Deset vlastností, které na nás muži nesnáší

Často se hádáš nebo jsi náladová? Tak tohle přesně na nás muži nemají rádi. Čím je dokážeme pořádně naštvat a kvůli čemu jsou dokonce schopni nás opustit? Tady máš deset vlastností, které na nás muži nesnášejí.

co-muzi-nesnasi-na-zenach-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

1. Marnivost

Tak jasně, že každý muž je rád, když jeho přítelkyně vypadá k světu, ale pokud to se svým vzhledem přeháníš, nijak z toho do stropu radostí skákat nebude. Prostě chlap potřebuje k sobě ženskou, která je schopna si na sebe vzít tepláky a jít s ním do přírody, aniž by řešila, jestli se jí nerozmazal make-up.

2. Neženskost

Muži ale nemají rádi ani opačný extrém. Ženy, co ignorují fakt, že jsou ženami, a hrají si na silné chlapáky, muži nemohou ani vystát. Nikdo po tobě nechce, abys každý týden chodila do salonu a denně se oblékala do upnutých šatů a balancovala i v největším blátě na jehlových podpatcích. Ale jestli úplně kašleš na módu a pod maskou nezávislosti nosíš vytahané kalhoty, vlasy si myješ pomalu jednou měsíčně a o voňavce jsi ani neslyšela, těžko najdeš chlapa, co se mu budeš líbit. I když nemáš ráda přílišnou péči o tvůj vzhled, svou ženskost nepodceňuj a dávej najevo, že jsi něžná a krásná bytost. A jednou za čas si ty lodičky a šaty dopřej.

3. Náladovost

Jednou chceme to, podruhé zase ono. Chlap se v ženské duši, a hlavně v tom, po čem jeho partnerka touží, těžko vyzná. A co je pro něj úplně noční můra, je naše náladovost. Zkrátka nedokáže pochopit, jak to že najednou proléváme litry slz, když jsme ještě před chvíli tvrdily, jak jen nám fajn.

4. Vulgárnost

Možná pro kamarády jsi fajn holka, když si dokážeš pořádně odříhnout po pěti pivech a nebojíš se před nimi vyčůrat s otevřenými dveřmi na toaletě, ale ženou jejich snů nebudeš. I když muži nechtějí žádnou fiflenu, co potřebuje mít všechno nóbl, holka, co mluví jak dlaždič, je těžko okouzlí. Pamatuj, že jsi přeci jen dáma a některé výrazy by z tvých úst neměly vůbec vyjít. Vulgární ženy nejsou přitažlivé.

5. Promiskuita

Číslo tvých sexuálních partnerů si raději nechej pro sebe, obzvlášť pokud je to číslo vysoké. Nikoho neohromíš tím, že tvou postelí prošly davy chlapů. Muži to zkrátka nevnímají tak, že jsi femme fatale, co je žádoucí a měla spoustu milenců. Podle nich by totiž téměř každá žena mohla mít milenců, kolik by chtěla, ale záleží na ní, komu dovolí jít s ní do postele a komu ne. A muži přímo nesnáší, když se o holce, která se jim líbí, dozví, že s ní spali všichni jejich kamarádi.

6. Nesamostatnost

Muži se sice o své drahé polovičky rádi starají, ale i to má své meze. Pokud nejsi schopna sama o ničem rozhodnout a voláš mu pětkrát denně, aby ses poradila, co máš dělat, brzy ho to začne štvát. Naopak mu imponuje, když je žena silná a rázná. Možná namítneš, že je spousta chlapů, co jsou rádi, když je jejich přítelkyně potřebuje a oni tak mohou rozhodovat o každém jejím kroku, ale otázka je, co to je za chlapy. Většinou muži s nízkým sebevědomím, co si ho právě zvyšují na někom, kdo je slabší. A takové ty přeci nechceš, ne?

 7. Neodbytnost

Máš zálusk na svého nového kolegu, a už jsi mu svůj zájem o něj několikrát naznačila? Tak teď ti nezbývá nic jiného než čekat. Nemá cenu mu volat a psát, jestli se náhodou nerozmyslel a na rande s tebou přeci jen půjde. Muži jsou pochopitelně rádi, když jim žena dá najevo, že se jí líbí, ale pak potřebují čas k tomu, aby chvíli lovili oni. Svou neodbytností je akorát odradíš, a to i v případě, že tě chtěli na schůzku původně pozvat sami od sebe.

8. Neupřímnost

Pokud má žena tajemství, je to přitažlivé, ale lži a intriky jsou zcela něco jiného. Muži jsou zkrátka přímočaří a ze srdce nesnáší, když je někdo vodí za nos. Dokáží spousty věcí pochopit, takže s nimi klidně jednej na rovinu. Pokud například nemáš ráda jeho kamarády či nechceš tak často chodit na nedělní oběd k jeho mámě, tak ven s tím. Neupřímné vytáčky tvého miláčka jedině naštvou.

9. Vzteklost

My ženy jsme prostě více emočně naladěné než muži, a proto oni nechápou naše citové rozpoložení a říkají tomu hysterické výlevy. No, to je podle nás trochu silný výraz. Každopádně pokud se příliš často necháváš unést svým hněvem a říkáš věci, které tak ani nemyslíš, muži to vnímají hodně negativně. Rozlícenou manželku, která jim hned po návratu z hospody hodí na zem karimatku s tím, že dneska do ložnice nesmí, protože z něj táhne pivo, málokdo vidí rád. Jestli na svého miláčka křičíš ráno, v poledne i večer, brzy se poohlídne po jiné. A pozor, tvoje vzteklost ho bude štvát, i když nebude mířena na něj.

10. Hádavost

Za vším vidíš problém a taky to svému miláčkovi řádně vytmavíš? To se pak nesmíš divit, že ti vztahy neklapou. Muži totiž nesnáší věčné hádky a kolikrát se před nimi utíkají schovat do hospody. Sem tam nějaká hádka je samozřejmě očistná, ale láteřit kvůli každé maličkosti bys opravdu nemusela.

A jak to vidí muži?

Luboš (32 let): „Tak tohle musím jedině potvrdit, všechny tyto vlastnosti jsem u ženských zaznamenal. A ještě bych tam přidal. A to vypočítavost. Měl jsem jednu holku, co byla prolhaná vypočítavá zlatokopka, a tuhle vlastnost u žen nepřekousnu, to raději ať se se mnou hádají do soudného dne každý den,“ má jasno v ženách Luboš.

Hynek (38 let): „Já bych to zase tolik nedramatizoval. Každý máme svoje mouchy a znám chlapy, co jsou více hádaví, hašteřiví a marniví než deset ženských dohromady. Ale pokud mám říct, co mně na ženách nejvíce vadí, tak je to asi ta neženskost. Dnes je každá feministka a bojí se ukázat výstřih. Nechápu proč, když má co ukazovat,“ směje se Hynek.

Karel (27 let): „U holek nemám rád, když si hrají na princezny, pořád se něčemu hihňají a chtějí, aby je člověk obskakoval. Prostě takové ty nesamostatné holky, co se jen bojí, a chlap musí za ně vše dělat. Já si jednou vezmu silnou samostatnou holku,“ svěřil se nám se svou vizí Karel.

Co myslíš ty? Nesnáší podle tebe na nás muži tyhle vlastnosti nebo máš dojem, že jim vadí něco úplně jiného? Napiš nám do diskuze, co naopak nemůžeš vystát ty na mužích.

Foto: shutterstock.com

19.5.2021 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist