Holení přirození: Posloucháte trendy současnosti?

Vyholit si klín. Pro mnohé ženy dnes samozřejmost, pro jiné ale zásah, který z různých důvodů odmítají. Chloupky v intimních místech dnes už pod vrstvami prádla ztrácejí svůj smysl. Kdysi nám sloužily jako ochrana, ale dnes už někdy spíše překážejí. I muži si všimli, že holicí pěnu si nemusí nanášet jenom na obličej.

Bez opic se obejdu
Diktát nejrůznějších reklam ženám přikazuje: buďte krásné, hubené, dokonalé… Jenom když budete takové jako z naší reklamy, obstojíte, jinak v dnešním světě nemáte šanci! Z titulních stran časopisů a televizních obrazovek na nás koukají dokonalé ženy, které nám přikazují, jakými módními trendy se máme řídit. Jedním z nich je i vyholování se pokud možno všude, intimní místa nevyjímaje. Nejsem velkým příznivcem opic, ráda si je prohlédnu snad jedině v zoologické zahradě, ale na ulici a v MHD je mít nemusím, a proto lidé, jimž husté ochlupení kouká i z límečku pečlivě nažehlené košile spoutané značkovou kravatou (tento se jev vyskytuje u mužů), ve mně nadšení zrovna nevzbuzují.

Mytí není samozřejmostí
Na druhou stranu z lidí vyholených a navoněných tak, že budí dojem, jakoby před několika vteřinami opustili kosmetický salón, také nejásám. Cítim-li silnou sladkou voňavku, jejímž odérem čpí dáma stojící vedle mne v přeplněném metru, začínám velice intenzivně toužit po plynové masce… Ohled na ostatní zřejmě nepatří mezi silné stránky dotyčné ženy.

Vraťme se ale k holení. Naprosto chápu tento zvyk v oblasti podpaží v letním období, kdy všichni v městských dopravních prostředcích visí na podpůrných tyčích a ukazují svá těla v úsporném ošacení, trička bez rukávů nevyjímaje. Používání deodorantů a pravidelné mytí u nás bohužel stále ještě není samozřejmostí.

[[related]]

Můj přítel mne chce zarostlou
Pokud ale jde o dámské přirození, je situace složitější. Názory ze strany žen i mužů se zde různí. „Můj přítel nechce, abych se holila. Máš tam nádhernou kožešinu, se kterou si rád hraju, chválí mne, “ vysvětluje pětadvacetiletá Petra. Ačkoli patří ke generaci, pro kterou je už vyholování skoro samozřejmostí, nechává si klín přirozeně růst. „Respektuji přání svého přítele a sama s tím nemám problém. Ve velkých vedrech jsem zvyklá se sprchovat i dvakrát denně, takže se nezpotím. A jinak není co řešit. Když jsem se jednou musela oholit kvůli wellness procedurám, cítila jsem se nepříjemně a zranitelně, než mi zase všechno dorostlo,“ vypráví nenuceně. Pro někoho jsou ale chloupky nepříjemné a při sexu naopak dává přednost až sterilně vyholenému klínu. Spousta mužů dnes také vyhledává služby kosmetičky a nechává se depilovat. „Představa vyholování u mužů je pro mne zženštilost,“ odmítá ale tenhle trend Petra.

Chloupky nejsou otázkou života ani smrti
Jaké jsou ženy, které navzdory módnímu diktátu dávají stále přednost zarostlému klínu? Těch, které jdou proti proudu, jsou dvě hlavní skupiny. Starší ročníky žen, zvyklé celý život mít přirozené ochlupení. Nechtějí na tom nic měnit ani v pozdějším věku. Pro některé z nich je třeba už jenom představa vyholit se nepříjemná, protože v nich stále někde přežívá v podvědomí pocit, že „tam dole“ je to nečisté. Proto jsou na rozpacích, mají-li o této otázce hovořit, natožpak se genitálií dotýkat a věnovat jim kosmetickou péči. Další skupinou jsou mladší ženy intelektuálnějšího zaměření. Jsou svébytné, mají svůj styl i v módě, ví, co jim sluší a hned tak něco je v názorech neovlivní. Mohou být vyznavačkami ekologického životního stylu. Otázka zda holit či ne, pro ně není otázkou života a smrti a čtení módních katalogů považují za ztrátu času.

A co vy? Jste příznivkyní vyholeného klínu nebo ho naopak odmítáte? A co vás k tomu vede?

1.10.2012 10:00| autor: Helena Stejskalová

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist