Bohemia energy osobní zkušenosti

Femina.cz > Fóra > Bydlení > Bohemia energy osobní zkušenosti

Zvolené téma obsahuje celkem 30 odpovědí. Do diskuze (17 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel B Balina a poslední změna proběhla před 2 roky, 7 měsíci.

  • Autor
    Příspěvky
  • #488096
    C
    Comtess
    Účastník

    Jsem spokojená hlavně teďka, kdy mi dali neveřejnou nabídku potom co jsem chtěla jinam a oni přišli s ještě lepší cenou, takže parádní přístup, ze kterého jsem vytřískala cenu.

    • #488402
      B
      Balina
      Účastník

      takhle se k nám v minulosti taky zachovali, ono se s nimi jde domluvit pokud na to člověk vyloženě nekašle, proto je máme do dneška

      • #488899
        C
        Comtess
        Účastník

        Tak já s tím v podstatě až do teď zkušenosti neměla, u telefonu už se mi něco podobného povedlo, ale tady jsem to tak úplně nečekala, takže to pro mě bylo fakt milým překvapením.

        • #489888
          B
          Balina
          Účastník

          tak teď už zkušenost máte, nám se taky vyplatilo zůstat

  • #486343
    K
    Kryšel
    Účastník

    Chceme teďka dopřihlásit k elektrice, kterou už máme u BEE ještě plyn, dělal jste to taky někdo tak, zajímalo by mě, jestli bude doba vyřizování stejně dlouhá a nebo bude nějak kratší, tím že už jsme u nich s tou elektřinou. Díky

    • #486373
      n
      nikolkanik
      Účastník

      To se vám bude odvíjet od toho, jak dlouhou máte výpovědní lhůtu u předchozího dodavatele, většinou je to kolem tří měsíců.  To že u Bohemky máte elektřinu s tím nijak nesouvisí. Přepis vám opět v pohodě zařídí firma.

      • #486545
        K
        Kryšel
        Účastník

        Joo s tím počítám, že nám to zas oni zajistěj, to udělali i prvně a bylo to okej. Jen mě zajímala ta lhůta. No dobrý, tak aspoň vím, jak dlouho to ještě všechno poběží, tak díky moc za info 🙂

        • #487065
          V
          Valeriana
          Účastník

          Sjednocovali jsme to až u nich a elektřina a plyn se řídily každý svojí původní smlouvou, takže i když to u Bohemia energy máme spojený, tak každý má datum zahájení a ukončení svoje. Ale i tak je to podle mě lepší mít spojený.

  • #485249
    C
    Cyntthia
    Účastník

    Ahoj, taky máme s touto firmou vlastní zkušenosti, kdy jsme k nim přecházeli po telefonní nabídce, kdy nám volali ohledně levnějších energií. Bylo to takový, že jsme si říkali nejdřív, že na to kašlem, ale pak jsme si to spočítali, že bychom fakt mohli cirka nějaký peníze ušetřit, tak jsme si Bohemia energy zas zavolali a potvrdili jim novou cenu. Teď u nich budeme rok a při nejmenším ještě rok to necháme běžet. 🙂

  • #484189
    v
    veorinka
    Účastník

    Moje zkušenost je taková, že když je všechno v pohodě, tak fungují bez problémů, ale pak když jsem se jednou ozvala kvůli vyúčtování, že mi přišlo, že nějak nesedí a volala jsem jim tam kvůli tomu, tak si mě tam přehazovali jak horkou bramboru. To není můj šálek kávy,  mám raději rychlé vyřízení. No hold záleží komu se asi prvnímu dovoláte. Takhle první den jsem jim to oznámila a skončilo to u toho, že se mi ozvou na druhý den. Takže jsem byla zvědavá, jestli to dodrží a to teda aspoň to dopolko trefili, jak mi operátorka řekla. Druhý den už jsem teda mluvila jen s jednou ženskou a ta mi vše uvedla na pravou míru, vysvětlila mi co mi přišlo divný a když jsem měla ještě otázky, tak mi na ně slušně odpověděla, tak abych tomu rozuměla. Takže v těch správných rukou to všechno proběhlo dobře, takže celkově to bylo tak za 4 hvězdičky podle vyřizování 😀

  • #483658
    M
    Marti.na
    Účastník

    Já jsem od nich měla akorát loni první vyúčtování a měla jsem od nich přeplatek a tedy dost mi to bodlo, protože přišel akorát když začala nastupovat korona a můj příjem šel dolů.

    • #485945
      B
      Balina
      Účastník

      to máš dobrý, nám celkově zmizely nedoplatky, co jsme přešli k bohemia ene., nevím čím to je, ale přijde mi, že umí asi líp nastavit zálohy.

  • #483533
    j
    juka
    Účastník

    Má dneska vůbec smysl měnit dodavatele, když se člověk v podstatě dostane na dost podobné ceny. Já jsem to chtěla zkusit jednou a kamarád mi to rozmluvil, že v mojí garsoniéře to fakt smysl nemá.

    • #484859
      n
      nikolkanik
      Účastník

      Pokud bydlíš v garsonce, tak se asi ani nedivím, že se ti to kamarád pokoušel rozmluvit, protože kolik tam můžeš platit zálohy a mít spotřebu, co? To do nějakých tisíců asi nepůjde. Zbytečně bys akorát řešila papíry i když to dneska firma zařídí za tebe. U Bohemie jsme to měli v kompletu a nic nás to nestálo, ale jestli je to u všech zas netuším 🙂

      • #485020
        j
        juka
        Účastník

        Zálohy mám malý, ale to na tom nic nemění, že to bude jinde jiný.

        • #485051
          n
          nikolkanik
          Účastník

          Budeš se divit, ale rozdíly jsou v tom fakt veliký, protože máš něco jako sazby a u těch máš jiný ceny. Takže pro byt máš jiný ceny a pro barák taky. Nebudu se s tebou přít, nemá to smysl, jen se ti snažím vysvětlit, že u nás v baráku jsme změnou dodavatele ušetřili a to nemálo.

  • #482960
    O
    Orencie
    Účastník

    U nás je Bohemia Energy v pohodě, máme je sice nějak dva roky, ale prodloužili jsme dál kvůli ceně.

    • #483125
      M
      Mayla
      Účastník

      Také jsme u nich, odpověděli jsme na jejich telfonát, kdy nám vovali s nabídkou a přesunuli nám energie k nim. Měla jsem jen obavy, aby neměnili i elektroměr, ale to mi vysvětlili, že se změnou vůbec nesouvisí a že jde pouze o papíry a komu budu nově platit. Loni i leto jsme měli zatím přeplatek.

  • #482548
    M
    Moniqa
    Účastník

    Nás před nějakýma dvěma lety dokopalo k překopání účtů narození dalšího prcka. Můj táta nám doporučil právě změnu dodavatele, že ikdyž se nemusí zdát, že právě tady můžeme mít celkem dobrou finanční rezervu. Nevím jak na to přišel, asi vlastní letitý zkušenosti, ale taky jsme přešli k Bohemia Energi no a měli jsme nějaký 4000,- k dobru. To jsem teda nechápa, měla jsem za to, že platíme adekvátní částky, ale prostě teď furt platíme menší zálohy než před změnou.

    • #482745
      e
      elisska
      Účastník

      No tak to chápu a ona ještě s miminkem pak roste spotřeba energií, aby mělo svoje pohodlí, tak to se asi fakt vyplatí poohlídnout se po levnějším dodavateli 🙂 věděla byste co máte u Bohemia energy za tarif?

      • #482789
        M
        Moniqa
        Účastník

        Já bych to nevěděla, ale manžel se mi podíval, máme to pod tarifem Energie A++ a ceny se nám prý určují podle ceny, co je v tu dobu na trhu. 🙂 Vysvětlit to po mně prosím nechtějte, třeba někdo tady to u nich pod tím taky bude mít a rád vám to vysvětlí, jak to funguje, já tomu moc nerozumím 😀 Ale úspory jsou, to už jsem vám psala nahoře 🙂

  • #482283
    n
    nelavas
    Účastník

    U Bohemia energy akorát čekáme na zahájení dodávky, vychází nám to na začátek února podle domluvy a zatím vše v pohodě.

  • #482153
    B
    Britney
    Účastník

    My jsme u nich poslední dva roky a vraceli nám, nechávali jsme u nich sepsat elektriku i plyn na topení. 🙂

    • #482238
      e
      elisska
      Účastník

      Tak to ráda slyším 🙂 a převod a všechno tohle kolem bylo v richtiku?

      • #482264
        B
        Britney
        Účastník

        No tak zjišťovali jsme nejdřív jestli si původní firmu máme vyřešit sami nebo to oni za nás udělají, protože vím od známých, že jejich dodavatel to celý hodil na ně, ale tady nám to do puntíku zařídili.

        • #482397
          e
          elisska
          Účastník

          To je paráda a kolik času to zabralo, já vím, že je to několik měsíců, ale přesně ne.

          • #482431
            B
            Britney
            Účastník

            U nás to byla klasická změna firma za firmu, takže pokud si dobře pamatuju, tak to bylo nějaký tři měsíce zhruba. No datum odběru nám zahájili, tak jak měli bez zpoždění. 🙂

  • #482148
    K
    KJARA
    Účastník

    My už to máme za sebou, firmu jsme měnili ještě letos během roku a je fakt, že nějaký měsíc to trvalo, než se to zajistilo.

    • #482237
      e
      elisska
      Účastník

      To my jsme si právě taky říkali, že to nebude hned, proto jsme to začli řešit takhle s dostatečným předstihem.

      • #482608
        L
        Levorka
        Účastník

        Ahoj, ono když je to všechno bez problémů, tak ten převod trvá nějaký 3-4 měsíce, ale pak už je to fakt rychlovka, my jsme v podstatě ani nevěděli, že si mezi sebou firmy něco řeší a Bohemka pak poslala jen nový rozpis záloh a celý to v klídku vyřídili. 🙂

  • #482129
    e
    elisska
    Účastník

    Ahoj, příští rok na jaře nám bude finišovat smlouva u energií, chci to začít řešit s dostatečným předstihem, protože vím, že nějaký čas to zabere, než to zařídíme. Co jsme se s přítelem předběžně dívali, tak nás zaujala Bohemia energy, koukali jsme, že maj i víc tarifů a v podstatě by se u nich dala spláchnout elektřina i plyn. Je tu někdo, kdo s nima má vlastní zkušenosti? My samozřejmě budeme koukat ještě dál, ale chceme si zjistit i nějaký osobní zkušenosti 🙂 díkes

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist