Jak to vidí chlap: K čemu je dobrá menstruace?

Ženy se na to netěší (aspoň většina z nich), chlap to proklíná. Vadí to vám oběma, ale shodnete se, že je dobré, když to každý měsíc přijde. Co je to? Premenstruační syndrom. Pánové, vítejte v pekle, ženy, trochu se zklidněte, prosím!

Ženu ani květinou neuhodíš…Zvlášť když má ty svoje dny. Je hysterická, panovačná, plačtivá a přehnaně lítostivá. Normálně ji rozbrečí romantický film a dokonce i to, že vyprodali její oblíbený časopis pro ženy. Člověk by ji politoval, kdyby nelitoval v první řadě sebe. Dámy prominou, ale to muži jsou nuceni vypořádat se s ženskými náladami, přáními i hysterickými stavy. A to ještě mnoho z nich netuší, že tahle červená potvora neznamená nejenom stop stav jejich sexu.

Menstruace – test odolnosti partnerství

Psychoterapeutka Christine Webber a sexuologové zastávají názor, že se období, kterému se říká premenstruační (doba, kdy poznáte, že se brány pekla otevírají, protože vaše žena na všechno odpovídá slovy: „Nic, nemám, nechci, nedám“), velmi podílí na kvalitě vztahu stejně jako samotná menstruace několik dní poté. Důvodem je údajně ženina uzavřenost a neochota mluvit o pocitech. Jenže kdo by riskoval, že se ráno probudí pod mačetou? Vždyť u některých žen dochází během menstruace k psychickým zkratům, za které by se nestyděl ani Jack Rozparovač nebo Britney Spears. Proto než se něco stane, je třeba rozebrat tu svoji kost přímo až na součástky!

článek

(Ne)mluvte, jinak máte problém!

„Ženy by se neměly bát o svých pocitech mluvit. A to nejen s partnery, ale i s lékaři. Pokud se žena svěří svému gynekologovi, zajisté spolu naleznou optimální řešení. V dnešní době již existuje několik forem léčby. A je zbytečné, aby se ženy kvůli tomuto nepříjemnému období stresovaly a jinak trápily,“ uvádí doktorka Diana Mansour, ředitelka sexuologické zdravotní služby z Newcastlu.

Hezky se to řekne, hůř udělá! Jak vás má chlap přimět, abyste šly k doktorovi kvůli mences, když se na vás touhle dobou nemůže ani podívat, natož aby vám radil? Řeknu vám, dámy, červené dny jsou velkou zkouškou vztahu. Buďte ke svému muži trochu shovívavé, protože když se nesnesete vy samy se sebou, jak s vámi můžeme vydržet my?

Foto zdroj: profimedia.cz

17.9.2013 10:00| autor: Radim Kučera

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist