Dr. Ludský: Mají modelky snazší život?

Která z nás nesnila v době svého dětství stát se princeznou? Myslím, že asi úplně každá si zkoušela maminčiny plesové šaty a ve střevíčkách na vysokém podpatku s punčochami na hlavě mající imitovat dlouhou zlatou hřívu klopýtala bytem ve snaze napodobit ladnou chůzi princezen. S přibývajícím věkem jsme upouštěly od touhy stát se princeznou a měnily jí na obdiv ke krásným letuškám a hlavně modelkám.

Celé zástupy dívek dělají doslova nemožné, aby se jimi staly. Jenže je to opravdu takové terno prohánět se po mole v modelech nejslavnějších módních návrhářů? O tom, že profese modelky není úplně jednoduchá, mnohé napověděl i další díl seriálu Dr. Ludský, kde se svérázný doktor dostane k případu mladé dívky, modelky, které je zle, ale doktoři se nějak nemohou shodnout na tom, co jí vlastně je. Šokem pro konkurenty v podobě Ludského a Horvátha je pozitivní test na syfilis, ale ten se nezdá být příčinou jejích problémů…

Módní doplňky – inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Sen stát se modelkou mě minul hned ze dvou důvodů. Jednak proto, že mé tělo usoudilo, že výška 158 cm je dostatečná a dál se rozhodlo nevytáhnout ani o milimetr. A za druhé nedisponuji fotogenickou tváří a to tak, že vůbec. Myslím, že můj kamarád fotograf má dodnes v lepším případě osypky, v horším noční můry při vzpomínce na naše společné focení. Potřebovala jsem nutně fotky, na kterých si budu alespoň trošku podobná. Snažil se opravdu hodně a snažil se dlouho. Dvě hodiny v ateliéru se zdály nekonečné a kamarádův původní optimismus, že dokáže udělat fotky každému, bral s postupujícím časem za své. Ve chvíli největšího zoufalství vylezl na židličku a prohlásil, že všichni, co jsou nefotogeničtí, mají pěkné fotky focené z výšky. Po další půl hodině slézal se židle se slovy: „To jsem ještě neviděl!“ Bylo mi ho líto a musím říct, že se mu nakonec fotky docela povedly. Ale profesionální fotograf by se mnou vyběhl v cuku letu.

[[related]]

Nevadilo mi, že mi není souzeno být modelkou ještě z dalšího důvodu – bojím se létání a ve své podstatě jsem hrozný posera. Takže cestování do exotických zemí by pro mě rozhodně nebyla výhra (co kdybych tam hned na letišti narazila na cizokrajného hada, co by se mě pokusil přidusit, nebo na jedovatou ještěrku, mouchu, co přenáší odporné a nevyléčitelné nemoci?). 🙂 A tak jsem hledala podstatně bezpečnější povolání, kde nehrozila rivalita, anorexie, bulimie, extrémní hlad a pojídání houby na nádobí namočené v limonádě (to jsem kdysi četla rozhovor s modelkou, která byla pro některé z branže možná až příliš sdílná) a usmyslela jsem si, že bude nejjistější teplé místečko v kanceláři u psacího stolu s počítačem. Osobně jsem spokojená. A doufám, že jednou nepostihne sen stát se modelkou mou dceru.  A co vy? Také jste toužily být obdivovanými kráskami, nebo se vám tento kult vyhnul? A myslíte, že mají modelky snazší život?

Btw, potkat tak arogantního doktora, jakým je seriálový Dr. Ludský asi bych se neudržela:-).

17.8.2011 4:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist