Jak to vidí chlap: Zakoukala jsem se do kamaráda svého partnera

Znáš to, máš skvělého přítele, se kterým si rozumíte, ale najednou se objeví někdo jiný. Přeskočí jiskra a ty jsi ztracená. Co teď? Nechat si svého partnera, nebo jít za hlasem svého srdce? Přesně tohle teď řeší naše čtenářka Lucka a ptá se, jak to vidí náš chlap.

jak-to-vidi-chlap-1100x618.jpg Zdroj: Tomáš Erben

DOTAZ ČTENÁŘKY Lucie:

Ahoj Tome,

nevím, kde bych začala, ale mám přítele už přes dva roky. Takže už oba postupně víme, co si k tomu druhému můžeme dovolit a co naopak ne. Měli jsme teď krušné období, moc jsme si nerozuměli, neměli si co říct. Ale to brzy přešlo a my začali chodit s jednou partou ven. V té partě jsou hlavně kluci, a jelikož jsme už párkrát spolu seděli jen tak u kávy a debatovali jen tak o všem možném, všimla jsem si, že po mně jeden kamarád pokukuje. Mám sice přítele, ale nevidím nic špatného na tom, že se tomu kamarádovi líbím. Ten kamarád se do mě zakoukal a já do něj. Jenže teď mám pocit, že bych za to měla byt ukamenována, protože můj přítel asi něco tuší, ale já ho nechci opustit. Prosím poraď, co můžu udělat a co naopak ne.

Děkuji Lucie

ODPOVÍDÁ TOMÁŠ ERBEN:

Ahoj Lucko,

ani já rozhodně nevidím nic špatného na tom, že se nějakému sokovi v lásce líbíš. My muži máme sice občas tendenci majetnicky žárlit i na tohle, ale to je jen laciná daň za atraktivní partnerky. Že po nich někdo bude pokukovat. Pak je asi dobré si uvědomit, že snad každý se rád líbí. I kdyby na tebe zíral celý Václavák, budiž ti to přáno.

Nemusím být ale Freud, abych odhalil, že tohle není záležitost ani tvého přítele, ani tvého nového objevu.

Jde hlavně o to, co uvnitř cítíš ty. Inu, zakoukala ses, stává se. Můžeš a nemusíš si z toho dělat těžkou hlavu. Vnímáš to spíš jako dar nebo spíš jako nějaké břemeno? Co ti dává tvůj vztah a co naopak bere? Kvůli čemu především nechceš svého přítele opustit? Jsou to dost silné hodnoty, které udrží váš vztah zdravý a hezký?

Nebýt tvého současného jiskření, jak myslíš, že by se tvůj současný vztah dál vyvíjel? Jak by vypadal za rok a za pět let? Jak snadno by přišlo nějaké jiné ohrožení? Jak se cítíš ve vztahu ke svému příteli? Nazvala bys ho láskou? Kam máš chuť posouvat to vaše pokukování?

Věřím, že než jsem ti skrz tenhle článek stihl odpovědět, situace se sama nějak posunula. Budiž ti úlevou, že i když ty sama neučiníš žádné definitivní, bolavé rozhodnutí, tvá situace je tak vratká, že dřív nebo později za tebe rozhodne něco jiného nebo někdo jiný. Přítel tuší, pokukování je okaté, všichni jste jako na trní… něco někam převáží. Držím všem zúčastněným palce, ať to je tím správným směrem.

Partnerství, intimita, vztah sama k sobě… Jsi trochu ztracená? Nebuď lhostejná, jde přeci o tvůj život! Prvním krokem vzhůru může být třeba to, že mi jen napíšeš… www.tomaserben.cz.

Nebo se můžeš obrátit na Tomáše přes nás, napiš mu svůj dotaz na adresu redakce@femina.cz a my mu jej předáme. A také zkus poradit Lucii, jak by ses na jejím místě chovala ty? Napiš nám do diskuze…

19.8.2020 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist