DIY: Netradiční ale stylové betonové kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi a ty přemýšlíš, jak je letos ozvláštnit? Co takhle pro jednou zapomenout na klasická malovaná vajíčka a vyrobit pro koledníky nebo jako dekoraci vajíčka hodně netradiční – vajíčka betonová. Není to vůbec těžké, tady máš návod hezky krok za krokem.

betonove-kraslice-1100x618.jpg Zdroj: Zalito betonem

Co budeš potřebovat?

  • Hobby beton (najdeš v každém hobby marketu nebo vybraných e-shopech)
  • Nádobu na rozmíchání betonu
  • Vyfouknutá a vymytá vajíčka
  • Pytlík nebo zdobicí sáček + kelímek na odložení
  • Balakryl UNI + malý štětec na zdobení
  • Špejle a vodu

Jak postupovat?

Najdeme si klidné místo a zakryjeme ho igelitem, případně novinami. V připravené nádobě si rozmícháme beton. Nejdřív do ní sypeme beton, potom přidáváme vodu. Konzistence by měla být jako hustší bramborová kaše, ochutnávat však nebudeme. Beton by měl držet svůj tvar, ale když s ním trochu zaklepeme, měl by se pomalu roztéct do stran.

Zdobicí sáček vložíme do kelímku a přehneme přes jeho okraje. Sáček naplníme pomocí lžičky betonem a zamotáme ho kolem ruky tak, aby nám v něm zůstal jen beton a žádný vzduch. Beton začneme ze sáčku pozvolna vytlačovat a lehce s ním naplníme skořápky zevnitř až po jejich okraj. Když přelijeme, nadbytečný beton setřeme papírovým ubrouskem. Pokud obsah sáčku ztuhne, zamícháme ho špejlí.

Aby nebyla výsledná vajíčka samá díra, jemně a opakovaně s nimi v dlaních poklepeme o podložku a zatřepeme, čímž dostaneme ven přebytečný vzduch. Skořápku vajíček oloupeme opatrně rukou nebo nožíkem na beton nejdříve za jeden den. Nakonec necháme betonové kraslice ještě pár dní odpočívat, aby měl beton šanci dobře vyschnout.

A nakonec přichází to nejlepší – ozdobení kraslic. My jsme použili vodouředitelný Balakryl UNI a barvu nechali zaschnout 4 hodiny. Pro podobné DIY projekty se skvěle hodí z několika důvodů: Je bez zápachu, takže s ním můžeme tvořit i doma za plného provozu. Velkou výhodou Balakrylu jsou atesty pro styk s potravinami a na dětské hračky, proto se nemusíme bát nechávat naše kreativní výtvory v dosahu dětí a domácích mazlíčků.

Kolik potřebuješ času?

2 hodiny na vyfoukání a betonování + 1 den schnutí + 1 hodina zdobení ale výsledek stojí za to, že?

Tak co jim říkáš? Vyzkoušíš?

Foto: Zalito betonem

17.4.2019 6:00| autor: Redakce z dostupných zdrojů

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist