Jak se krášlí Jana Doleželová

Sympatická Jana Doleželová je nejen Miss ČR 2004, ale mezi českými modelkami rozhodně jediná lékárnice, a k tomu i úspěšná tanečnice a moderátorka. Je to ale také jenom žena, která řeší kosmetiku stejně jako my 🙂

– Jano, vystudovala jsi farmacii, takže v chemii jsi jako doma. Mění to tvůj pohled na kosmetiku a na to, co používáš?
Rozhodně. Součástí Farmaceutické fakulty byla i zkouška z Kosmetologie. Tím pádem, dnes po přečtení složení přípravků vím, které látky jsou pomocné (např. stabilizítory emulzí, konzervanty, apod.), a které jsou nositeli samotného účinku, a také jakých koncentrací musí dosáhnout, aby se účinek opravdu projevil. Krom toho jsme se na fakultě učili také připravovat různé krémy a masti, takže občas nějaký kosmetický přípravek sobě nebo přátelům vyrobím na míru.

– Takže si kosmetiku vybíráš podle složení?
Ano, především podle složení a koncentrace účinné látky. Mám vyzkoušené téměř všechy přípravky, které nabízíme v naší lékárně v Palladiu, protože než něco doporučím dále, chci mít vlastní zkušenost s přípravkem. Ta je totiž k nezaplacení. Vlastní zkušenost je vždy lepší než pouhé teoretické informace z letáků.

– Líčíš se každý den, nebo si od make-upu ráda odpočineš?
Moje práce, tedy moderování a focení, předpokládá spoustu líčení. I v lékárně při komunikaci s pacienty dbám o upravený zevnějšek. Proto ve volném čase, tedy doma, při sportu nebo třeba na dovolené ráda nechávám pleť odpočinout a make-up nepoužívám. Naštěstí mám čistou pleť, takže nemám problém být zcela bez make-upu.

– Patříš k holkám, které mají plnou kouplenu lahviček, až nevědí, co dřív použít?
Často dostávám na akcích spojených s prezentací nových kosmetických přípravků mnoho těchto výrobků. Než bych ale zaplnila koupelnu, raději si nechám jen vzorek a zbytek věnuju mamince, kamarádkám a známým. Dle toho, co která z nich zrovna potřebuje.

– Vypadá to, že máš dokonalou pleť – je to dar, nebo máš speciální recept? Naštěstí nemám problémy s pletí. Ale za velmi důležité pro hezkou pleť považuju dostatečný spánek, pitný režím a plnohodnotnou vyváženou stravu. To je základ, aby vaše tělo bylo zdravé zevnitř i zvenčí.

– Stává se ti, že si koupíš kosmetiku, která ti nesedne, nebo vůbec nefunguje, jak má?
Nemám od kosmetických přípravků přehnaná očekávání. Ale musím říct, že s přípravky zakoupenými v lékárně jsem byla vždy spokojená, jejich složení je kvalitní, jen je důležité vybrat si ten správný pro konkrétní typ pleti.

Podívejte se, jakou kosmetiku Jana používá!

– Myslíš, že u kosmetiky platí „čím dražší, tím lepší“?
Příliš levné přípravky nebývají kvalitní. Ale samotná vysoká cena ještě není zárukou kvality. Je potřeba vybírat z ověřených značek s dobrou tradicí.

– Pokud by sis měla vybrat 3 kousky kosmetiky, bez které nemůžeš žít, co by to bylo?
Neobešla bych se bez zvláčňujícího tělového mléka, čistícího tonika a řasenky.

(foto: Jaroslav Šimandl)

13.9.2010 3:46| autor: Katka Landlová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist