JAK BÝT KRÁSNOU NEVĚSTOU

Štíhlé hladké tělo rozvité do rozpuku krásy, kde líčka, pleť a vlasy a oči září jako světlo slunce. Ano, tak oslňující chci být ve svůj svatební den. Žen-šen. Jo a prsten princezny Arabely. Kosmetika, líčení, vlasy, nehty… Péče nezačíná v den svatební ani týden před! MICHAL ZACHAR vám tentokrát přináší MALÝ VIZÁŽISTICKÝ MANUÁL SVATEBNÍHO ÚSPĚCHU. Jsou tu TIPY, TRIKY, DÁRKY A ZVYKY pro den „D“!

SVATBA

Malý vizážistický manuál svatebního úspěchu …

JAK BÝT KRÁSNOU NEVĚSTOU?

Kosmetika, líčení, vlasy, nehty…

Štíhlé hladké tělo rozvité do rozpuku krásy, kde líčka, pleť a vlasy a oči září jako světlo slunce. Ano, tak oslňující chci být ve svůj svatební den. Žen-šen. Jo a prsten princezny Arabely. Ráno vstanu a zářím, ale spíše jako Černobyl po výbuchu, po oslavě mám mastné vlasy a kruhy i v žaludku. Co teď? Ted už je pozdě!

Tak tuto hororovou variantu jsme Vám s dovolením přehráli protože nejlépe vystihuje naše pocity, tedy nás lidí pracujících ve službách (kadeřníků, vizážistů, kosmetiček, nehtových designérů, pedikérů atp.), které z Vás mají učinit onu krásnou bytost.

Péče nezačíná v den svatební ani týden před!

Co se týká např.dobře vyčištěné pleti, tak ta musí být v pohodě asi tak dva měsíce před, právě proto, aby zvládla nadcházející chaos. Tedy kosmetička! Najít někoho, kdo mi
přesně určí typ pleti a současně mě s ní naučí i pracovat. Správnou kosmetičku poznáte dle toho, že se s Vámi mazlí i u Vás doma v ložnici.Tedy pomocí produktů a toho, jak Vás naučila s nimi pracovat v domácím režimu, kdy Vás ona sama již nemůže opečovávat.

Pokud toužíte nejenom po dobře vyčištěné pleti, navštivte solárium. Nebo použijte krém k samoopalování. Známkou zdravé pleti jsou i zdravé stravovací návyky. Neměňte tedy najednou před svatbou unáhleně a prudce svůj dosavadní domácí režim. Taky snaha zhubnout za každou cenu může spíše přispět k návštěvě jednotky intenzivní péče a nikoliv obřadní síně či kostela.

Před svatbou si tedy dojděte nejméně dva měsíce na kosmetiku, kosmetička zjistí případné vady vaší pleti a doporučí nápravu. Také návštěva vizážisty a kadeřníka by se měla odehrávat ve stejnou dobu. To jsou již známy detaily toho, co bude mít nevěsta na sebe a jakým způsobem bude oblečena a ozdobena. S tím vším potřebují jak kadeřník, tak vizážista pracovat. Oba provedou zkoušku. Na ní by mělo být nějaké garde, které bude oponentem
navrhovaných změn. Nebo alespoň by měl ženich nevěstu vyzvednout ze salonu, aby ji viděl a mohl na ni reagovat včas. Ono provolání:„Tak tohle teda ne!“ – při nadzvednutí nevěstina závoje na svatbě, je pak již pozdě bycha honiti.

V líčení nevěst se preferují barvy, které jsou spíše oduševnělejší, tedy modrá, fialová, popř.zelená. U všech existuje mnoho odstínů. Nejnevhodnějším odstínem je hnědá, která pak v reálu i na fotografiích vytváří dojem uplakanosti. Nikdo by se asi nechtěl vdávat a vyvolávat
dojem pláče. To je ve většině zemí pokládáno za špatné znamení. Vyvarujme se jich! Mimochodem nechápu, kdo by si zrovna na svůj svatební den chtěl dávat na oči či rty barvu
exkrementů. Oči se zdůrazňují jenom lehce, nekreslí se žádné ohromné kruhy či černé linky kolem očí. Úkolem líčení je nevěstu maximálně opticky rozjasnit, proto jsou povoleny korektory, či zjasňovače, které vytvoří pod mak-upem vrstvu jenž prozáří tvář. Stejně tak pozor na výběr make-upu. Ten je nutno použít nejlépe bezolejový, aby se nám potom obličej neleskl na fotografiích. Styl make-upu je třeba udělat skoro neviditelný, ale přesto velmi dobře krycí. Přes den až do noci není čas na úpravu a přitom je nevěsta vystavena nejrůznějším paparazzi. Nemluvě o několika slzách ať vlastních nebo od maminky. Proto Vám doporučujeme svěřte výrobu make-upu do rukou zkušeného vizážisty, který Vám jej vytvoří na ukázku i potom přímo ve svatební den.

K očím patří obočí. Na něj nenanášíme třpytky, ale pouze ho maximálně dokreslíme tužkou a dáme si pozor na pravidelnost a symetričnost. Obzvláště pozor na výběr řasenky. Nezkoušejte zaručeně prodlužující.Ty jsou úplně nevhodné na svatbu. Nevěsta má totiž pořád do široka otevřené oči. Tím je více než kdy jindy namáhá. Každé minideko hmoty navíc ji pak strašlivě zatěžuje.Tedy nepřidávat objem těmito typy řasenek, ony se totiž rády drolí a padají nejenom do očí, kde pálí, ale hlavně nám mohou umazat šaty. Trikem, kterým opticky dosáhnete taky krásné řasy je když nejdříve dáte černou řasenku po celé délce a pak na kraj řas přidáte jinou barevnost, řasy se tak efektně opticky prodlouží.

Rtěnka je samostatným hitem všech svateb. Nevěsta by si měla pořídit rtěnku, kterou bude nalíčena s sebou do kabelky k mamince, či svojí svědkyni, která by se měla pro onen den stát kontrolním orgánem její krásy. Rtěnku nanášíme vždy štětečkem a zapudrujeme. Dosáhneme tím efektu neslíbatelnosti. Štětečky se dají použít tzv.skládací, které jsou malé a vejdou se i do malé kabelky. Barvu rtěnky vybíráme zvlášť pečlivě. Nejsou vhodné ostré a příliš syté tóny. Nejpoužívanější jsou přirozené tóny středních červených doplněných různými odstíny broskvových, béžových, atp.

Ostřejší tóny v líčení jak rtů, tak i očí mohou použít výraznější ženy, tzv.sněhurky s bledou pletí, tmavýma očima a tmavými vlasy. Korunou všeho je nanesení růže a přepudrování. Kromě již zmíněných sněhurek se nedoporučuje růž, čili tvářenku příliš zvýrazňovat. Používá se nepříliš výrazné, tzv.nahé líčení, kdy je tvářenka v barvě tváře a nebo o odstíny jiná a pouze podkresluje a modeluje tvář. Neměla by být zkrátka vidět. No a konec korunuje dílo – tím je z pohledu vizážisty závěrečné přepudrování. Používejte pudry, která jsou zaručeně s tímto označením: translucent. To jsou takové, které nejenom, že fixují make-up, ale odrážejí světlo naprosto stejnoměrně.V nich budete vypadat na foto či filmu podstatně lépe než ve všech ostatních. Ideální je pokud je pudr bílý, který po nanesení splyne s podkladem a nezabarvuje ho.Vyrábí např.firma Coverderm a lze si ho objednat v našem IMAGE shopu na www.vizazista.cz.

Že vzhled nevěsty korunují vlasy, o tom asi nemusíme nikoho přesvědčovat. Základem úspěchu je, aby svatební účes po celý den vypadal dobře. K tomu je ovšem potřeba navštívit kadeřníka dostatečně dlouho dopředu. Vaše hlava bude středem pozornosti, a tak je nejprve nutné zajistit, aby byly v pořádku vlasy. Klidně absolvujte několik výživných kůr v kadeřnickém salonu. S tím by se mělo začít nejméně dva měsíce před svatbou. Ke konzultaci o svatebním účesu sebou vezměte i čelenku nebo závoj, třeba i náčrt svatebních šatů popř.vzorek barvy šatů. Každá maličkost má v tomto ohledu cenu zlata. Ideálem je přirozený volný účes, který je na svatbu připevněn a po svatebním obřadu
večer je možné jej nechat i rozpuštěný. Pokud chcete mít tzv.trvalou (výborná je např. pro dlouhé rovné vlasy, kde dokáže vytvářet úžasné jemné kudrlinky), nejpozději kdy je možné ji udělat je z pohledu kadeřníka tak 4 neděle před obřadem. To aby si vlasy tzv.sedly a Vy jste si
zvykla na nový účes. U slabších a kratších vlasů se doporučuje i trvalá slabší, aby došlo pouze k nadzvednutí vlasů a nikoliv k jejich zničení. Kadeřník by Vám měl k Vašemu typu vlasů poradit co je vhodné k jejich opečovávání doma,tak, aby až přijede ve svatební den Vás učesat byly vaše vlasy jako kdyby jste před hodinou vyšla od něj ze salónu. Asi tak dva týdny před svatbou by bylo výborné upravit i barvu vlasů. Hitem letošních dnů jsou barvy, které odpovídají letům 30-tým a šedesátým. Čili nikoliv barvy kontrastní, ale spíše jednobarevné s jemnými barevnými přechody tón v tónu. Před tím než je návrh účesu hotov doporučujeme udělat i barevnou typologii. Ta nám nejlépe odhalí přirozenou cestu k zvýraznění obličeje a nikoliv k jeho deformaci.

Svatební účesy obsahují mnoho doplňků. Sponky, stužky, čelenky copánky, pramínky perel nebo korunky. Volba je jenom na Vás. Nezapomínejte se však
zamyslet nad výškou postavy. Dle toho a výšky ženicha zvolte i tvar vašeho účesu. V dnešní době krátkých moderních střihů jsou vhodným doplňkem snad všech vlasů živé květy.

TIPY A TRIKY DÁRKY A ZVYKY

Svatba je úžasným vyvrcholením spojení dvou lidských duší. Oznamuje světu, že oba jedinci různého pohlaví jsou dospělí. Jedná se prakticky o starý iniciační obřad, který oznamuje okolí, že oba dva lidé vstupující do společného rodinného kruhu jsou již dospělí. Jak se pozná dospělost? No právě svatbou! Tím, že si jedinec přestane hrát na lásku s několika partnery (asi jako skupinové stavění na pískovišti) a začne lásku tvořit s jedním jedincem. Prokáže, že se dokázal rozhodnout. Tím se stává dospělým. Tím, že je selektivní. No a jak dál? Selektivnost čili umění vybírat se nejlépe projevuje během celé svatby. Nechte si ji sice připravit např. profesionálními agenturami, ale mějte na paměti, že vy sami jste jediní, kdo chce, aby si manipuloval se svým životem. Nikoliv sebelepší sv.salon. Neznám nic lepšího než krásnou svatbu, kde sedí zničení snoubenci, kterým se tam pak ale pranic nelíbí. Jediná možnost,jak tomuto utéci je mít od počátku vše pod kontrolou.

Pojďme se chvíli procházet všemi možnými i nemožnými možnostmi,jak vylepšit, či zpestřit svoji, či svatbu svých blízkých…

Někde se ihned po obřadu lidé obdarovávají různými symbolickými dárky. Např.kolébka pro ženu a dudlík pro muže (aby věděli, co se od nich po svatbě čeká), semínka bylin jako znak plodnosti. Někde se předává rodinný šperk, skleničky s monogramy manželů (naznačují jak křehká je láska), tajemný dárek, který mohou manželé otevřít až v den prvního výročí svatby. V ten den dostanou ten samý dárek k otevření až zase za rok. Fotografie z mládí aneb jak jsem vypadal/a před 20 lety, retušovanou fotografii jak budeme vypadat za 50 let atp.

V některých českých krajích i v Evropě se dochovala tradice dárku prvního rána. Manžel po svatební noci obdaruje svou paní při probuzení nějakou maličkostí (parfémem, šperkem, květinou), která má pro toho druhého cenu. Pozor však na jednu věc. Nikdy neobdarovávejte
vaše blízké předměty s ostrými konci (novomanželé se dostávají do konfliktů). Např.nože či nůžky jsou přímo nevhodným dárkem, stejně nedobrým znamení bývají kapesníčky (to zase nevěsta pláče). Výborným, i když nákladnějším dárkem, na který se ovšem vzpomíná dlouho je květinová výzdoba. Nejen svatebního stolu, ale např.svatebního lože, celého domu, kde se pak koná hostina. Např.slavobrána z květin. Někde se věnuje novomanželům bonsaj, to aby ukázali, jak o ní budou pečovat. Ohňostroj je spíše čínskou záležitostí, ale začíná se šířit i u nás. Ohněm, tedy svíčkami různých tvarů a vůní (ale pozor všeho moc škodí) může být vyzdoben jak ložnice novomanželů, tak i večerní párty novomanželů.

To že ženich dostává po svatbě chomout či se mu přiváže na nohu pár koulí a on je musí kamarádům vykoupit, oplácíme nevěstám tím, že je různým způsobem poutáme a ona musí
shánět klíč, který bývá také patřičně drahý. Nebo dejte nevěstě bič, ona naskočí na ženicha on ji musí pár metrů přenést. To, aby se potvrdilo, kdo má doma jasně poslední slovo atp.

Nepřehánějte to však s podobnými žertíky. Sám jsem byl svědkem, jak se nevěsta s ženichem pronásledováni davem, který se už jenom bavil na jejich účet, zamkli na místnosti, kde byl uschován alkohol pro ostatní svatebčany. Ze žalu se opili oba dva tak, že je vzbudili až druhý den v poledne a svatebčané byli na suchu. Nenuťte ženicha i nevěstu do krkolomných akcí, když víte,že jsou spíše introverti a neradi se předvádějí. K prasknutí napnuté nervy, pak mohou povolit a je veta po dlouhodobé přátelství

Mnoho krásných zážitků na svatbách i po nich.

Děkujeme Vám za použití našich rad
Vaši vizážisté z PEI

22.4.2004 12:00| autor: Michal Zachar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist