Jak to vidí Lasice: 8 důvodů, proč s tebou nechce mít sex

Klasická představa je, že chlap má na sex chuť pořád a žena je ta, která dělá drahoty, bolí ji hlava nebo se jí prostě nechce. Kupodivu to v dnešní době není tak jednostranné. Mnoho žen si stěžuje na sníženou sexuální aktivitu jejich partnerů a teď se nebavíme o nějakých zdravotních důvodech, ani o tom, že by ho přitahovalo jiné pohlaví. Znamená to, že je na ženy a sex mít může, proč ho s tebou tedy ale nechce?!

image0-3-1100x618.png Zdroj: archiv autorka Nikola

1. Chováš se jako jeho matka/vychovatelka

Stále vám opakuji, ať chlapa nebuzerujete, neopravujete a nevychováváte. Jakmile totiž muži říkáš, co má dělat, jak by se měl chovat, káráš ho za každou blbost a snažíš se ho vychovávat, stavíš se v podstatě do role jeho matky nebo učitelky (ne sexy z porna, ale ze starého filmu). To stejné je i v případě, že ho až příliš opečováváš, jsi na něj až moc hodná, nenecháš ho nic udělat samotného a staráš se o něj v podstatě jako o malého chlapečka. Ještě se divíš, že s tebou nechce spát?

2. Nedbáš o sebe/nesnažíš se

Tohle je případ zejména v dlouhodobých vztazích. Ženy na sebe přestanou dbát, třeba i výrazně přiberou, chodí doma ve vytahaných teplácích, nohy oholí jednou za měsíc a diví se, že chlap nemá chuť na ně skočit. V případě, že je žena neudržovaná, tak se ani necítí dobře ve svém těle, sebevědomí jde dolů, což se ve vztahu negativně projeví a o to menší má muž zájem… Navíc pokud je na tobě vidět, že tě milování nebaví a chceš to mít rychle za sebou, pro muže je to samozřejmě demotivující a do takového zážitku se nehrne.

3. Shazuješ se

Ženské, které se shazují, v tomto případě zejména v otázkách postavy a vzhledu, zbytečně upozorňují na vizuální nedostatky, kterých by si muž třeba ani nevšimnul. Stěžují si na celulitidu, velký zadek nebo malá prsa a muži v podstatě podsouvají všechny své nedokonalosti. Pokud kolem všeho navíc děláš fóry, zhasnout světla, nechat si tričko, “tam nekoukej, sem nešahej”, po čase ho můžeš přesvědčit o své pravdě o vlastní nedokonalosti a začne tě tak také vnímat, navíc se všemi obstrukcemi kolem dost pravděpodobně přestane mít chuť na další akce.

4. Načasování a nátlak

My, ženy, máme pocit, že když se nám zrovna zachce postelových hrátek (v některých případech velmi výjimečně), chlap musí hned fungovat. Nejedna z nás zažila odmítnutí při probíhajícím fotbalovém derby nebo třeba mistrovství světa. Dámy, jakmile je na obrazovce jakýkoliv míč, puk, raketa a další sportovní náčiní, které neumím pojmenovat, pak to s podvazky a sexy košilkami rovnou vzdejte, nemá to smysl. To stejné v případě, že chlap utahán z práce jde ještě na basket s kamarády a domů pak  přijde totálně znaven. Pokud vidíš, že muž není na intimní chvíle naladěn, počkala bych na vhodnější příležitost. Sexuální loudilství lze tolerovat u mužů a přijde mi tak nějak přirozené, ale pokud otravuje žena a muž ji odmítá, sexy to tedy rozhodně není. Nátlak navíc může způsobit, že to pak muži ani fyzicky nepůjde.

5. Nevhodné reakce

Mužské pohlavní ústrojí je delikátní záležitost a je velmi spojeno s psychikou. Vyhni se veškerým negativním komentářům na šířku, délku, vůni nebo vzhled. Pokud chceš, aby ti ho ještě někdy půjčil, nemůžeš kritizovat ani výbavu, ani samotnou akci. Muž je nastaven tak, že chce ženu uspokojit a určitě ho můžeš různými způsoby nasměrovat, ale neexistuje ho v tomto směru shazovat nebo se mu dokonce vysmívat, a to ani ve srandě! Naopak chválit, vyzdvihovat, opěvovat.

6. Je “mladý nešukač”

Tento výraz jste ode mě už slyšely. Jedná se o muže mladších ročníků, přibližně do věku 35 let. Jsou pohodlní a žena a sex s ní pro ně nepředstavuje výzvu a chtíč, jako pro ročníky starší, kteří se kvůli ženskému orgánu mohou přetrhnout. Mladý nešukač se raději podívá na porno a obslouží se sám, než aby se namáhal a vyvinul aktivitu pro sex s partnerkou. Jsou to většinou typy bez vážných zájmů a koníčků, kteří tráví většinu volného času u televize, počítače nebo mobilu, a pokud žena něco chce, často se tváří, že ho obtěžuje a ať si to tedy alespoň “oddře” sama. V tomto případě to není o tobě, ale o degeneraci tvého partnera. A v tom případě bych zvážila budoucnost s tímto podezřelým individuem, protože jiné už to nebude.

7. Vztah je ve špatném stavu

Pokud máte pohodový vztah, který funguje, pak to klape i v posteli. Jakmile je vztah naplněn averzí, nespokojeností a nesnášenlivostí, není to v pohodě ani v ložnici. Dalo by se říct, že úroveň spokojenosti ve vztahu reflektuje úroveň sexuálního uspokojení. V houpačkovém vztahu, viz můj článek “Vztah jako na houpačce”, se střídá doba intimního odloučení a poté zase vášnivého splynutí. Jenže pokud se problémy neřeší, doba odloučení a tiché domácnosti se prodlužuje a vášnivé akce se stávají spíš raritou. Občasná hádka může být kořením, ale pokud se bavíme o tom, že se hádáte často a sexu ubývá, pak je toho koření až moc.

8. Jsi spíš kámoš

Některé ženy, uvelebené ve vztahu, se začnou projevovat způsobem, který zabíjí sexuální přitažlivost. S partnerem soupeří, perou se, nestydí se vyprávět “příběhy z toalety” a podobně. Když mluvím o soupeření a různém společném bojování, může to být sranda a dokonce i součást předehry, ale jen, pokud znají oba dva míru a neodráží se to negativně na jejich vztahu. Navíc, i když máme blízký vztah a můžeme si říct všechno, nemyslím si, že je nutné vždy a o všem druhého informovat, zvlášť když se jedná o záležitosti, které na apetitu nepřidají.

Samozřejmé je, že se výše uvedené důvody mohou různě kombinovat a mohou být i jiné. Navíc je potřeba se na věc dívat s nadhledem a nešílet, pokud má muž třeba dočasně výpadek. Může s tím být spojený stres nebo i krátkodobé zdravotní důvody. Možná by vás jako další důvod mohla napadnout nevěra, ale ta nemívá na aktivitu doma takový dopad. Uvedla jsem vám případy, které v drtivé většině můžete ovlivnit vy samy a podpořit tak harmonii i na sexuální úrovni.

Tak jak to je?

Potřebuješ se zorientovat ve svém vztahu? Nevíš, jak se k partnerovi chovat? Rezervuj si termín konzultace na www.vztahova-inzenyrka.cz, sleduj Facebook: Jak to vidí Lasice nebo Instagram: @jak_to_vidi_lasice

17.7.2020 2:00| autor: Nikola Smekalova

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist