Dokonalé vlasy – trvalá nebo headlines?

Máte-li na hlavě pár vlasů nebo cosi zplihlého, asi uvažujete o trvalé. Možná máte za sebou nějakou nepěknou zkušenost s trvalou ondulací, nebo se vám prostě příčí mít na hlavě beránka, ale s urousaným vodníkem se také nehodláte smířit.

 

Co si budeme povídat. Přípravek, který vlasy nepreparuje a zajistí jim tak větší objem a sníží nutnost mýt si mastné vlasy každý den – to je sen! A dobrou zprávou také je, že se s beránkem nemusíte vůbec smiřovat. Vzhůru do kadeřnictví! Ale než tam zajdete, přečtěte si náš článek, zkusíme si spolu povědět něco o teorii… Tak zaprvé, i klasická trvalá je dnes již mnohem šetrnější, než dříve, netřeba se jí bát.

 

Headlines

 

To je jemná trvalá na vlasy, vlastně jen jemné, přirozené zvlnění. Deklarovaná doba, po kterou vám vydrží na vlasech, je asi 8 týdnů. Zkušenosti uživatele však ukazují, že na kratších či polodlouhých vlasech vydrží podstatně déle, někdy dokonce až do úplného odrostu a odstříhání. Kratší dobu vydrží samozřejmě na vlasech dlouhých, protože vlas je těžký.

 

Gelová, vymývací trvalá?

 

To jsou další dva pojmy, se kterými se můžete setkat. Gelové trvalé jsou jemné, některé obsahují rostlinné extrakty, jako jsou třeba výtažky z pšeničných klíčků a vlasy po trvalé získají na viditelném zdraví. Budou lesklé, budou se dobře rozčesávat. Jsou to však trvalé jemné, tedy se vymývají asi za tři měsíce, u někoho dříve, u jiného později a vlasy pouze lehce provzdušní. Těmito přípravky se také dělá dotrvalení odrostů. Mají hodně společného s headlines a některé kadeřnice je ani nerozlišují. Cena takové operace na vašich vlasech se pohybuje okolo 700,-Kč, záleží na ceníku každého salónu.

 

Každý druhý pramen

 

U klasické trvalé je ještě jedna možnost, jak si pořídit vlasy, které nebudou kudrnaté, ale pouze provzdušněné. Kadeřnice vám může vlasy natočit stylem, jeden pramen natočíme, jeden necháme volný.

 

Domácí výroba?

 

Profesionální kadeřnice a kadeřníci to neradi vidí a není to jen z důvodu, abyste jim do salónu raději přišla udělat kšeft. „Studené vlny“ sice mají také stoupající kvalitu, ale jakákoliv chyba při aplikaci může způsobit právě to, co nechcete – poškozené vlasy a nerovnoměrné vlny. Umění není jenom v kvalitě přípravku, který vlas nepreparuje, ale také v šikovnosti a umu natočit na natáčku vlas přesně tak, jak je třeba.

 

Důležité na závěr

 

Je nakonec úplně jedno, zda zvolíte normální trvalou či gelovou nebo jemnou či nejjemnější. Stále se jedná o chemický prostředek, který vlas ovlivní. Naruší jeho strukturu a změní jeho vlastnosti. Nepreparované vlasy jsou VŽDY sušší, takže vyžadují speciální péči. Příjemné je, že takový zákrok udělá z mastných vlasů konečně normální vlasy, ale nenechte se ukolébat. Pokud péči o suché a přesušené vlasy zanedbáte, budete mít brzy na hlavě suchý, nevzhledný a zacuchávající se zmuchlanec.

 

Po jakékoliv trvalé jsou důležité tři kroky:

 

– Změna šampónu, používejte šetrný na barvené a trvalé vlasy, vyživující

 

Nezapomeňte alespoň občas na výživné regenerační masky

 

Kvalitní stylingové přípravky, tvarovací krémy jsou ideální, gely vlasy vysuší a vosk zase      zbytečně  zatíží… ale každému vyhovuje něco jiného.

 

Takže můžete směle vyrazit do kadeřnictví, tam si ovšem také nechte poradit. Ideální řešení najdete spolu s odborníkem, který posoudí kvalitu vašich vlasů a porovná je s vaší představou.

 

Foto: hairstyle-pictures.feedio.net, crownandgloryextensions.com, malikagodt.com, favim.com, weheartit.com, perfectlocks.com, thelittleboxofcrayons.blogspot.com, justanotherbeautyblogger.com, mystylebell.com, southsearepublic.org

 

6.4.2009 12:00
Více o tématu: trvalá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist