Jak to vidí chlap: Prožili jsme úžasnou letní romanci a teď mlčí

Prožít naprosto nezapomenutelnou letní lásku u moře s nádherným surfařem? To je sen nejedné z nás. A navíc, když si báječně rozumíte ve všech oblastech lidského bytí. Jenže co dělat, když se přestane ozývat? Přesně tenhle problém řeší naše čtenářka. Co jí poradil náš chlap Tomáš Erben?

jak-to-vidi-chlap-1100x618.jpg Zdroj: Tomáš Erben

Dotaz čtenářky Cestovatelky:

Dobrý den Tome,

chtěla bych slyšet váš názor. Na dovolené v zahraničí jsem se seznámila s klukem, který mi nabídl, že mne naučí surfovat. Oba sportujeme a dobře jsme se bavili. Během dne jsme si toho hodně řekli a našli hodně společných názorů, zájmů i životních zkušeností (už dlouho jsem někoho takového nepotkala). Byl gentleman, úžasně se staral a pomáhal mi. Po večeři ještě s jeho známým jsme šli na skleničku k němu domů. Povídali jsme si skoro celou noc a pak jsme skončili v posteli, to byla hodně jeho práce, snažil se o to. Ráno jsem odešla, byla jsem trochu rozhozená a měla jsem naplánovaný den a sraz. Později za mnou dojel na kole na kafe a řekl mi, že mě chce ještě vidět. Dohodli jsme další surf. Pak se mi to rozleželo, uvědomila jsem si, že ta noc pro něj byla spíš nezávazná a zeptala jsem se ho přímo. Potvrdil, že vztah nehledá (před půl rokem se rozešel s dlouholetou přítelkyní, domnívám se, že asi proto) a že si myslel, že z mé strany to bylo stejně tak nezávazné. Mě se to dotklo a on na to navrhl, že spolu strávíme další den, jak bylo předem domluveno. Že je mu se mnou dobře, má mě rád a je pro něj důležitější se mnou trávit čas než noc. Že jsem skvělý člověk, také navrhl, že se uvidíme jen jako kamarádi. Den proběhl v pohodě, myslím, že to bylo znovu pro oba příjemné, přišla do toho pro něj nepříjemná zpráva, ale myslím, že jsem ho dokázala povzbudit. Další noc jsme spali vedle sebe jako bratr a sestra, trochu nepříjemné, ale ani jeden jsme se k ničemu jinému neměli, i když jsme na to asi mysleli. No a teď už v krátkosti – od mého odjezdu se neozývá. Já mu jednou napsala, komunikoval, ale to bylo všechno. Můžete mi jako chlap vysvětlit, proč se nesnaží udržet vztah, třeba i kamarádský, s někým, s kým toho má hodně společného a tvářil se, že mu se mnou bylo dobře? Já o to stojím, třeba by z toho mohlo časem něco být. Nezahazuji lidi, kteří mi jsou takhle duševně (i fyziky) blízcí. Vnucovat se ale nebudu, chlap, když chce, tak se ozve sám. Nebo mu mám zkusit napsat? Navrhnout společnou aktivitu? Moje sebevědomí dost trpí a nevím, co s tím… díky za radu. Ještě dodám, že žijeme každý v jiné zemi. Já ale hodně cestuji, stejně jako on, takže přesun by nebyl problém – to je ale jen můj názor, nevím, jestli ho sdílí on.

Cestovatelka

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá cestovatelko,

pro mě samotného jsou různá dobrodružství při cestách velkou vášní (nemyslím tím teď dobrodružství podobného typu, jaký popisuješ ty. Tuhle rubriku čte i má manželka, to by doma byla vysvětlovačka). Dokážu se tak dobře vžít do celé té situace a skoro bych se vsadil, že s tím, co ti napíšu, nebudu daleko od pravdy. Při některých dotazech mi hodně chybí kontext, tvůj příběh se ale zdá průhledný jako Jadran.

Prožila jsi úžasný dovolenkový flirt. Takových za život skutečně moc není, těch, které by člověk rád uchopil, uschoval a dál rozvíjel. Proto se ti nedivím, že bys ráda vypisovala řádky vašeho románku dál a takový závěr tě rmoutí. Jenže si asi ani sama jiné rozuzlení představit neumíš. Mluvíš o společné aktivitě. Jako že by za tebou jednou za čas přiletěl, abyste si zajezdili na bruslích?

Surf, moře, sluníčko, pohoda, opálená těla. Přitažlivý kluk, se kterým si hodně rozumíš a ještě navíc je  upřímný a tolerantní. Pokyvuji hlavou, když teď píšu, že ti rozumím.

To, že se domníval, že si s ním chceš zablbnout, není jeho charakterová vada. Myslím, že takového dojmu by nabyla většina mužů, pokud by se ocitla na jeho místě.

On prožil váš společný čas s lehkostí. Užil si naplno toho, co mezi ženou a mužem může v jednu chvíli vzniknout. Tebe prožil plně. V ten moment. To je vysvětlení toho, jak on to vnímá.

Stále ještě asi trávíš intenzivnější pocit, než většina lidí ve tvém okolí, nebo než jsi sama doposud poznala. Cítíš pnutí a potřebu ty motýlky v břiše někam vypustit. A tak to má zůstat, ve vás obou uchováno. Než abyste tuhle explozivní romanci „rozplizli“ nějakým dopisováním na facebooku. Kamarády se třeba stanete s nějakým časovým odstupem, neříkám, že o tohohle člověka musíš přijít. Sama ale asi tušíš, že teď by kamarádský vztah nebyl založený na tom, jak to máš s jiným skutečnými přáteli ve svém okolí.

Jako letní láska to mělo úplně všechno. Vzplanutí, vášeň, souznění. To si v sobě opatruj, protože takové prožitky jsou požehnáním.

Partnerství, intimita, vztah sama k sobě… Jsi trochu ztracená? Nebuď lhostejná, jde přeci o tvůj život! Prvním krokem vzhůru může být třeba to, že mi jen napíšeš… www.tomaserben.cz.

Nebo se můžeš obrátit na Tomáše přes nás, napiš mu svůj dotaz na adresu redakce@femina.cz a my mu jej předáme. A také zkus poradit Cestovatelce, jak by ses na jejím místě chovala ty? Napiš nám do diskuze…

7.10.2020 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist