rodina-dudlik.jpg

Dudlík. I jeho používání má své zásady

děti

Dudlíček neboli šidítko pro miminka, které vlastně imituje maminčinu bradavku a uklidňuje dětský pláč. Někteří pediatři nejsou jeho používáním nadšeni, jiní ho akceptují, záleží pouze na vás, zda se rozhodnete dudlík dítěti dát. Vše má ale svá pravidla.

Diskuze

9 komentářů

  popelka

  naprosto s Vámi souhlasím,sama jsem maminkou 3 letého klučíka a dudlík máme na spaní ještě dnes.Podle příruček je to špatné,ale já se z toho určitě věšet nebudu,však do 15 let ho mít nebude 🙂

  m
  manislava

  moje dvě děti měli dudlík snad jen měsíc nějak jsme se bez něj obešly-a byl klid

  babka

  Proč si myslíte, že Váš názor je nejsprávnější? Dneska nás každý straší vším možným. Kam se podíváte, všude reklamy na všechno, připadá mi to strašně direktivní a to se pořád mluví o svobodě, ale na všechno jsou příručky. Jsem ráda, že už jsem stará a v dnešní době bych žít nechtěla. Základní hygiena samozřejmě, ale všechno se dnes přehání.

  babka

  Omezujeme děti od narození a to se mi nelíbilo. Dudlík měl první syn dlouho, samozřejmě příležitostně, dokonce když chodil do první třídy, přišel a chtěl kakao do flašky s dudlíkem. Byl určitě klidnější, myslím, že je to pro některé děti uklidňující. Zatímco druhý syn od narození dudlíka nikdy nechtěl. Mám názor, že to je rozhodnutí už od narození, v tom dítěti to je. A proč mu způsobovat příkoří už od začátku?

  l
  lucik21

  V tomto zkušenosti zatím nemám, co se týká dětí a dudlíků, ale až to bude aktuální, vrátím se k tomuto článku

  p
  patricia077

  Tak dudlík jsem začala dávat už v porodnici, i když to nedoporučují,ale máme oblíbený jen jeden, takže počítám, že to bude jako se mnou, prý jak mi praskl, jiný jsem nechtěla a to mi nebylo ani půl roku,takže pak bez dudlíku :-)..

  p
  pepina

  Neměla jsem s tímto problémy .

  b
  Bobina1

  Dudlík jsem dávala jen na spaní- jen asi do roku.

  b
  Bobina1

  Opravdu nejlepší je dávat dudlík co nejméně.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist