Jak na agresivní pot?

Někdy se potíte a cítit nejste a jindy je to hrůza. Může to být způsobeno menstruačním cyklem, lépe řečeno hormonálními výkyvy. Ty způsobují výkyvy pH pokožky a pot produkuje více chemických látek…

Pot je náhle více cítit po požití aromatických potravin, například česneku, kari koření nebo

cibule. Někdo ale páchne stále a nemůže s tím nic dělat.

Jste jako kyselina

 

Někdo má ovšem tu smůlu a podobně agresivní pot má neustále. Snadno tak můžeme mít pocit, že váš pot je jako žíravá kyselina. Agresivní pot ovlivňuje šperky, tedy zlato a stříbro, které na rukou a při styku s pokožkou černá.

Inakvituje homeopatické léky ve formě mastí, tedy laicky řečeno, ruší jejich účinek. A působí i na kovové předměty, například hudebníci s podobným problémem musí měnit struny po každém koncertě, protože je prostě zničí…

Ale stačí být obyčejný člověk a nikoliv hudebník a problémy s tímto pocením pocítíte na svém oblečení. Trička jsou po čase cítit, i když je pečlivě pereme či dokonce vyvařujeme. Je to jako velmi kvalitní parfém nebo pravé pižmo, taky ho nevyperete hned tak…. Někdy dokonce vyžírá v podpaží barvu a veškeré oblečení je tak zničeno velmi rychle.

Proč ničíme oblečení?

 

Skvrny od potu vznikají proto, že pot v těchto místech obsahuje hodně bílkovin, které rychle žluknou a zanechávají na oblečení nevypratelné stopy. Pomoc? Prostě se musíte smířit s častější výměnou svého šatníku… To je asi nejúčinnější rada, kterou můžete získat. Předtím můžete zkusit bojovat s větrnými mlýny a zkoušet skvrny odstraňovat žlučovým mýdlem, savem nebo jiným odstraňovačem skvrn. Pomoc to je však pouze velmi malá.

Opravdu nelze pomoci?

 

Pomoc mohou speciální velmi silné antiperspiranty proti pocení z lékárny na bázi hliníku. Existují i takové, po jejichž několikadenní aplikaci dle návodu neuvidíte v podpaží ani kapku svého potu – a to i v horkém létě!

přírodních prostředků lze použít koupele v šalvěji či vnitřní ochlazování těla „chladnými potravinami“, mezi které patří třeba citrusy či sezamová semínka. Také pomáhá vnitřní užívání šalvěje, tedy pití šalvějového čaje, to by mělo pocení také omezit.

Někdy též výrazně problému s páchnoucím a agresivním pocením pomůže detoxikační kůra, která z těla odvede škodlivé látky. Tady počítejte s přechodným zhoršením problému, poté by se však situace měla výrazně zlepšit.
A jste-li už zoufalí a vyzkoušeli jste všechno, posledním řešením mohou být botulotoxinové injekce aplikované ve specializovaném pracovišti.
15.6.2009 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist