Deset nejčastějších ženských lží

Pravda někdy bolí, a tak dáme přednost milosrdné lži. Celé tři čtvrtiny žen na tom neshledávají nic špatného a necítí se provinile. A o čem prý lžeme nejčastěji?

1. Budu připravená za pět minut! (40%)
Každá víme, že v té koupelně strávíme ještě dobrou půlhodinu. Přesto partnera uchlácholíme příslibem, že budeme schopné vyrazit v příštích pěti minutách. Jde o nejčastější lež z nejčastějších.

2. To je ale krásné miminko! (32%)
Každá maminka chce slyšet, že je její novorozeňátko krásné, a pochopitelně se sluší a patří podobnou poklonu robátku vyseknout. 32 procent žen nicméně přiznává, že to říkají jen tak ze slušnosti, zatímco ve skutečnosti jsou pro ně nové přírůstky kamarádek jen další scrvrklá mrňátka v peřinkách.

3. Zhubla jsem tři kila (28%)
Otázky ohledně váhy jsou choulostivé, a tak si v odpovědích rády pár kil ubíráme. Případně se chlubíme, že jsme něco shodily… No, odpusťte nám to, my tomu často i samy věříme.

4. Dneska nemůžu, mám menstruaci! (23%)
Menstruaci by většina žen z přírodních procesů nejraději vyškrtla, nicméně téměř čtvrtina dámské populace ji sem tam využívá ku svému prospěchu. Nemáte chuť se milovat, ale nerada to říkáte přímo? Vymluvíte se na periodu. Partner nebude zkoumat, jestli své dny opravdu máte.

[[related]]

5. Moc dobře jsi uvařil, drahoušku! (21%)
Máte mu říct narovinu, že to přesolil a přepálil a že příště radši vaříte sama? Na to nemáte srdce, vždyť se tak snažil! Jedna z milosrdných lží, proti které nelze nic namítnout.

6. Dneska ti to sluší (18%)
A někdy chceme partnera jen tak potěšit. Nebo utěšit? Na tom nesejde. Zkrátka mu zalichotíme, i když si v duchu myslíme své.

7. Nejsem sekretářka, zastávám pozici Office Manager (13%)
Třináct procent žen se podle průzkumu zdráhá přiznat nezajímavé povolání, a tak si ho trochu přikrášlí. Používají významnější názvy pro své zařazení nebo si přimyslí důležitější funkce.

8. Ne, opravdu jsi nepřibral! (12%)
Nic na tom, že váš milý sotva dopne kalhoty a při příštím nákupu budete muset vyhledat o číslo větší velikost. Přece mu natvrdo neřeknete, že ztloustnul. Možná se jen dneska trochu přejedl a trpí nadýmáním… ale určitě nepřibral!

9. Před manželem jsem měla jen tři muže (12%)
Zatímco pánové se rádi kasají, kolik mladých žen se jim prohnalo postelí, dámy ve svých počtech brzdí… a raději několik milenců ze své sbírky uberou, aby vypadaly decentněji.

10. Ty za to nemůžeš, to já (11%)
Když přijde na rozchod, jedenáct procent žen bere vinu na sebe, utěšujíc partnera, že chyba není v něm, ale v ní samé. Prostě už s ním nechcete být… Ale musíte to vysvětlit jemně, byť třeba i za pomoci milosrdných lží.

Foto: profimedia.cz
2.11.2012 12:00| autor: Libuše Burger
Více o tématu: vaření

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist