Jak se staví sen plný barev, pohodlí a světla

Bydlení je jednou ze základních potřeb života, stejně jako např. hledání životního partnera. Paní Jana poznala svého muže Marka v metru a za 14 dní už s ním sdílela společnou domácnost.

Rozhodla se pak, že mu poděkuje za báječné chvíle a přihlásila se do pořadu Jak se staví sen s přáním zařídit jejich společné 4+1. Sledujte proměnu bytu v útulné, barevné a přírodou inspirované místo.

Velmi častým problémem, který se musí při zařizování bytu řešit, je nedostatek místa a úložného prostoru. V případě bytů novomanželů Jany a Marka tomu bylo málem naopak. Čtyřpokojový byt je dostatečně velký pro bezdětný pár a Marek si v něm mohl přát vyčlenit jednu místnost pro sebe, kterou bude užívat jako pracovnu.

O proměnu bytu se postarali designéři Kamila Hornychová a Láďa Rendl.
Kamila Hornychová k výsledku jejich společné práce dodává: „…myslím, že nastal čas trochu probarvit hnědo – béžové české obýváky. A věřím také, že naše práce před kamerou opět bude pro diváky dostatečně inspirativní,“

Splněný sen

Pro mnohé je samostatná místnost pracovny těžko dostupným snem, ale pan Marek si jej mohl splnit. Designéři se rozhodli pro jednoduché volné řešení, kde důležitou roli hrají barvy stěn. Původní růžové stěny byly nahrazeny kombinací světle modré, žluté a bílé tak, aby ladily i s vybavením místnosti. Protože je Marek pravák, byl pracovní stůl i s ergonomickou židlí umístěny tak, aby přirozené světlo dopadalo z levé strany. Pravá ruka tak na papír a desku stolu nevrhá stín. Příjemným prvkem je žlutá pohovka barevně odpovídající levé boční stěně, kde je díky policovému systému dostatečné množství úložného prostoru.

Obývací pokoj je elegantní a vzdušný

Obývací pokoj je společenským centrem bytu. Bílá nízká komoda nyní odděluje prostor sedací soupravy od jídelního koutu, ale opticky zůstává pokoj jednou velkou místností. Ani tady nejsou stěny provedeny v jedné barvě. Zadní stěna je odvážně fialová a stává se výrazným pohledovým prvkem, podobně jako tmavě hnědá komoda zavěšená na podélné světlé zdi. Takové řešení je velmi přirozené a elegantní. Komoda navíc ruší a rozbíjí nepříjemný efekt, který vyvolávají dlouhé prázdné zdi a přirozeně má i svou praktikou funkci.
Living.cz

Foto TV Prima: Jak se staví sen

 

Pracovna byla před proměnu bytu spíše celou, než místem vhodným k soustředěné práci.

 

 

Marek je pravák a stůl je tedy umístěn tak, aby na něj přirozené denní světlo dopadalo z levé strany. Jinak by si Marek svou pravou rukou stínil.

  

Příjemným momentem je žlutá pohovka ladící s barvou stěn, které hrají i v této místnosti důležitou roli.

  

Původně byl prostor obývacího pokoje nevyužitý a vlastně působil nepřehledně.

 

 

 

Vyřešit poměrně úzkou a dlouhou místnost může být problém a na původním stavu obývacího pokoje to také bylo znát.

 

 

 

Bílá nízká komoda funkčně dělí místnost na prostor sedací soupravy a jídelního koutu. Efektní a zároveň praktická je zavěšená komoda na boční pravé stěně, který by jinak byla nepříjemně prázdná.

 

26.5.2008 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist