Jak posunout vztah na jinou úroveň?

Ahoj René, obracím se na vás, zda byste poradil v otázce jak posunout vztah na jinou úroveň. Asi tak před půlrokem jsem potkala muže, který mě velmi oslovil, máme však nepsané i nevyřčené pravidlo „pouze sex“ . Od začátku po zkušenostech s předchozím vztahem jsem s tím souhlasila, jelikož jsem předpokládala, že vše zvládnu, a že to pro mě bude jen rozumová záležitost jen ten sex, tak jak jsem to měla v tom posledním vztahu. Expřítel mě velmi miloval, ale já jsem jeho city opětovat nedokázala, a vlastně mi to takto i vyhovovalo. Nyní je to úplně jinak vztah s mužem, s kterým se scházím 1 – 2 x do měsíce bych chtěla posunout do vážnějšího vztahu, ale nevím zda se vůbec dá, jestli není naivní si dělat naděje. Z jeho strany cítím, že mu lhostejná nejsem, oba dva máme problém s naší časovou vytížeností, nárazově máme hodně práce. Navíc se scházíme u něj ve večerních hodinách kde prostor na komunikaci moc není jelikož samozřejmě cítím, že vážnější debaty není vhodné tahat do ložnice. Už si skutečně nevím rady jak z toho ven a navíc možná ani on neví o co mi vlastně jde. Předem děkuji za radu.

Odpověď

Ahoj,
možná opravdu ani neví, o co ti jde. A pokud mu to neřekneš, tak se obávám toho, že zůstane pouze u sexu a nic víc. Možná se karta obrátila a tobě se stalo přesně to, jak ses chovala ty ke svému ex. On tě miloval, ale ty jsi jeho lásku neopětovala a měla jsi ho pouze do postele, což ti vyhovovalo. Vidím to úplně stejně, co se teď děje ve tém vztahu, v tom co chceš a v tom, co dostáváš. Možná tě ten "nahoře" prokoukl a teď ti to dává "sežrat". Musíte spolu komunikovat, chvilku zapomenout na sex a zkusit vymyslet, jak dále ve vašem vztahu. Ona se nedá plánovat budoucnost v posteli s plným klínem, ale tu musíte plánovat s čistou hlavou, třeba v kuchyni u kávy.

25.11.2015 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist