Deset vět, které od mužů nechceme slyšet

Říká se, že dobrá komunikace je klíčem ke šťastnému manželství. Slova umějí potěšit, zahřát, sblížit… ale mohou také zranit a  rozdělit. Uvádíme deset vět, které by muži měli radši spolknout, aby si nás udrželi spokojené. Podle manželské poradkyně Pamely Brownové z  Philadelphie jsou právě tyto výroky častým startem vážných hádek.


1. Jak můžeš být unavená? Celý den jsi doma s dětmi, zatímco já se dřu v práci.

Kdyby si to s námi manželé někdy mohli vyměnit! Změnili by názor. Snaha o udržení čisté domácnosti a zpacifikování rozdováděných ratolestí dokáže vyčerpat mnohem víc než osm hodin sezení u počítače. Navíc tahle honička nezná něco jako „konec pracovní doby“.

2. Kolik to stálo?
Máte radost z nových botiček, konečně jste si kromě nákupů jídla a dětského oblečení dopřála po dlouhé době něco jen tak sama pro sebe. A jediné, co z vašeho muže na to konto vypadne, je otázka, kolik to stálo. Kolik asi? Určitě třikrát méně než nové autorádio do jeho škodovky.

3. Co sis to udělala na obličeji?

Ženská se snaží být krásná a občas se pokusí získat novou image za pomoci zkrášlujících prostředků. Jsou muži, kteří to ale nedokážou ocenit a budou vám tvrdit, že přirozená jste nejhezčí. Je fajn, že se mu líbíte i bez make-upu. Ale mohl by pochopit, že se občas chcete líbit i sama sobě.

4. Omlouváme se za zpoždění, manželce trvalo věčnost, než se připravila.

I kdyby to byla pravda, určitě jste se zdržela jen proto, abyste vypadala po manželově boku co nejlépe. Čili to mládí jste v koupelně trávila jen kvůli němu.

5. Mluvíš přesně jako tvoje matka.
Maminky a tatínky prosím do manželských hádek nezatahovat. Stačí urazit protějšek, urážka se nemusí týkat nikoho dalšího. Krom toho: ano, jsme děti svých rodičů, ano musíme jim být aspoň v něčem podobní…

6. Všechno tomu dítěti dovolíš.
Výchova je dneska mnohem volnější než byla dříve a spousta maminek nechce držet své drobečky ve strohé disciplíně zákazů a příkazů. Přesto určitě nedovolíte všechno. Nedovolíte čmárat vodovkami po tatínkových fakturách, nedovolíte skákání z okna. To může být váš protiargument.

7. Ta polívka vypadá, jako by ji už přede mnou někdo jednou pozřel.
Nejsme profi kuchařky a večeře nevypadají vždycky jako z hotelu Intercontinental. Ale vaříme pro naše miláčky s láskou… a přejeme si, aby naše jídlo bylo s láskou přijímáno.

8. Od svatby ses změnila.
Ať chcete nebo ne, lidé se časem mění. Však váš muž se také dost změnil, i když si to možná nehodlá připustit. Nikdo nemůže čekat, že se váš svatební den zakonzervuje navěky a oba zůstanete stejně krásní jako tenkrát.

9. Já jsem ti to říkal.
Někteří pánové si dost zakládají na své neomylnosti. I když jste tvrdila opak, nakonec se jeho předpovědi vyplnily, a může vítězoslavně pronést výše uvedenou větu. Ano, miláčku, měl jsi pravdu, jako vždy.

10. Nikdy jsi mě neměla opravdu ráda.
Tak pozor, pozor, o copak se to tady váš drahý snaží? Má to být snad vydírání, abyste projevila psí lásku a ve všem ustoupila? Víš, můj zlatý, vzala jsem si tě jenom kvůli tvým penězům, nebo snad ze soucitu… Podobná obvinění nejsou zkrátka nikdy na místě.

Podívejte se i na 10 vět, kterými ho rozparádíte!

12.7.2010 12:00| autor: Nataša Slánská
Více o tématu: Filadelfievýchova dětí

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist