Hvězdou stříbrného plátna v devadesáti? Němečtí senioři si splnili sen!

Ocitnout se alespoň na malou chvíli v kůži Jamese Bonda či okouzlující Audrey Hepburn. Kdo by o to nestál? Málokomu se však tento sen vyplní. Klienti německého domova pro seniory však dokázali, že na plnění snů není nikdy pozdě. Nejstaršímu aktérovi je totiž úctyhodných 98 let.

Klienti domova pro seniory Sv. Andrease v německém Essenu nehodlají svůj život trávit jen koukáním na televizi či vysedáváním v křeslech. Dokázali to originálním kalendářem, pro který se nechali nafotit v rolích ze svých nejoblíbenějších filmů. V kalendáři jsou tak k vidění proslulé scény z filmových klenotů, jako jsou Titanic, Snídaně u Tiffaniho, Rocky, James Bond, Bezstarostná jízda, Horečka sobotní noci nebo Hříšný tanec.

V péči profesionálů

Příprava a realizace jednotlivých snímků probíhala ve spolupráci s profesionálním fotografem, vizážisty, kadeřníky a kostyméry. Odvážní senioři, členové skupiny Contilia Gruppe, ve věku od 75 do 98 let pózovali před objektivem fotoaparátu někdy i několik hodin, vše však zvládali s humorem sobě vlastním. Vnímali to jako jedno velké dobrodružství. Kdy jindy se jim zase poštěstí ocitnout se na pár chvil v kůži půvabné Marilyn Monroe, křehce krásné Audrey Hepburn či nezapomenutelného Jamese Deana?

Kalendář je rozebrán. Organizátoři zvažují dotisk

Z modelek a modelů se přes noc staly hvězdy. O kalendář se strhl nebývalý zájem, který překvapil i samotné organizátory akce. Kalendář měl původně posloužit jako dárek pro klienty domova pro seniory, spolupracovníky a zaměstnance. Zájem veřejnosti všechny překvapil. Celý náklad tří tisíc kusů je již dávno rozebrán. Organizátoři však zvažují, že na základě obrovského zájmu nechají udělat ještě jeden dotisk.

Foto zdroj:profimedia.cz

30.1.2014 12:00| autor: Jana Hlavatá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist