Jak to vidí chlap: Může z toho být něco víc?

Trošku se zdá, že dnešní doba vztahům moc nepřeje. Když už se dva potkají, tak to mají každý jinak. Jeden chce jen přátelství nebo přátelství s výhodami, druhý stojí o vztah jako takový. A co s tím? Přesně tuhle situaci řeší čtenářka Jarča. Co jí poradil náš chlap?

jak-to-vidi-chlap-1100x618.jpg Zdroj: Tomáš Erben

Dotaz čtenářky Jarči:

Dobrý den, Tomáši,

chtěla bych vás poprosit o radu a váš názor. Před dvěma lety jsem se na kurzu seznámila s mužem, který se mi líbil od první chvíle, ale intuice mi říkala, že to nevyjde. Byla jsem proto na něj bez příčiny odměřená, on se na všechny ženské ve třídě usmíval, vtipkoval, i se mnou, ale já ho vždy zpražila. Předposlední den kurzu jsem se dozvěděla, že je to bývalý ligový fotbalista, můj syn je fotbalový fanoušek, tak jsem se zapřela a poprosila o podpis. Dal mi na sebe telefon a pozval s ostatními do vinárny, kterou spoluotvíral. Já tam jít nechtěla, on mi dal svůj certifikát z kurzu, jestli bych mu ho tam přivezla… Nejela jsem tam, doklad jsem mu přivezla jindy. On mi dál psal, flirtoval, vždy padla přátelská pusa, uplynulo pár týdnů, dostala jsem první polibek, pozvání na chatu, kde jsme se líbali a on na poslední chvíli couvl. Že jsem krásná, že ho moc přitahuju, ale že už se nezamiluje, vztah nechce a nechce o mě přijít jako o kamarádku, tak spolu nemůžeme spát. Cítila jsem se trapně, už jsem ale byla zamilovaná a tak jsem se s ním vídala dál. Po pár týdnech jsme se nakonec milovali. Občas jsem za ním jezdila na chatu, on párkrát byl u mě doma, jezdívá za mnou do práce na kávu, někdy jsem s ním já na jeho pracovním popojíždění po zákaznících. Vzal mě párkrát s sebou na ryby, podívat se na něj na fotbal, tam mi dal před ostatními pusu, povídal si se mnou. Občas mě s někým představí. Nikdy se mnou ale nechtěl být přes noc, nedal mi dárek, třeba k narozeninám, jen někdy mi přinese nebo uvaří něco dobrého. Dodnes mi říká, že se mnou vztah nechce, že si prožil v životě už dost a že mu vadí moje povaha, že prý jsem drbna. Nemyslím si, že bych ale byla tak strašná, spíš jsem taková roztržitá a ukecaná, ale on je taky dost otevřený. Často se sejdeme i jen tak, bez sexu. Vím, že kamarádek má ale víc, se kterými spal, jestli i souběžně se mnou, nevím. Když se neozývám, protože mi něčím netaktním ublíží, vždy se ozve on. Je rozvedený, má 3 děti, včetně z druhého vztahu, který se rozpadl asi před 4 lety. Moc ho miluju, máme spolu tolik společného, máme si o čem povídat, máme stejné chutě, názory, povahu, nasměju se s ním. Chemie funguje vzájemně, přitahujeme se. Je znamení Panna, já Kozoroh, je mi 45 let, jemu 42. Nevím, jak z toho ven. Nedokážu mu říct, že nemá cenu se dál vídat, když mě nemiluje, protože se bojím, že už ho opravdu nikdy neuvidím. I mi řekl, co kdybychom šli oba na seznamku a najdeme si tam někoho. Nechápu, proč se se mnou vůbec vídá? Jen o sexu to není. Honí si ego, testuje mě, cítí ke mně vůbec něco jiného než kamarádství? Je naděje, že nakonec by se mnou mohl chtít být, můžu vůbec pro to ještě něco udělat, mám dát tomu ještě čas? Co si myslíte jako chlap a co mám dělat?

Budu ráda za váš názor a radu. Předem moc děkuji

Jarča

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá Jarčo,

začnu bez řečí kolem. Nemyslím si, že tohle všechno by podnikal proto, aby si honil ego. To mu spolehlivě šimráš ty, a zřejmě i jiné ženy v jeho okolí, takže se o to on sám už nemusí starat. Na tom nicméně není nic špatného. Ego je naší přirozenou součástí, pokud zrovna nelétáme někde na obláčku, a svým způsobem umí být i přitažlivé. Však vy ženy si s ním taky rozumíte, není to výsada nás chlapů. Nabubřelejší ego vlastní ten, kdo je na koni.

Asi skutečně tak strašná nebudeš, jak říkáš. Jsou chlapi, kteří ženskou s chutí využijí, někde se s ní zavřou a tam si sáhnou pro své. Tvůj fotbalista tě chce mít po svém boku z mnoha důvodů, i když ty říkáš, že nechápeš, proč se s tebou vídá. Věřím, že bys dokázala vyjmenovat kopec věcí, proč to tak je. Schválně, zkus to…. ano, dej si načas. Jistě přijdeš i na jiné věci, než že jsi fajn kámoška.

Tak? No a přesně proto on se s tebou vídá. Zajímavá, radostná, svůdná, spontánní, svá Jarka…Takovou tě má rád, takovou si tě s lehkostí užívá. Proč by to nastavení měl měnit?

Když opakovaně říká, že s tebou vztah nechce, tak je prostě možné, že s tebou vztah nechce. Jarčo, co ti ta intuice radí teď?

Chlap ve svých 42 letech má právo na to vědět, o co stojí. Jestli má 3 děti, které ho nejspíš stály mnoho ústupků, prošel ztroskotáním vztahů, prostě může chtít trávit čas po boku fajn ženy, nebo žen, které mu dopřejí jen to, o co on sám stojí.

To, že ty ho chceš jinak než on tebe, neznamená automaticky, že on je pro tebe důležitější než ty pro něj. Takové je status quo a ty jsi tou, která ho chce změnit. Samozřejmě to chápu, jen jste se prostě potkali v době, kdy každý od života chcete něco jiného. Možná tě trochu osvobodí si tohle uvědomit. Stejně jako pochopení, jestli takový vztah ti víc dává, než bere. Odpovědi máš v sobě, nemůžeš je hledat u něj. No a já teď apeluju na tebe – mysli na své dobro! Na světě bude krásně, když bude každý poháněný hlavně svým srdcem.

Až si uvědomíš, jaký směr sis vybrala, v souladu s ním jednej.

Pokud mu řekneš, že se už nemůžete vídat, musíš být připravená na to, že se to opravdu může stát. Zároveň se ptáš na naději, jestli spolu můžete být. Jasná věc. A i jinak než jako kamarádi s výhodami. Vztahy se vyvíjí, pomalu, nenápadně. My chlapi nechceme zmermomocnit, něco plánovat, něčím ručit. Rádi bychom do něčeho hezkého pozvolna mohli vplout.

Teď se nacházíte v nějakém stavu, který může být za měsíc nebo za rok jiný. Jestli si ty tenhle čas dokážeš užít, jestli můžeš procítit nynější vztah příjemně, ne zoufale, pak té naději třeba vykročíš vstříc.

Partnerství, intimita, vztah sama k sobě… Jsi trochu ztracená? Nebuď lhostejná, jde přeci o tvůj život! Prvním krokem vzhůru může být třeba to, že mi jen napíšeš… www.tomaserben.cz.

Nebo se můžeš obrátit na Tomáše přes nás, napiš mu svůj dotaz na adresu redakce@femina.cz a my mu jej předáme. A také zkus poradit Jarče, jak by ses na jejím místě chovala ty? Napiš nám do diskuze…

11.11.2020 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist