Harémové kalhoty – přitahují, nebo odpuzují?

Je docela možné, že tento kousek oděvu si ve vašem šatníku už našel místo. Harémky anebo aladinky či sultánky, jak jsou kalhoty s proklatě nízko posazeným sedem také nazývány, mají své příznivce i v našich krajích. Ovšem stejně tak se můžete setkat s jejich odpůrci, a to většinou z mužské části populace.

Odkud se vzaly?
Harémové kalhoty samozřejmě nejsou čerstvým výstřelkem současných návrhářů, ale mají poměrně dlouhou historii. Objevovaly se již od 16. století v zemích tzv. harémových tanců (Indie, Turecko a další). Se vzrůstající oblibou orientálních trendů se v době „květinových dětí“ (60. léta) rozšířily postupně do západního a celého světa. Na přehlídkových molech se jim ovšem navíc dostalo různých barev a vzorů. A existují dokonce i modely pro muže. Jejich obliba se v průběhu doby proměňovala a dnes se dá říci, že buď je lidé milují, nebo nenávidí.

Zvýšená sebekritika neuškodí
Pokud se chystáte někam v harémkách vyrazit, zkuste se u zrcadla zastavit na delší dobu. I na fundovaných internetových serverech věnovaných módě se v diskusích objevují názory, že jejich střih lichotí maximálně dvěma až třem ženám ze sta. Ale třeba to jste právě vy! Je však potřeba důkladná revize konkrétního modelu, jeho provedení, barvy a vzoru. A také zapřemýšlet nad tím, s čím harémky zkombinujete. A to jak ohledně vrchní části těla, tak bot.

Jak je nosit?
Obecně se dá doporučit, že ostatní oblečení by mělo být velmi jednoduché, neboť samy kalhoty jsou velmi výrazným prvkem outfitu. V létě si tedy vystačíte s obyčejným tílkem, v případě vzorovaných nebo barevných harémek jej vyberte v bílé nebo jiné jednobarevné variantě. Pokud se trochu ochladí, je vhodné pro zahřátí střídmé bolerko nebo sáčko. Při výběru bot neuděláte chybu, když sáhnete po balerínkách. Ostatní doplňky (šperky, kabelku atd.) je možné přizpůsobit tomu, zda chcete působit spíše ležérněji, nebo zvýraznit právě orientální původ tohoto kousku oblečení.

Kam?
Důležitou otázkou je, při jaké příležitosti harémky vyvětrat. Někdo je považuje za vyloženě domácí či dovolenkový oděv, maximálně v nich přeběhne ulici do nejbližšího obchodu. Další je neváhá předvést na společenské akci či setkání formálnějšího rázu. Tady záleží opravdu na vás a předcházet by mělo důkladnější zamyšlení. Faktem je, že například na dlouhé cesty autem nebo jiným dopravním prostředkem se jeví jako ideální z důvodu pohodlnosti. K tomuto aspektu přihlížejí i těhotné ženy, které harémky často chválí, protože je nikde nic neškrtí a nemačká.

Stále kontroverzní
Protože harémky nejsou ani u nás úplně horkou novinkou, některé ženy se je již naučily nosit. I tak se ovšem stále můžete setkat s odsouzením, když se v nich někde objevíte. Stává se tak i českým celebritám, které jsou ve společnosti nejvíce vidět. Zrovna nedávno za ně sklidila na stránkách nejmenovaného časopisu kritiku Monika Absolonová, a přiznejme si, která z nás má takovou výstavní postavu. Harémky se také ve většině případů nelíbí mužům. Říká se však, že se nestrojíme a nelíčíme kvůli jejich obdivu, ale kvůli závisti jiných žen. Takže směle do toho!

[[related]]

Foto: thefashionpolice.net, budgetshopaholic.com, highsnobette.com

24.8.2012 10:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist