Ideální délka sexu: Představy versus realita

Zatímco většina lidí by se jiskřivé vášni nejraději oddávala skoro půl hodiny, ve skutečnosti dochází ke složení zbraní už po několika málo minutách. Podléhá snad dnešní uspěchaná doba i sexu? Vypadá to tak!

delka-sexu-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Snad nic na světě nevyvolává tolik otázek jako právě sex. Je to prostě vděčné téma! Vždyť odborníci prostřednictvím neustálých studií, výzkumů a pokusů bádají nad tím, jaké má milování účinky, kdy je nejlepší ho provozovat, které polohy jsou nejpříhodnější, popřípadě proč někteří jedinci trpí sexuální dysfunkcí. A samotná délka pohlavního aktu? Jo, tak to je kapitola sama pro sebe. Zrovna nedávno se totiž ukázalo, že to, co je všeobecně považováno za ideál, jde jen horko těžko splnit!

Teorie versus praxe. Je třeba vystřízlivět?

Když si tvůrci vyhlášené britské internetové seznamky Saucy Dates stanovili úkol zjistit, jak zastánci obou pohlaví vlastně vnímají příkladnou délku erotiky, zdaleka netušili, že šlápli přímo na kuří oko globální milostné nespokojenosti. Kdo to ale mohl vědět?! Všechno začalo zcela nevině – stovky dobrovolníků a dobrovolnic různých věkových kategorií dostali v rámci online průzkumu dvě zásadní otázky.

První se týkala toho, kolik minut „spolkla“ respondentům poslední divočina v peřinách, zatímco cílem druhé bylo odhalit, jak by si to oslovení nejlépe představovali. A přesně tady padla kosa na kámen. Jaké byly odpovědi? Přinejmenším zajímavé…

Skoro 30 minut? To by byl ráj!

Pokud šlo o vyřčené touhy, tam se muži i ženy téměř na chlup shodli – rozdíl byl překvapivě jen pouhých pár vteřin. Ortel tedy zní? Ani ne 26 minut. Ano, necelou půlhodinkou fyzického projevu lásky by tedy s chutí nepohrdla většina dotázaných. Problém však je – a to pořádný, že tohle zbožné přání si málokdo splní. Respektive pouhá hrstka vyvolených! Sice nechceme na nikoho ukazovat, ale potíž bude v nejspíš v samotné výdrži pánů tvorstva. Přece kde jinde?!

Pravidlo pětiminutovky. I takhle to chodí

Z výzkumu totiž rovněž vyplynulo, že skutečná délka sexu aktérů se pohybovala kolem třinácti minut – a tím to zhaslo. Nutno podotknout, že do zmíněného časového úseku se vešlo všechno od předehry až po vzrušující závěr. Ačkoli tato fakta jasně poukazují na to, že vysněné představy romanticky dlouhého milování mají v porovnání s praxí nemalé trhliny, účastníci oné studie si vlastně mohou ještě gratulovat. Na svoji vytouženou metu se podívali alespoň zpovzdálí!

Australští psychologové působící na Queenslandské univerzitě na základě svých poznatků tvrdí, že běžný akt moderní populace „dělá“ přibližně pět a půl minuty. Je to problém? No, záleží na tom, z jakého úhlu se na celou věc podíváš.

„Pro někoho může být i 30 minut málo, zatímco pro jiného je to až příliš dlouhá doba. Pokud jste však s délkou sexu spokojení vy i váš partner, je všechno v pořádku. Na ničem jiném přece nezáleží,“ vysvětluje britská sexuální terapeutka a autorka mnoha knih Tracey Cox. Odbornice tak nepřímo naznačuje, že ať už se povídá ledacos, jestli vám to v ložnici klape, houby zle. A je úplně jedno, jak dlouho se dané aktivitě věnujete! Tak toho bychom se asi drželi, co říkáš?

Jak to mají čtenářky?

Laura (25 let): „Já mám raději, když se to odbude rychleji. Většinou se totiž milujeme večer a to už mám víc myšlenky na spánek a ranní vstávání, než na milování a nějaké speciální výkony.“

Milena (35 let): „S manželem se milujeme tak třikrát v týdnu a někdy si dopřejeme jen atomovku, jak tomu říkáme, ale někdy si milostné hrátky hezky vychutnáme a dokážeme blbnout i hodinu.“

A jak dlouho trvá perfektní sex podle tebe? Napiš nám o tom do diskuze, těšíme se na příspěvky. Jedno je však jisté – jsou situace, kdy celá „sranda“ skončí ještě dřív, než vůbec začne. Proč je milování v kuchyni ožehavou záležitostí? Tak o tom tenhle páreček smolařů fakt ví svoje!

Foto: Shutterstock.com

29.1.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist