DOTYKU NENÍ NIKDY DOST – ZNOVU element OHNĚ

Znovu element O H N Ě – projevuje aktivitu v létě a v denním rytmu po 19 hodině. Medí si meridián ochránce srdce – obalu srdce a meridián zvláštního názvu – tří ohřívačů, který se stará o rozvod energie krví, o hormonální hladinu, o to, aby vám bylo všude stejně teplo…

Doteku není nikdy dost
Orgánová sestava ve dvou

Doteku a blízkosti člověka není nikdy dost, zatímco vztahových a jiných problémů všude habaděj. Co se s tím dá dělat? Například dotýkat se, protože dotek často řekne víc, než umíme říct. Vzájemné protahování, spolucvičení, může být inspirací v trávení společného času. Léčí tělo i duši, pomáhá otevírat se a vytvořit tak základ pro dobrý vztah.

Nabízíme vám cvičení, které je možné provádět ve dvojicích. Nemusí to být zrovna přítel, ale například i babička, kamarádka a podobně. No a kdo přesto žádného kolegu nenajde, není potřeba si z toho dělat starost, důležité je že to chce zkusit. Tak ať cvičí, časem se určitě někdo přidá.

Sestava cvičení je zaměřena na protažení energetických drah podle biorytmů. Uvolňuje zablokovanou energii, zprůchodňuje celý energetický tok, takže po troše vytrvalosti od základu vylepší život ve všech stránkách. Získáme …ech! Následoval by dlouhý výčet. Sami si na to přijďte a jistě mi dáte za pravdu,že by to nedokázal tak komplexně a rychle žádný potravní doplněk. Každou pozici stačí dělat jednou, ale pořádně. Důležité je dýchat.
Domluvíme se,že v každé pozici vydržíme tři plné dechy,a pak podle vlastní chuti a potřeby.
„Kolik dáš,tolik se ti vrátí.“

Znovu element O H N Ě
– projevuje aktivitu v létě a v denním rytmu
po 19 hodině

Díl 5.

Posaďte se se zkříženýma nohama a položte na ně ruce taky křižmo. Je-li pravá noha u těla, pravou ruku mějte taky u těla. Dbejte, abyste je příště vyměnili. Odtlačujte se od sedacích hrbolů, vytahujte se za hlavou vzhůru, lopatky tlačte k sobě, prsa dopředu a ramena dolů. Uvolněná kolena spočívají vlastní vahou na prostředních prstech. Hluboce nadechujte a vydechujte.

Třikrát se nadechněte a poté se předkloňte. Zadek musí zůstat na zemi, možná potřebujete posunout nohy dál od těla. Zase zkuste zůstat v pozici tři hluboké dechy. Medí si meridián ochránce srdce – obalu srdce a meridián zvláštního názvu – tří ohřívačů, který se stará o rozvod energie krví, o hormonální hladinu, o to, aby vám bylo všude stejně teplo. Např. Na rukách, nohách, ale i břicho nebo zadek bývá studený.

Pomocník: Postaví se za cvičícího. Lehce pokrčená kolena opře o jeho záda, uchopí jeho ruce za lokty a podle možností se s citem zakloní. Ve druhé fázi se zase opírá patkama dlaní podél páteře od shora dolů. S každým výdechem posune ruce o něco níž.

Jindy se může opřít zezadu o jeho boky a stlačit je tak dolů. Nebo o kolena a více rozevřít klín. Ženy menší váhy si můžou na kolena nebo stehna muže opatrně stoupnout. Experimentujte a buďte tvořiví. Každý má jiné tělo a tedy jiné možnosti. Nejlepší výsledky má ten, kdo se ke cvičení vrací a opakuje ho. Vystřídejte se a poděkujte si.

EVA PLHOŇOVÁ
Terapeut shiatsu a léčitel

evaplhonova@centrum.cz
www.shiatsu.unas.cz
Tel:604 835 365

2.6.2004 12:00| autor: Markéta Dušková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist