Jak přežít Valentýna, když jste single

Můžete si stokrát opakovat, že jde o přihlouplý americký komerční svátek, který u nás nemá pražádnou tradici. Když pak na ulici vidíte zástupy dvojiček s růžičkami v ruce a vaším jediným společníkem je akorát váš pes, přece vás to hryzne. Udržte hlavu nahoře a inspirujte se následujícími tipy.

1. Radujte se ze svobody

Být single není žádná ostuda. Neznamená to, že jste ošklivá, nudná, nedá se s vámi vydržet, zase jste přibrala pět kilo. Prostě jste zrovna nezadaná, prožíváte přechodné období od jedné lásky k příští, občas si tím prochází každý. Nevnímejte to jako dobu trápení, naopak toho využijte k péči o sebe sama. Zapátrejte ve své osobnosti, uvědomte si, co vás skutečně baví, rozvíjejte své koníčky a kamarádské vztahy. Až budete jednoho dne sedět doma se dvěma řvoucími ratolestmi a budete po manželovi sbírat propocené ponožky, ještě se vám po té svobodě zasteskne.

2. Vyhlašte valentýnský bojkot

Ve vašem okolí se jistě vyskytuje nejméně jedna kamarádka, která je také zrovna bez partnera. Uspořádejte dýchánek pro nezadané. Otevřete si lahev vína, pusťte si nějaký zábavný béčkový horor a spořádejte u něj celou valentýnskou bonboniéru.

3. Mějte ráda sama sebe

Hýčkejte se, rozmazlujte se. Mějte na paměti, že klíčem k vybudování úspěšných mezilidských vztahů je vytvořit si dobrý vztah k sobě sama. Když si o sobě budete myslet, že jste neschopná a za nic nestojíte, nikdo vás nepřesvědčí o opaku. Přítel se s vámi rozejde, kamarádka se odstěhuje na druhý konec planety, zato vy se sebou zůstanete pořád. Takže na sobě zapracujte, ať se cítíte lépe. Zapište se na jazykový kurz, zajděte ke kadeřnici, kupte si voňavou kosmetiku do koupele. Dopřejte si, co si zasloužíte.

4. Nekontaktujte svého ex

Opovažte se! Co bylo, to bylo, teď kráčíte směrem k budoucnosti. Přestože vás může na Svatého Valentýna popadnout sladkobolná nálada a bývalý přítel vám moc a moc chybí, rozeberte své pocity sama se sebou nebo s nejlepší kamarádkou. Rozhodně se s nimi nesvěřujte jemu.

5. Kontaktujte nový objev

Valentýn je naopak dobrou příležitostí, jak dát najevo sympatie klukovi, ke kterému jinak nemáte odvahu se přiblížit. Darujte mu čokoládu a stručně vysvětlete, že ji letos nemáte komu dát. Tím naznačíte zájem, ale zároveň se nijak nevnucujete. Samozřejmě se může stát, že se na to nechytne, řekne „Díky!“ a čokoládu zblajzne s otočenými zády. Nic si z toho nedělejte, s takovou variantou se musí počítat.

10.2.2011 4:00| autor: Jana Rysková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist