdrženlivost.

Bereš nebo necháš být? 

Příklad 2

Máš zodpovědného a klidného chlapa, který je nohama na zemi. Nebaví ho lítat po hospodách a raději tráví čas s tebou doma. Všechno zařídí, o všechno se postará, jenže není moc spontánní a tak neobjedná na druhý den letenky do Londýna, protože má přece zodpovědnost jinde a tyhle věci se musí plánovat.

V balíčku tedy najdeme zodpovědnost, smysl pro rodinu, ale také konzervativnost a pragmatičnost.

Bereš nebo necháš být? 

Příklad 3

Začala sis s profesionálním sportovcem. Imponuje ti, jak dosahuje svých cílů, je populární, obdivovaný a co víc, vybral si tebe. Jenže je stále pryč, na tréninku nebo zápasech, kde se kolem něj motají fanynky. Váš život se v podstatě řídí podle jeho trenéra, a pokud ho chceš někdy vidět, musíš se přizpůsobit.

V balíčku najdeme cílevědomost, úspěch, slávu, ale také silné priority týkající se sportu a nutnost přizpůsobovat se jeho programu nebo místu, kde zrovna působí.

Bereš nebo necháš být?

Vždy máme na výběr, s jakým člověkem budeme prožívat svůj život. A i když už máme vybráno, tak zase máme na výběr, jak k tomu přistoupíme. Ber v potaz, že určité vlastnosti si protiřečí a nemůžeš chtít světlo i tmu zároveň. Proto si srovnej vlastní priority. Které vlastnosti partner musí mít? Které mít nesmí? Jaký s ním chceš žít život? A jde to vůbec dohromady?

Tak jak to je?

Potřebuješ konzultaci? Objednej se na www.vztahova-inzenyrka.cz, sleduj Facebook: Jak to vidí Lasice nebo Instagram: @jak_to_vidi_lasice

 

20.11.2020 2:00| autor: Nikola Smekalova

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist