Hubeňour versus tlouštík. Který muž je lepším milencem?

Cejcha, pupek, pneumatika nebo bachor. Ať už se dolní části trupu lidově říká jakkoli, pravdou je, že čím měkčí ji pánové mají, tím vlastně lépe. Tedy alespoň s ohledem na délku fyzického projevu lásky!

tloustik-versus-hubenour-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Není žádným tajemstvím, že moderní přísná kritéria krásy se točí kolem lesklých a hustých vlasů, bezchybné pleti i dokonale vyrýsované postavy. A týká se to obou pohlaví! Jenže vážně by všichni muži měli několikrát týdně dřít v posilovně a jíst jen nízkokalorická jídla? Těžko říct. Takové úsilí jim možná zaručí křivky akčních filmových hrdinů, nicméně se také neblaze podepíšou na milostném životě. Proč náklonnost k posilování hází vášni v ložnici klacky pod nohy?

Svalovec? Zřejmě špatná partie

Turečtí odborníci působící na Univerzitě Erciyes naznačují, že by si každý nositel testosteronu měl dvakrát rozmyslet, zda mu jsou milejší činky, nebo uspokojení jeho drahé polovičky. Experti do svého rozsáhlého výzkumu zahrnuli 200 náhodně oslovených dospělých jedinců, zatímco porovnali index jejich tělesné hmotnosti s výkonností v sexuální oblasti.

O tom, jak přesně pokus probíhal, specialisté z pochopitelných důvodů raději pomlčeli, neboť ctili intimní soukromí respondentů. Tak samozřejmě, jsou určité věci, o kterých se veřejně zkrátka nehovoří, a to ani ve prospěch vědy. On ale není zajímavý ani tak průběh výzkumu, jako spíše jeho závěry. Fakta, jež vyplula na povrch, by totiž čekal asi málokdo.

Panděro jako afrodiziakum

Z poznatků tohoto přinejmenším netradičního bádání vyplynulo, že průměrná doba pohlavního styku se u zúčastněných pánů se zjevnou nadváhou pohybovala kolem sedmi minut. Pro každého, kdo by tento časový úsek snad označil za chabý až nedostačující, mají inženýři srovnání se štíhlými adepty. Ti, kteří se mohli pochlubit neskromným množstvím svalové hmoty i „pekáčem buchet“ na břiše, vytrvali přibližně dvě minuty, přičemž většina trpěla předčasnou ejakulací. Co za tím vězí? Záhada odhalena. Jsou v tom hormony!

Autoři studie se domnívají, že více tukových zásob, a to zejména v oblasti pasu, může znamenat, že dotyčný disponuje větším množstvím estradiolu. Ten je sice ženským pohlavním hormonem, ovšem v určitém množství jím disponují i muži. Právě on, laicky řečeno, zpomaluje vyvrcholení. V tiskové zprávě průzkumu se proto píše, že čím vyšší je hodnota indexu tělesné hmotnosti, tím menší je i riziko zmíněné předčasné ejakulace. To ale pořád ještě neznamená, že by výzkumníci silnějšímu pokolení doporučovali polehávat na gauči a sypat si do krku smažené brambůrky.

Rizika, která si za rámeček nikdo nedá

Nadváha všeobecně je totiž spojována s vysokým krevním tlakem, depresemi, kardiovaskulárními onemocněními i reprodukčními problémy. Obézní lidé mají také o něco blíž k rakovině, cukrovce i degenerativním chorobám. Z aktuálních statistik pak vyplývá, že kila navíc trápí 65 % tuzemské populace.

To je nepochybně alarmující stav, nicméně podle uvedené studie lze i v téhle nelichotivé vizitce nalézt pozitiva. Tuzemáci jsou ještě vášnivější a náruživější než třeba Italové! Tedy s ohledem na fyzické proporce…

Co tomuto „objevu“ říkáš ty? Může být pravdivý, nebo je to celé přitažené za vlasy? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky.

foto-zdroj: shutterstock.com

2.10.2019 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist