Hitparáda nejhorších kolegů: Notorický zloděj obědů či věčný kecal. Znáš to také?

Pracuješ v kanceláři a mnozí ti tvou práci závidí. Ale jen ty víš, že open space, tedy otevřené kanceláře, do kterých se narve co nejvíc lidí, jsou prostě příšerné a o nějaké pohodové a klidné práci nemůže být ani řeč. Nejsi v tom sama. Přinášíme ti hitparádu těch nejotravnějších kolegů, na které můžeš narazit. Máš je taky ve své kanceláři?

V práci trávíme spoustu času a tak každý z nás touží po tom, aby dělal nejen práci svých snů, ale také měl kolem sebe skvělý kolektiv kolegů, ze kterých se stanou přátelé. Ne vždycky to ale vyjde a ty musíš brát to, co je. A je jasný, že to někdy je pěkně o nervy. Internetový server Reddit se ptal svých uživatelů, co jim nejvíce vadí na jejich spolupracovnících a sestavil tuhle malou hitparádu nejotravnějších kolegů. Máš podobné týpky také v kanclu?

1. Zloděj obědů

Sdílená lednička je vždy velký problém. Taky se ti možná stalo, že se ti přes noc nějak zázračně odpařilo mléko do kafe a namísto téměř plné krabice jsi našla poloprázdný obal. Existují ale daleko drzejší zloději, kteří neváhají a kradou celá jídla.

Stalo se mi dvakrát, že mi někdo snědl oběd, který jsem měl v lednici. A doteď nechápu, jestli se ten dotyčný spletl, nebo jestli si opravdu nemůže dovolit vlastní jídlo,“ říká respondentka ankety mudra 311.

Měli jsme v práci notorického zloděje obědů. Kradl je naprosto bezostyšně. Dostal padáka, když povýšil na zloděje elektroniky,“ takového kolegu měl zerbey.

2. Pan Voňásek vs pan Smraďoch

Můj kolega každý den popadne lahvičku kolínské a nastříká si ji všude, kde je to jen možné: na krk, zápěstí, dokonce si rozepne košili a vůni stříkne i pod ni. Pak voňavku zabalí do svetru,“ napsal Deaconblue4.

Tohle nám ale přijde jako mnohem menší zlo, než kolegové, kteří to s hygienou příliš nepřehánějí a vracejí se do práce rovnou z čundru, na kterém spali v zabahněném spacáku celý týden, nemusíme dodávat, že v přírodě marně hledali vanu neb sprchový kout…

3. Věčný kecal

Chceš se věnovat své práci, ale naproti tobě sedí kolegyně, která má potřebu se tobě i celému širému okolí svěřit s čímkoliv; od oka na punčoše až po problém s orgasmem. Jenže pozor, ukecanost není problémem jen žen. Své o tom ví další respondent ankety:

„Nezavře pusu. Nikdy. Myslím, že má panickou hrůzu z ticha, že se mu v dětství muselo něco stát, a proto nedovede vydržet dvě minuty bez mluvení. Už mu ani neodpovídám. Jenom tiše sedím, zatímco on mi něco popisuje,“ svěřuje se mutantblue.

„Tak to můj kolega mluví a má vlastní představu o tom, co je mluvit potichu a co už je nahlas. Když píšu „mluví“ myslím tím „řve“. Sdílíme spolu malou kancelář a je to peklo, nejspíš budu muset investovat do špuntů do uší,“ napsal ElToberino.

4. Milovník melodií

Příliš hlasité vyzvánění, věčné volání mobilem a vybavování se o všem možném – i to jsou samozřejmě úskalí, na kterých mohou ztroskotat dobré vztahy na pracovišti. Bacha je ale potřeba dát ještě na něco jiného. Iritovat okolí se dá i zvuky, které mobil vydává při psaní textovek.

Nezačne větu jinak než slovem „já“, navíc nedokáže vypnout pitomý zvuk, který jeho mobil vydává kdykoliv píše textovku. A protože jich za den napíše snad stovku, mám toho po celém dni vážně plné zuby. Když děláš v kanclu, stáváš se někdy hnidopichem. A ani já nejsem výjimkou, ale tohle mě fakt vytáčí,“ komentuje s nadsázkou Ineedanosehat.

5. Slonice v kanclu

Možná tě to překvapí, ale především muži si stěžují na kolegyně, které nosí příliš hlučné podpatky. Nebo hůř, štve je, když mají v práci drobnou, malou, hubenou ženušku, co vypadá, že ji odnese první silnější vichr, ale jakmile se projde, mají pocit, že projel tank nebo přeběhlo stádo slonů, jak moc dupe.

„Vážně, ženská, když nemáš nadváhu nebo neměříš dva metry, proč si to musíš rázovat celou kanceláří a dunět při tom jako hroch?“ ptá se ne úplně zdvořile PatheticPathologist.

6. Hlupák nebo ulejvák

Možná máš takového človíčka v kanclu taky. Má vždycky nejvíc práce ze všech, před šéfem vzdychá, jak zase bude muset zůstat přesčas a na okolí hází zoufalé pohledy marně hledajíc pomoc. Samostatnou kapitolou jsou pak ti, co místo získali tlačenkou nebo hodně přibarveným životopisem a své práci nerozumí ani za mák. To pak přehazují své projekty na druhé. Těm se pak kupí neplacené přesčasy…

Měl jsem kolegu, který byl absolutně neschopný a všem okolo tak přidělával práci navíc. Jeho úkoly prostě šéf přerozdělil ostatním, a my jak pitomci je museli dělat. On bral peníze za to, že my dělali jeho práci. Bylo to hrozné. Naštěstí brzy pochopil, že tudy cesta nepovede a dal výpověď,“ popisuje Eraser_dust.

„Kolegyně vždy odchází z práce okamžitě, jakmile se jí naskytne příležitost. A když už v práci náhodou je, okamžitě udělá nějakou chybu. Zbytek svého pobytu stráví drbáním nebo aktualizováním profilu na facebooku. Vážně nechápu, za co jí šéf dává peníze,“ přidává se Vivasativa.

7. Věčný šprýmař

My v redakci přidáváme ještě jeden typ kolegy, kterého jen těžko budeš milovat a to je věčný šprýmař. Přelepený stůl alobalem, kancelář plná balónků, tráva v klávesnici… mrkni do galerie, co všechno dokážou podobní humoristé vymyslet. Pobavíš se.

A jak jsi na tom ty? Máš v práci některého z těchto neoblíbených kolegů, nebo nás trumfneš ještě mnohem větším kalibrem? Napiš nám své zkušenosti do diskuze. Budeme se těšit na příspěvky. 

Foto: shutterstock.com, pinterest.com

20.9.2017 4:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist