Erektilní dysfunkce

Velmi důležitou součástí partnerského života je samozřejmě intimní soužití. Problém, který se zde může objevit, je erektilní dysfunkce.

Co to znamená, když mluvíme o erektilní dysfunkci? Při tomto problému dochází u muže k trvalé neschopnosti dosáhnout, nebo po dostatečně dlouhou dobu udržet, erekci. Jedná se o jednu z nejčastějších poruch sexuálních funkcí u mužů vůbec. Samozřejmě se nic neděje, pokud občas dojde k selhání, to zažil nejeden muž. Když ale k selháním bude docházet často, je dobré tuto situaci nepodceňovat a začít ji řešit.

Zajímavá čísla

Muži často o těchto problémech mlčí a ne vždy jsou ochotni je řešit. Jenom 15% nemocných mužů se svěří specialistovi. Tento problém je ale mezi muži rozšířen více než si myslí. Objevuje se u každého desátého muže nad 21 let. A u mužů nad 40 let řeší problémy s erektilní dysfunkcí již každý druhý.

Může jít o víc

Erektilní dysfunkce navíc může být signálem budoucích zdravotních problémů. A na ně může poukazovat až o několik let dříve. Poruchy erekce mohou být předzvěstí závažnějších onemocnění jako je latentní cukrovka, hrozící infarkt nebo cévní mozková příhoda. Je to způsobeno tím, že tepny zásobující penis jsou tenčí než cévy vyživující srdeční sval či mozek. Tak se na nich poruchy průtoku krve projeví dříve.

Muži by tedy neměli tento problém podceňovat a navštívit lékaře. Ten jim udělá příslušná vyšetření a může tak dopředu zjistit, zda se jedná o příznak systémového onemocnění. V každém případě pak lékař doporučí vhodnou léčbu. Mohou navštívit praktického lékaře, androloga, urologa či sexuologa.

Typy léčiv

Jako první se objevilo řešení v podobě modré tablety, která pomáhá mužům překonat problémy s erekcí. Užívá se podle potřeby, působí po určité době po dobu několika hodin. Její nevýhodou je, že společné chvilky je potřeba dopředu plánovat a domlouvat. Co ale s tím, když se mezitím změní nálada nebo přijde nečekaná návštěva? Ze vztahu se pak ztrácí přirozenost a spontaneita.

Nyní je možné užívat i lék s delší účinností, a to až 36 hodin. To už je přece jen dostatek času na to, aby odpadl pocit nutnosti, stihnout vše časovém limitu. Neznamená to samozřejmě, že by během těchto hodin nemohl muž dělat nic jiného. Při správné předehře ale pak vše dopadne dobře a užívat si společných chvilek je možné během těchto hodin kdykoliv. S jednou pilulkou je tak možné prožít krásný víkend jen ve dvou.

Řešení pro každý den

I pro ty, kterým nevyhovuje jakékoliv časové omezení, je zde nyní nově řešení. Lék obsahující látku tadalafil v jiné koncentraci užívaný pravidelně působí každodenně. Tak se páry obejdou bez jakéhokoliv plánování a vrátí se do sexuálního života důležitá spontaneita. Na to poukazuje i MUDr. Karel Kočí, CSc. z privátní ambulance Andromeda: „Až 69 procent mužů udává, že nemuset pohlavní styk plánovat je pro ně velmi důležitý prvek, který si od této terapie slibují, 59 procent mužů říká, že tato léčba má omezit tlak na to, aby zvládli milování v určitém časovém limitu.“


Více informací o léčbě erektilní dysfunkce najdete na www.zivot-jako-predtim.cz.

29.8.2008 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist